12. ledna 2015 • 06:46

Pavelec se snažil, s Frolíkem téměř pokazili Selänneho večer

PRAGUE PLAYOFFS: Svátek parkuru v Česku! Tahákem je Kellnerová PRAGUE PLAYOFFS: Svátek parkuru v Česku! Tahákem je Kellnerová
Nedvěd: Za Ronaldem v Juventusu stojíme. Nemá to jednoduché, pereme se s tím Nedvěd: Za Ronaldem v Juventusu stojíme. Nemá to jednoduché, pereme se s tím

SOUHRN | Velká sláva se konala v neděli večer v Anaheimu. Pod strop haly mířil dres s číslem 8, tedy ten, který nosil druhý nejproduktivnější Evropan v historii NHL Teemu Selänne. Dlouho to vypadalo na pokažený večer, po 40. minutách totiž vedli hokejisté Winnipegu 4:2, nakonec přesto slavil výhru domácí tým, jenž zvítězil 5:4 po nájezdech. Nestačilo ani 39 zákroků Ondřeje Pavelce, ani asistence Michaela Frolíka.

Selänne, který v posledních sezonách marně bojoval s Jaromírem Jágrem o post nejlepšího evropského střelce v historii NHL, ukončil kariéru loni v létě. Vítěz Stanleyova poháru s Anaheimem z roku 2007 má citový vztah i k nedělnímu soupeři Ducks, neboť Winnipeg ho v roce 1988 draftoval. Souboj obou týmů rozhodl symbolicky jeho krajan Sami Vatanen, který dostal v rozstřelu důvěru trenérů poprvé.

Florida bod od postupové pozice

Tomáš Fleischmann se podílel jednou asistencí na vítězství Floridy v Edmontonu 4:2. Český útočník dobře napadal ve středním pásmu, z čehož následně těžil Sean Bergenheim, který v 56. minutě uzavřel skóre zápasu. Panthers vyhráli třetí utkání v řadě a na poslední postupové místo do play off jim ve Východní konferenci schází jeden bod.

"Jednou z hlavních příčin porážky byla ztráta puku. Jako to ukázala situace, která předcházela poslednímu gólu. Za takového stavu musíme s pukem nakládat lépe," zlobil se Todd Nelson, dočasný trenér Edmontonu, který prohrál 24 z posledních 28 zápasů a je nejhorším týmem soutěže.

Minnesota se dál trápí

Ve zbývajícím utkání nedělního programu NHL porazilo Chicago na svém ledě Minnesotu 4:1. Blackhawks už po dvou třetinách vedli o čtyři góly, o což se brankou a přihrávkou zasloužili Marián Hossa, Bryan Bickell a Brad Richards. Hossa byl v předvečer svých 36. narozenin vyhlášen první hvězdou zápasu, ve kterém se 473. trefou v soutěži vyrovnal v historické tabulce střelců padesátému Denisu Savardovi a Alexandru Mogilnému.

Michal Rozsíval odehrál proti Wild téměř 15 minut a do statistik se nezapsal.Michal Rozsíval odehrál proti Wild téměř 15 minut a do statistik se nezapsal.

"Jsem možná trošku starší, ale pořád se cítím velmi dobře. Takhle se na svůj věk dívám," uvedl po utkání Hossa, který je rád, že se se spoluhráči oklepal z předchozího zápasu, v němž nečekaně podlehli Edmontonu. "O to je naše vítězství důležitější, protože minulá utkání nás nezastihla v nejlepší formě. Dnes bylo hezké vidět, že jsme to zase my. Povedl se nám začátek a to bylo pro průběh zápasu klíčové," dodal slovenský útočník po výhře nad Minnesotou, která prohrála popáté za sebou.

Výsledky:

Edmonton - Florida 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 25. Eberle, 46. Pouliot - 5. Hayes, 27. Campbell, 46. Kopecký, 56. Bergenheim (Fleischmann). Střely na branku: 33:27. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Luongo (Florida), 2. Eberle (Edmonton), 3. Ekblad (Florida).

Chicago - Minnesota 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Branky: 5. Hossa, 8. Bickell, 32. Richards, 39. Oduya - 56. Cooke. Střely na branku: 35:37. Diváci: 21.809. Hvězdy zápasu: 1. Hossa, 2. Bickell, 3. Crawford (všichni Chicago).

Anaheim - Winnipeg 5:4 po sam. nájezdech (1:3, 1:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 9. a 58. Rakell, 34. Jackman, 47. Palmieri, rozhodující nájezd Vatanen - 8. Kane, 10. Bogosian (Frolík), 15. Scheifele, 38. Ladd. Střely na branku: 43:32. Brankář Ondřej Pavelec odchytal celé utkání, inkasoval čtyři branky ze 43 střel a úspěšnost zásahů měl 90,70 procenta. Diváci: 17.356. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. Palmieri (oba Anaheim), 3. Scheifele (Winnipeg).

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>