ONLINE: Podpisy, spekulace, přestupy. Všechny novinky z NHL

Vše, co potřebujete vědět o dění na přestupovém poli v NHL. Transfery, jednání, spekulace, žhavé novinky. To vše sledujeme ONLINE.
V průběhu sezony není na přestupovém poli taková divočina jako v létě, i tak je ale stále co sledovat. Koho zajímají nejnovější trejdy, podpisy smluv či přestupy a spekulace, určitě by si neměl nechat ujít ONLINE na iSport.cz.
Zprávy ze dne 1. července 2023
Je šance, že i Vladimir Tarasenko dnes najdé své nové angažmá. Naposledy hrál v New Yorku Rangers.
Útočník Nick Bonino se stává další posilou Rangers. Podepsal na 1 rok za 800 tisíc dolarů.
Známe detaily kontraktu Carsona Soucyho, který si plácl s Vancouverem. Smlouva je na 3 roky, přičemž v platovém stropu Canucks bude Soucy zabírat 3,25 milionu dolarů.
Vancouver Canucks hlásí dvě nové posily. Na jeden rok se dohodli s Ianem Colem a Teddy Bluegerem. Cole si vydělá 3 miliony dolarů, Blueger pak 1,9 mil. USD.
Rangers nepolevují. Další posilou se stal Riley Nash. Ten podepsal na 2 roky, ročně si přijde na 775 tisíc dolarů.
Tyler Pitlick si v New Yorku Rangers vydělá 787,5 tisíc dolarů.
New York Rangers hlásí další posilu. Na jeden rok podepsali Tylera Pitlicka. Finanční část smlouvy zatím nebyla zveřejněna.
Jak jsme avizovali, novou dvojkou Rangers bude Jonathan Quick. Podepsal na jeden rok za 825 tisíc dolarů. Na dalších 100 tisíc si může v bonusech.
Blake Wheeler podepsal na jednu sezonu. Zaručeně si vydělá 800 tisíc dolarů. Dalších 300 tisíc si může vydělat v bonusech.
Potvrzeno. Blake Wheeler se stává novou posilou New Yorku Rangers! Čekáme na další detaily.
New York Rangers se dohodli na smlouvě s Alexem Belzilem. Další informace zatím nebyly zveřejněny.
Obránce Carson Soucy se dohodl s Vancouverem. Čekáme na další detaily smlouvy.
Jedním ze zájemců o Blakea Wheelera jsou New York Rangers.
Vancouver Canucks shánějí beky. Mají velký zájem například o služby Iana Colea či Justina Holla.
V dalším ročníku by Igoru Šesťjerkinovi měl krýt záda Jonathan Quick! Třinásobný šampion NHL by měl s Rangers podepsat kontrakt na jeden rok v hodnotě okolo 1,2 milionů dolarů.
Zprávy ze dne 17. června 2023
Jednatřicetiletý švédský hokejový obránce Oliver Ekman-Larsson už nebude pokračovat ve Vancouveru, ačkoli měl s Canucks smlouvu ještě na čtyři roky. Vedení klubu se rozhodlo dvojnásobného mistra světa předčasně vyplatit a udělat z něj nechráněného volného hráče.
Zprávy ze dne 13. června 2023
Novým koučem New York Rangers byl jmenován Peter Laviolette. Na pozici hlavního trenéra vystřídá Gerarda Gallanta. Osmapadesátiletý Američan má mezi hokejovou elitou velmi bohaté zkušenosti. Začínal v roce 2001 v konkurenčních New York Islanders, poté vedl Carolinu, s níž v roce 2006 vyhrál Stanley Cup, Philadelphii, Nashville a poslední tři sezony Washington. Capitals ho však v polovině dubna propustili poté, co se poprvé od roku 2014 nedostali do play off. Na mezinárodní scéně vedl USA na olympijských hrách i mistrovství světa.
Zprávy ze dne 8. června 2023
Rangers prodlužují spolupráci s Antonem Blidhem o dva roky. Švédský útočník dosud newyorský dres neobléknul, když hrál za farmu. Klub ho získal při poslední přestupové uzávěrce. Předtím Blidh působil v Coloradu.
