11. března 2012 • 16:55

To bylo drama! Magnitogorsk rozhodl o postupu až v prodloužení

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Šílené nervy si prožili hokejisté Magnitogorsku, kteří zdolali odpor kazašské Astany v osmifinále KHL až v prodloužení sedmého rozhodujícího duelu. V něm poslal do čtvrtfinále Metalurg gól Markova. Za Barys vyrovnával na 1:1 ve druhé třetině Lukáš Kašpar, to ale nestačilo.

Tým reprezentačního kapitána Tomáše Rolinka prohrával v sérii už 1:3 na zápasy, ale v dalších třech duelech dokázal zvítězit, a to vždy v prodloužení.

Hlavně páteční triumf vyvoval v Astaně velké pozdvižení a fanoušci si dopisem stěžovali vedení KHL na výkon rozhodčích i Tomáše Rolinka.

V semifinále Východní konference se Magnitogorsk utká s Omskem, druhou dvojici tvoří Čeljabinsk a Kazaň.

Vedle Kašpara, který skóroval v play off třikrát, skončila v dresu Astany sezona i pro další české útočníky Jiřího Novotného a Kamila Krepse.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:
Východní konference - 7. zápas:
Magnitogorsk - Astana 2:1 v prodl. (za hosty Kašpar 1+0), konečný stav série 4:3.

Semifinále Východní konference: Čeljabinsk - Kazaň, Omsk - Magnitogorsk.