Kovář pustil čtyři góly, Jekatěrinburg je na pokraji vyřazení. Selhala i Astana

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
SESTŘIH: Brighton - Manchester City 0:4. Titul je blíž, zářil Foden

Hokejisté Jekatěrinburgu s brankářem Jakubem Kovářem potřetí prohráli ve čtvrtfinále KHL s Ufou a hrozí jim vyřazení. Nejlepší celek základní části Východní konference podlehl na soupeřově ledě 2:4 a na zápasy prohrává 1:3. Kovář odchytal dvě třetiny, na začátku poslední dvacetiminutovky ho za stavu 1:4 vystřídal Leonid Fomin.

Avtomobilistu se nepovedl začátek a v sedmé minutě už prohrával 0:2. Střelecká převaha (39:14) nebyla hostům nic platná, Ufa v druhé třetině zvýšila na 4:1 a finský gólman Juha Metsola podruhé inkasoval až v předposlední minutě.

Kovář čelil 13 střelám, na jeho náhradníka Fomina mířil v závěrečných 20 minutách jediný puk. Pátý zápas se hraje v pátek v Jekatěrinburgu.

Do vedení 3:1 se dostal také Omsk, jenž ve svém azylu v Balašiše porazil ve čtvrtém duelu stejným výsledkem Astanu. Ani na lavičce Barysu tentokrát nebyl český brankář Dominik Hrachovina.