Zprávy ze dne 30. března 2023
Český útočník Filip Chytil uzavřel ve středu v zámořské NHL novou čtyřletou smlouvu s klubem New York Rangers. Vydělá si díky ní celkem 17,75 milionu dolarů (přibližně 385 milionů korun). V průměru se tak může těšit na takřka 4,5 milionu dolarů za sezonu. Klub o tom informoval na webu. Více čtěte ZDE>>>.
Český útočník Filip Chytil uzavřel ve středu v zámořské NHL novou čtyřletou smlouvu s klubem New York Rangers. Vydělá si díky ní celkem 17,75 milionu dolarů (přibližně 385 milionů korun). V průměru se tak může těšit na takřka 4,5 milionu dolarů za sezonu. Klub o tom informoval na webu. Více čtěte ZDE>>>.
Zprávy ze dne 6. března 2023
Za oceánem dostávají pořádný kartáč. Fanoušci i experti tvrdě pálí do vedení Vancouveru za kroky před uzávěrkou přestupů. Hlavní důvod? Výměna s Detroitem a příchod Filipa Hronka, respektive cena, kterou Canucks dobrovolně zaplatili. „Vůbec jsem Filipa měnit nechtěl, ale tahle nabídka nešla odmítnout,“ mne si ruce generální manažer Red Wings Steve Yzerman nad ziskem prvního a druhého kola draftu. Kanadští novináři mluví o nekoncepci a risku Vancouveru.

Zprávy ze dne 3. března 2023
Jako kdyby mě někdo vyslechl! Canucks se rozhodli jít s kůži na trh a nabízejí k výměně Conora Garlanda. Na oplátku chtějí také hotového hokejistu, nikoliv výběry v draftu.
Několik klubů krouží okolo Brocka Boesera z Vancouveru. Jak už jsem ale avizoval včera, problémem je Boeserova smlouva. Ta poběží až do léta 2025, přičemž v platovém stropu zabírá hned 6,65 milionů dolarů. A Canucks měli dát jasně najevo, že si nehodlají žádné % ze smlouvy ponechat ve svých rukách.
Podle všeho byl útočník J.T. Miller blízko výměny do Pittsburghu Penguins! Tučňáci za Millera nabízeli výběry v draftech. Výměna ovšem zkroskotala na tom, že Canucks chtěli kromě nich získat také centra. Penguins žádného nenabídli.
Mezi nejaktivnější generální manažery posledních dnů patří Patrik Allvin, generální manažer Canucks. Nejen, že nedávno získal Filipa Hronka, ale rád by vyměnil Brocka Boesera či je ochoten naslouchat nabídkám i za J.T. Millera.
Zprávy ze dne 2. března 2023
V NHL je zájem o útočníka Brocka Boesera z Vancouveru Canucks. Kosatky se jeho výměně nebrání, ovšem případný trejd může zastavit Boeserova smlouva. Šestadvacetiletý útočník má podepsáno do léta 2025 s průměrným ročním platem 6,65 milionů dolarů. Ostatní týmy žádají Canucks, aby si ponechali určité procento Boesorova platu. To ale Vancouver odmítá. Pokud nebude Brock Boeser vytrejdovaný do páteční uzávěrky přestupů, očekává se, že bude vyměněn po sezoně.
Zprávy ze dne 1. března 2023
Filip Hronek opouští Detroit, Red Wings ho nečekaně vyměnili do Vancouveru za výběry v draftu - jeden z nich byl původně New Yorku Islanders z obchodu s Bo Horvatem.
Zprávy ze dne 28. února 2023
Zřejmě největší výměna v rámci letošní uzávěrky přestupů NHL je podle několika zámořských zdrojů potvrzena! Patrick Kane se stává hráčem New York Rangers, kam přichází z Chicaga. Bližší informace o detailech přestupu přineseme brzy.
Zprávy ze dne 26. února 2023
Ruský útočník Vitalij Kravcov se musel stěhovat. Rangers ho vyměnili do Vancouveru rovněž za útočníka Williama Lockwooda. K němu navíc dostali volbu v sedmém kole draftu 2026.
Zprávy ze dne 25. února 2023
Vypadá to, že přestup Patrika Kanea se blíží. A pokud opravdu k odchodu z Chicaga dojde, zamíří hvězdný útočník do Rangers. Sice prý má i nabídky od jiných týmů, ale New York je podle novináře The Athletic Scotta Powerse jeho jedinou volbou. Vše o možném Kaneově přestupu čtěte zde >>>
Zprávy ze dne 9. února 2023
V NHL dochází k velkému trejdu na trase St. Louis – New York. K Rangers se stěhuje ruský útočník Vladimir Tarasenko! Vítěz Stanley Cupu z roku 2019 míří do klubu z Manhattanu společně s finským bekem Nikem Mikkolou. Blues naopak získali forvarda Sammyho Blaise společně s obráncem Hunterem Skinnerem a volby v draftu NHL 2023 (1. kolo) a 2024 (4. kolo)
Zprávy ze dne 22. ledna 2023
Trenér Bruce Boudreau byl odvolán od hokejistů Vancouveru, kteří směřují k další sezoně NHL bez play off. Osmašedesátiletého kouče u Canucks nahradil Rick Tocchet. Vancouver dosud prohrál 28 z 46 zápasů v sezoně a v tabulce Západní konference mu patří dvanácté místo. Za posledních osm let kanadský klub postoupil do bojů o Stanley Cup jen jednou, v koronavirové „bublině“ v roce 2020.
Zprávy ze dne 13. ledna 2023
Z hluboké krize se v NHL nemůže vzpamatovat Vancouver. Canucks prohráli tři zápasy v řadě, jsou dvanáctí v Západní konferenci, navíc od 9. listopadu nemohou počítat s útočníkem Tannerem Pearsonem. Autora 34 bodů z minulé sezony odstavilo zranění ruky, musel už podruhé na operaci a v tomto ročníku už určitě nenastoupí.
To probudilo hněv v důležitém pilíři defenzivy Vancouveru Quinnu Hughesovi. „Je mi ho líto. Nepostarali se o něj tak, jak měli, takže to opravdu není dobrá situace. Doufám, že bude jednou v pořádku,“ vyjádřil se Hughes po páteční porážce proti Tampě Bay.

Zprávy ze dne 4. ledna 2023
Útočník Jimmy Vesey zůstává v týmu New York Rangers. Ofenzivní hráč, jehož otec Jim si rovněž zkusil NHL a nyní působí jako skaut Toronta, podepsal dvouletou smlouvu s ročním výdělkem 800 tisíc dolarů.
Zprávy ze dne 4. prosince 2022
Z Vancouveru by mohla odejít jedna z nejvýraznějších tváří klubu. Útočník Brock Boeser, který v sezoně 2018/19 zapsal 56 bodů a letos začal 4 góly a 11 asistencemi v 19 startech, čelí nepříjemné situaci. Ve víkendovém utkání proti Arizoně měl plnit roli zdravého náhradníka, nakonec se do sestavy dostal na úkor zraněného Dakoty Joshuay a skóroval. Boeserův agent Ben Hankinson nicméně podle informací renomovaného reportéra Eliottea Friedmana dostal povolení komunikovat s dalšími kluby a hledat možnost k výměně. V případě odchodu pětadvacetiletého Američana by Canucks uvolnili 6,65 milionu dolarů pod platovým stropem.
Zprávy ze dne 8. listopadu 2022
Prezident hokejových operací Vancouveru Jim Rutherford přiznal nespokojenost s herní tváří kanadského týmu. Konec kouče Bruce Boudreaua sice zatím nezmínil, nebrání se ovšem hráčským výměnám. „Jsme ve fázi, kdy potřebujeme, aby na sebe hráči vzali odpovědnost. A je třeba podniknout nezbytné kroky k tomu, aby to začali vnímat. Už před sezonou jsme se snažili omladit defenzivu,“ přiznal Rutherford pro The Score. Canucks okupují 13. místo Západní konference.
Zprávy ze dne 24. října 2022
Český útočník Filip Chytil bude minimálně v následujících čtyřech zápasech chybět v sestavě New York Rangers. Podle informací zámořských reportérů by mohl laborovat s otřesem mozku, klub ovšem oficiálně důvod neoznámil. Do konce října se Rangers postaví Avalanche, Islanders, Stars a Coyotes.
Zprávy ze dne 3. září 2022
Dlouhé měsíce se říkalo, že Vancouver čeká na správnou nabídku k výměně J.T. Millera. Chtěli získat mladé hráče a výběry v draftu NHL, které by pomohli Canucks do budoucnosti. Podle všeho se ovšem takové nabídky nedočkali a nakonec se rozhodli nespoléhat na zájem ostatních klubů. V noci oznámili prodloužení smlouvy s J.T. Millerem na dalších 7 let za 56 milionů dolarů (1,3 miliardy korun). Více čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 23. srpna 2022
Gólman Adam Húska, který v minulé sezoně odchytal v brance New York Rangers jeden zápas proti Coloradu a představil se i na mistrovství světa, je dalším Slovákem přesouvajícím se do KHL. Jeho příchod oznámil Nižnij Novgorod na svém oficiálním webu. Húskovi v létě skončila roční smlouva na 750 tisíc dolarů. Na farmě v AHL stihl za čtyři ročníky 79 klání.
Zprávy ze dne 28. července 2022
New York Rangers prodloužili smlouvu dvojce draftu NHL 2019. Finský útočník Kaapo Kakko po uplynutí nováčkovského kontraktu podepsal v klubu z Manhattanu na další dva roky. Ročně si jednadvacetiletý rodák z Turku přijde na 2,1 milionu dolarů. Spoluhráči českého reprezentanta Filipa Chytila se v NHL zatím nepovedlo naplnit očekávání. Během uplynulých tří sezon jen jednou překročil hranici 20 bodů. Výše odměny v nové smlouvě tak i pravděpodobně odpovídá dosavadním výkonům.
Zprávy ze dne 15. července 2022
Slovák Adam Sýkora si u Rangers zajistil nováčkovský kontrakt. Teprve sedmnáctiletý útočník zabojuje o šanci v hlavním týmu během následujících tří let.
Zprávy ze dne 14. července 2022
K týmu z Manhattanu přichází expert na černou práci. Dres New York Rangers bude v nové sezoně oblékat útočník Ryan Carpenter. Jednatřicetiletý Američan, který si v NHL zahrál za San Jose, Las Vegas, Chicago či naposledy Calgary, uzavřel s Blueshirts roční kontrakt za 750 tisíc dolarů.
Zprávy ze dne 13. července 2022
Generální manažer New York Rangers Chris Drury o čerstvé posile Jaroslavu Halákovi: „Jsme rádi, že ho máme v Madison Square Garden. Hodí se nám ve všech směrech, ať už věkem, zkušenostmi nebo smlouvou, kterou podepsal.“
Dvojkou za Igorem Šesťjorkinem bude v New York Rangers slovenský brankář Jaroslav Halák. Nový chlebodárce jej náležitě vítá:
Zajímavý podpis. I když Louis Domingue nepatří k nejobávanějším brankářům v NHL, v minulém play off se zviditelnil, neboť v Pittsburghu zaskakoval za zraněné kolegy v prvním kole proti Rangers. Ti přes něj prošli až po sedmizápasové bitvě a Domingueovi se odměnili nabídkou na kontrakt. Spíše farmářský brankář si zajistil dvouletou smlouvu na 1,55 milionu dolarů.
Přestup obránce Patrika Nemetha do Arizony je v tuto chvíli oficiálně potvrzen, k Rangers míří Ty Emberson.
Centr Dakota Joshua, který má zatím minimální zkušenosti v NHL, se přemístí ze St. Louis do Vancouveru. Canucks oznámili jeho podpis v délce dvou let.
Jak už jsme vás informovali, slovenský brankář Jaroslav Halák má namířeno k Rangers. Podle Franka Seravalliho podepsal roční smlouvu v hodnotě 1,55 milionu dolarů. Bral by tak o 700 tisíc méně než ve Vancouveru.
Rus Ilja Michejev další čtyři roky stráví u Vancouver Canucks. Průměrná hodnota jeho platu bude 4,75 milionu dolarů.
Po nejméně vyvedené sezoně v NHL by se měl slovenský brankář Jaroslav Halák přesounout k New York Rangers. Šlo by o jeho sedmou štaci v nejlepší lize světa. V předchozím ročníku stihl slovenský veterán jen 17 startů v brance Canucks.
Pětadvacetiletý bek Wyatt Kalynuk, který za předchozí sezonu stihl pouhých pět bezbodových klání v dresu Chicaga, se přesouvá do Vancouveru, kde získal dvoucestnou smlouvu na rok.
Masivní smlouvu u New York Rangers získává útočník Vincent Trocheck. S mužstvem by mohl spojit svůj osud až do svých 36 let. Podle informací reportéra Arthura Stapla, který se odvolává na ligové zdroje, si vlastník 555 ligových startů vydělá průměrně 5,625 milionu dolarů.
Sedmadvacetiletý útočník Curtis Lazar se z Bostonu přesouvá do Vancouveru. Kanadský tým si pojistil služby osmigólového střelce z předchozí sezony na další tři roky. Roční gáže má hodnotu jednoho milionu dolarů.
Zprávy ze dne 12. července 2022
Obránce Libor Hájek se v NHL dohodl na nové roční smlouvě s New York Rangers. Podle serveru CapFriendly.com se jedná o jednocestný kontrakt na 800 tisíc dolarů (19,2 milionu korun), který 24letému účastníkovi loňského mistrovství světa v Rize zaručuje stejný příjem i v případě pobytu na farmě. Hájkovi končí roční dvoucestná smlouva na 874 125 dolarů, při které měl v AHL příjem 70 000 dolarů. Po pondělním předložení kvalifikační nabídky od Rangers se mohl ve středu stát chráněným volným hráčem, ale hned se domluvil na novém kontraktu. Po jeho vypršení bude mít možnost jít k arbitráži.
Zprávy ze dne 20. června 2022
Útočník Andrej Kuzmenko, jenž byl v uplynulé sezoně v dresu Petrohradu druhým nejproduktivnějším hráčem Kontinentální hokejové ligy, se dohodl na působení u Vancouver Canucks. Šestadvacetiletý forvard by měl oficiálně podepsat smlouvu poté, co se 13. července otevře trh s volnými hráči. Podle svého agenta Dana Milsteina hovořil předtím také se zástupci Edmontonu, Vegas, Caroliny a Nashvillu.
Zprávy ze dne 21. března 2022
Dregerova informace s příchodem Tylera Motteho do New York Rangers se potvrdila. Vancouver na oplátku získal volbu ve 4. kole draftu 2023.
Na závěr přestupového období jsou hodně aktivní Rangers. Z Winnipegu míří do New Yorku i zkušený útočník Andrew Copp, podle insidera Darrena Dregera pracují i na příchodu Tylera Motteho z Vancouveru.
Rangers měnili se San Jose. Do New Yorku se stěhuje Nick Merkley, dres Sharks bude nově oblékat Anthony Bitetto.
Posiluje i New York Rangers, který získal obránce Justina Brauna z Philadelphie. Flyers získali volbu ve 3. kole draftu 2023.
Zprávy ze dne 16. března 2022
Americký útočník Frank Vatrano mění působiště. Z Floridy byl vyměněn do New York Rangers. Panthers za něj získali volbu ve čtvrtém kole draftu 2022.
Zprávy ze dne 26. ledna 2022
Novým generálním manažerem hokejistů Vancouveru byl jmenován Patrik Allvin. Stal se prvním Švédem a teprve druhým Evropanem na této pozici v NHL. V Columbusu působí od roku 2013 v této funkci Fin Jarmo Kekäläinen.
Zprávy ze dne 10. listopadu 2021
Český obránce Libor Hájek se přesunul z New York Rangers na farmu do Hartfordu. V AHL by měl získat zápasovou praxi poté, co se nedostal v hlavním týmu do sestavy ani v jednom z 13 utkání aktuální sezony NHL.

Zprávy ze dne 10. října 2021
Vedení New York Rangers si štědře pojistilo svého klíčového střelce. Švédský útočník Mika Zibanejad podepsal s klubem z Manhattanu novou osmiletou smlouvu, díky které si přijde na celkem 68 milionů dolarů. Oproti dosavadní roční odměně (4,75 milionu) si tak rodák ze Stockholmu přilepší o skoro polovinu.
Zprávy ze dne 4. října 2021
Útočník Karel Plášek opustil přípravný kemp Vancouveru a zamířil na farmu do Abbotsfordu do nižší AHL. Jednadvacetiletého odchovance Přerova draftovali Canucks předloni v 6. kole na 175. místě a letos v červnu s ním podepsali tříletou nováčkovskou smlouvu.
Americký obránce Quinn Hughes a švédský útočník Elias Pettersson podepsali jako chránění volní hráči nové lukrativní kontrakty v NHL s Vancouverem. Jednadvacetiletý Hughes uzavřel šestiletou smlouvu na 47,1 milionu dolarů, o rok starší Pettersson se upsal na tři roky a vydělá si celkem 22 milionů dolarů.
Zprávy ze dne 5. září 2021
Český hokejový obránce Libor Hájek se v NHL jako chráněný volný hráč dohodl na nové roční dvoucestné smlouvě s New York Rangers. Třiadvacetiletý účastník letošního mistrovství světa v Rize si podle webu CapFriendly.com vydělá v případě pobytu v prvním týmu 874.125 dolarů, na farmě by bral 70.000 dolarů. Hájkovi skončil po minulé sezoně tříletý nováčkovský kontrakt.

Zprávy ze dne 15. srpna 2021
Arbitráži se vyhnul útočník Jason Dickinson, kterého v červenci vytrrejdoval Dallas do Vancouveru. S Canucks podepsal Dickinson tříletý kontrakt s průměrným ročním platem 2,65 milionu ročně.
Zprávy ze dne 9. srpna 2021
Další ruský gólman se dočkal nového kontraktu. Brankář Igor Šesťjorkin se dohodl na čtyřleté smlouvě s Rangers, za které chytá od předminulé sezony. Pětadvacetiletý rodák z Moskvy si v New Yorku ročně vydělá více jak 5,666 milionu dolarů.
Zprávy ze dne 1. srpna 2021
Z Vegas do Rangers vyměněný 34letý Ryan Reaves, kterému běží druhý rok jeho kontraktu s průměrným platem 1,75 milonů dolarů, v nové organizaci rovnou podepsal roční prodloužení až do konce sezony 2022/23. Podmínky prodloužení nebyly zatím prozrazeny. Golden Knights za něj získali volbu ve 3. kole draftu 2022.
Zprávy ze dne 29. července 2021
Český hokejový útočník Filip Chytil prodloužil jako chráněný volný hráč o dva roky smlouvu s New York Rangers. Jednadvacetiletému rodákovi z Kroměříže a odchovanci Zlína skončil tříletý nováčkovský kontrakt na celkem 3,825 milionu dolarů i s bonusy. Finanční podmínky nové dohody klub nezveřejnil.
Zprávy ze dne 28. července 2021
Po vykoupení Bradena Holtbyho našel Vancouver rychle zkušenou náhradu do brány. Z Bostonu ke Canucks míří slovenský gólman Jaroslav Halák. Šestatřicetiletý rodák z Bratislavy podepsal s kanadským klubem roční kontrakt. Na bonusech si může vydělat až 3 miliony dolarů.
Zprávy ze dne 27. července 2021
Vedení Vancouveru počítá do budoucna s americkým útočníkem Conorem Garlandem. Majitel bronzové medaile z posledního šampionátu v Rize se po výměně z Arizony dohodl s Canucks na pětileté smlouvě s průměrným ročním platem 4,95 milionu dolarů. Pětadvacetiletý forvard si tak mnohonásobně polepší, u Coyotes pobíral minulou sezonu „jen“ 800 tisíc dolarů!
Zprávy ze dne 26. července 2021
VYPLACENÍ ZE SMLOUVY: Ve Vancouveru nebude pokračovat kanadský útočník Jake Virtanen. Vedení Canucks ho vyplatilo ze zbývajícího roku smlouvy kvůli obviněním ze sexuálního obtěžování. Virtanen tato obvinění u soudu popřel, ale organizace se s ním rozhodla spolupráci ukončit.
Zprávy ze dne 24. července 2021
VÝMĚNA:Vancouver Canucks získali kapitána Arizony. S Oliverem Ekmanem Larssonem se stěhuje do Kanady i útočník Conor Garland. Druhým směrem jdou Loui Eriksson, Antoine Roussel, Jay Beagle a hned tři volby v draftu včetně 9. výběru v dnešním prvním kole!
Zprávy ze dne 17. července 2021
Mistrný tah Rangers? Jezdci si berou od vítěze Stanley Cupu útočníka Barclaye Goodrowa za sedmou volbu v draftu 2022, 28letý forvard však musí s novým zaměstnavatelem nejprve podepsat smlouvu. Zároveň došlo na další trejd, po němž do Madison Squera Garden dorazí z Vegas zadák Nick DeSimone a volba ve čtvrtém kole 2022 za útočníka Bretta Howdena.
Vancouver získal posilu do ofenzivy. Z Dallasu přivedl výměnou za třetí volbu na letošním ročníku draftu forvarda Jasona Dickinsona.
Zprávy ze dne 15. června 2021
Po až nečekaném zlatu na mistrovství světa v Lotyšsku čeká zkušeného trenéra Gerarda Gallanta nová výzva v NHL. Kouč novopečených mistrů světa z Kanady se dohodl na angažmá s New York Rangers, kteří se o Gallantovy služby velice zajímali ještě před šampionátem v Rize. Sedmapadesátiletý rodák ze Summerside přebírá klub z Manhattanu po Davidu Quinnovi, jenž skončil na střídačce poté, co nedokázal s týmem vybojovat účast v play off. Gallant v nejprestižnější hokejové soutěži světa naposledy trénoval předminulou sezonu Vegas Golden Knights, s nimiž během jejich premiérového ročníku došel až do finále Stanley Cupu.
Zprávy ze dne 1. června 2021
Další český hokejista se významně přiblížil NHL! Brněnský útočník Karel Plášek uzavřel tříletý nováčkovský kontrakt s Vancouverem. Dvacetiletý rodák z Přerova byl Canucks draftován před dvěma roky v 6. kole ze 175. místa.
Zprávy ze dne 12. května 2021
Nového trenéra si před příští sezonou budou hledat také New York Rangers. Kouč David Quinn byl vedením týmu z Manhattanu po třech sezonách propuštěn. Čtyřiapadesátiletý trenér, který jako asistent u americké reprezentace získal dvě stříbrné medaile, dovedl Rangers do play off pouze jednou a to v minulém ročníku NHL, kdy s týmem skončil hned v kvalifikaci o odložené boje o Stanley Cup.
Zprávy ze dne 5. května 2021
Den po ostré kritice vedení NHL byli podle zámořských médií odvoláni z funkce prezident New York RangersJohn Davidson a generální manažer Jeff Gorton. Nahradí je dosavadní asistent generálního manažera Chris Drury. Rangers, kteří jsou bez šancí na play off, sáhli k nečekanému kroku tři zápasy před koncem sezony. A jen krátce poté co se opřeli do šéfa oddělení pro bezpečnost hráčů George Parrose, který podle prohlášení klubu není schopen nadále zastávat funkci. Klubu se nelíbilo, že útočníkovi Tomu Wilsonovi z Washingtonu za hrubé napadení Pavla Bučněviče a Artěmije Panarina vyměřil pouze pokutu 5000 dolarů. Wilson byl přitom už v minulosti za podobné excesy několikrát potrestán.
Zprávy ze dne 9. dubna 2021
PODPIS - Kanadský útočník Tanner Pearson bude nadále oblékat dres Vancouveru. Vítěz Stanley Cupu z roku 2014 se s vedením Canucks dohodl na nové tříleté smlouvě, díky které si ročně vydělá 3,25 milionu dolarů. Vedle osmadvacetiletého rodáka z Kitcheneru se klub dohodl na pětiletém kontraktu s brankářem Thatcherem Demkem.
Zprávy ze dne 1. dubna 2021
PODPIS - Brankář Thatcher Demko podepsal novou pětiletou smlouvu s Vancouverem. Finanční detaily nebyly zveřejněny, podle zámořských médií by si však pětadvacetiletý Američan měl vydělat 25 milionů dolarů. Demko se po říjnovém odchodu Jacoba Markströma do Calgary stal jedničkou Canucks a v dosavadním průběhu sezony NHL odchytal 25 zápasů. Vancouveru pomohl k 12 vítězstvím s průměrem 2,77 obdržených branky a úspěšností zákroků 91,7 procenta.
Zprávy ze dne 23. října 2020
PODPIS - Útočník Jake Virtanen bude i nadále oblékat dres Vancouveru. Čtyřiadvacetiletý juniorský mistr světa z roku 2015 se domluvil s Canucks na podmínkách nové dvouleté smlouvy, která mu zajistí celkový příjem 5,1 milionu dolarů.
Virtanen hraje za Vancouver od roku 2015 a dosud v elitní kanadsko-americké soutěži nastoupil v 279 zápasech, ve kterých vstřelil 50 branek a přidal 45 asistencí. Dva góly a asistenci přidal v 16 utkáních play off. Canucks si jej v roce 2014 vybrali v prvním kole draftu jako celkově šestého hráče.
Back for ✌️ more seasons! 🏒 @Jake_Virtanen
— Vancouver #Canucks (@Canucks) October 22, 2020
Zprávy ze dne 16. října 2020
PODPIS - Hokejový klub New York Rangers podepsal po vypršení kontraktů nové dvouleté smlouvy s obráncem Tonym DeAngelem a brankářem Alexandarem Georgijevem. Američan DeAngelo si za sezonu vydělá 4,8 milionu dolarů, bulharský rodák s ruským pasem Georgijev 2,45 milionu.
Re-signed. ☑️
— New York Rangers (@NYRangers) October 15, 2020
The Rangers have agreed to terms with RFA goaltender Alexandar Georgiev. pic.twitter.com/iT9f7pAssX
Back for more!
— New York Rangers (@NYRangers) October 16, 2020
The Rangers have agreed to terms with RFA defenseman Tony DeAngelo. pic.twitter.com/u2QMXLFxnB
Zprávy ze dne 13. října 2020
PŘESTUP - Hokejový obránce Nate Schmidt odchází z Vegas do Vancouveru výměnou za právo výběru ve třetím kole draftu v roce 2022. Barvy Golden Knights hájil devětadvacetiletý Američan od jejich vstupu do NHL v roce 2017, kdy si jej vybrali v rozšiřovacím draftu z Washingtonu. Schmidt má ještě na pět sezon platný šestiletý kontrakt na 35,7 milionu dolarů.
Schmidt byl v základní části uplynulého ročníku, nedohrané kvůli pandemii koronaviru, druhým nejproduktivnějším obráncem Vegas. Připsal si 31 bodů za sedm branek a 24 asistencí z 59 utkání. Ve 20 zápasech play off dvakrát skóroval a na sedm gólů přihrál.
Zprávy ze dne 12. října 2020
PODPIS - Útočník Alexis Lafreniére podepsal tříletý nováčkovský kontrakt s New York Rangers, kteří si ho vybrali jako jedničku v letošním draftu NHL. Podle webu capfriendly.com si může kanadský hokejista včetně různých bonusů vydělat celkem až 11,33 milionu dolarů. Smlouva je pro 42. kanadskou jedničkou draftu NHL a první od roku 2015, kdy Edmonton sáhl po svém současném kapitánovi Connoru McDavidovi, opožděným dárkem k devatenáctinám, které oslavil v neděli.
Lafreniére na začátku roku získal s Kanadou zlato na mistrovství světa hráčů do 20 let v Ostravě a Třinci. Po turnaji obdržel cenu pro nejlepšího útočníka i nejužitečnějšího hráče.
Před ukončením sezony kvůli pandemii koronaviru byl nejproduktivnějším hráčem juniorské soutěže QMJHL, v níž v dresu Rimouski zaznamenal 112 bodů za 35 branek a 77 asistencí v 52 zápasech.
Got drafted first overall ☑️
— New York Rangers (@NYRangers) October 12, 2020
Turned 19 ☑️
Signed his first pro contract ☑️
Pretty decent week for @Alexlaff13. pic.twitter.com/ojWj4TvpXs
Zprávy ze dne 9. října 2020
PŘESTUP - Zkušený americký obránce Jack Johnson končí po dvou letech v Pittsburghu. Novým zaměstnavatelem třiatřicetiletého beka se stali New York Rangers. S týmem z Manhattanu podepsal roční smlouvu, díky které si přijde na 1,15 milionu dolarů. Rodák z Indianapolis má za sebou v základní části NHL již 937 startů s bilancí 70 gólů a 232 asistencí.
OFFICIAL: The Rangers have agreed to terms with free agent defenseman Jack Johnson.
— New York Rangers (@NYRangers) October 9, 2020
- 1
- 2