27. dubna 2014 • 06:56

Boston jde i díky Krejčímu do dalšího kola, Sharks mečbol nevyužili

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté Bostonu Bruins porazili soupeře z Detroitu 4:2 a po výhře 4:1 v sérii postupují do 2. kola. Na poslední gól přihrál David Krejčí. Teď na loňského finalistu čeká tým Montrealu. Naopak další šanci postoupit nevyužili hokejisté San Jose Sharks, kteří prohráli s Los Angeles 0:3 a vedou už jen 2:3 na zápasy.

Bruins sice s Detroitem prohráli první duel na domácím ledě 0:1, další čtyři klání ale poměrně s přehledem získali ve svůj prospěch a potvrdili roli nejlepšího týmu základní části. Poslední utkání zlomil slovenský obránce Zdeno Chára, který čtyři sekundy před koncem druhé třetiny dostal Boston do vedení 2:1, které hned v úvodu třetí třetiny navýšil Milan Lucic.

Hosté sice v 57. minutě vykřesali poslední jiskřičku naděje kontaktním gólem Henrika Zetterberga, jenže pak se připravili o většinu času, který jim zbýval na vyrovnání, chybou při střídání, po níž následoval trest za příliš mnoho hráčů na ledě. V poslední minutě pak postup Bruins definitivně zpečetil gólem do prázdné branky při power-play Jarome Iginla, u jehož trefy si připsal asistenci David Krejčí.

Cestu do dalšího kola si zkomplikovali "Žraloci" ze San Jose, kteří vedli nad Los Angeles už 3:0 na zápasy, po sobotní prohře na domácím ledě 0:3 je však stav už jen 3:2. Sharks v úvodních dvou domácích duelech nasázeli soupeři dohromady 13 gólů, tentokrát se neprosadili ani jednou, naopak sami kapitulovali dvakrát hned v první třetině. Český mladík Tomáš Hertl strávil na ledě jen necelých deset minut a byl přítomen u obou inkasovaných gólů v úvodním dějství.

Postupový mečbol získali v sobotu hokejisté Pittsburghu a Colorada. "Tučňáci" na domácím ledě porazili Columbus 3:1, když po první třetině prohrávali 0:1, Avalanche přemohli Minnesotu 4:3 až v prodloužení. Hosté přitom byli v základní hrací době blízko vítězství, když na 3:3 vyrovnali domácí až v 59. minutě. Vítězný gól pak vstřelil ve čtvrté minutě nastaveného času nejproduktivnější nováček základní části Nathan MacKinnon.

Východní konference:

Boston - Detroit 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 4. Eriksson, 40. Chára, 45. Lucic, 60. Iginla (Krejčí) - 35. Dacjuk, 57. Zetterberg. Střely na branku: 33:33. Diváci: 17.565. Konečný stav série: 4:1.

Pittsburgh - Columbus 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 28. Kunitz, 47. Jokinen, 59. Letang - 13. Jenner. Střely na branku: 51:24. Diváci: 18.618. Stav série: 3:2.

Západní konference:

San Jose - Los Angeles 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Branky: 9. Toffoli, 13. Kopitar, 21. Carter. Střely na branku: 30:41. Diváci: 17.562. Stav série: 3:2.

Colorado - Minnesota 4:3 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 29. McLeod, 33. Holden, 59. Parenteau, 64. MacKinnon - 30. Moulson, 45. Parise, 47. Brodziak. Střely na branku: 35:32. Diváci: 18.418. Stav série: 3:2.