Ani OSM střel Jágra nestačilo. Ale nehrajeme tak zle, hlesl po prohře Eliáš

Martin Brodeur v zápase inkasoval hned z prvních dvou střel.
Martin Brodeur v zápase inkasoval hned z prvních dvou střel.Zdroj: ČTK
mto
NHL
Začít diskusi (0)

OHLASY | Sedmička jako šťastné číslo? Pro New Jersey Devils rozhodně ne. Ani sedmý duel sezony neznamenal pro tým čtyř českých krajánků vítězství. Marek Židlický a Patrik Eliáš si sice připsali oba po jedné nahrávce a Jaromír Jágr hned osmkrát vystřelil na bránu, přesto jejich mužstvo prohrálo v Ottawě 2:5 a po sérii pěti utkání na ledě soupeřů se konečně těší na domácí arénu.

Pětizápasový výlet do Kanady skutečně nebude něčím, na co by se v New Jersey dalo vzpomínat. Tři porážky v základní hrací době, jedna v nastavení a jedna po nájezdech a k tomu skóre 10:19. Naposledy si na partě vyhořelých "Ďáblů" smlsnula Ottawa, výhře 5:2 pomohl jedním gólem i Milan Michálek.

VIDEO: Michálkův gól na 4:2

"Start ročníku nás pořádně zkouší. Musíme mít hlavy nahoře a uvědomit si, že nikdo za nás tu práci neudělá. Chce to dál makat a věřit, že se to všechno už brzy otočí," řekl rozhodně pro northjersey.com kapitán mužstva Bryce Salvador.

Devils se snaží na prohře hledat i pozitiva, například na bránu Craiga Andersona vyslali rovnou 42 střel - nejvíce v sezoně. "Náš výkon mě dneska potěšil. Konečně jsme celých 60 minut vydrželi hrát tak, jak si to říkáme. Pro nás to byl dnes krok správným směrem," snažil se utěšit svůj tým trenér Peter DeBoer.

Hokejisty New Jersey určitě těší konec venkovního tripu, v součtu s loňskou sezonou totiž mají na venkovních hřištích katastrofální bilanci 2-12-8. "Rozhodně se ale nedá říct, že prohráváme a nedá se na náš hokej koukat. Nehrajeme tak zle, musíme to jen trochu vypilovat," řekl Patrik Eliáš, který chválil především čtvrtý útok v tradičním složení Gionta-Carter-Bernier, který v zápase vstřelil druhou branku.

VIDEO: Eliáš a Židlický připravili gól pro Zajaca

Týmu také nepomohlo to, že soupeř skóroval hned ze svých prvních dvou střel v zápase. "Ty střely jsem moc neviděl, ale měl jsem aspoň jednu z nich chytit. Někdy nešlape ofenziva, někdy zase defenziva a dneska jsem to pokazil já," sypal si popel na hlavu jedenačtyřicetiletý brankář Martin Brodeur.

V sobotu se New Jersey teprve podruhé v sezoně představí na domácím ledě a rovnou v nabitém derby proti New York Rangers, kteří také zrovna nezažívají snový start do sezony. "Ale dneska už to z naší strany bylo o dost lepší než naposledy," varuje Patrik Eliáš, který je se čtyřmi body (2+2) třetím nejproduktivnějším hráčem týmu. Tvořili jsme si šance, měli jsme hodně střel na bránu, teď už jen střílet ty góly..."

KonecLIVE
52
Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů