Plekanec kormidloval Montreal k výhře, asistenci má i Polák

0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Útočník Tomáš Plekanec pomohl ve středečním utkání NHL jednou gólovou přihrávkou k výhře Montrealu nad New Jersey 2:1. Canadiens se tak dočkali prvního vítězství na domácím ledě od 12. prosince, kdy porazili Ottawu. Následně dvakrát prohráli a pak odehráli osm zápasů v řadě na hřištích soupeřů, v nichž utrpěli šest porážek.

Plekanec se podílel na prvním gólu, který padl minutu před koncem úvodní třetiny. V přesilové hře na pravém křídle naznačil střelu švihem, místo toho ale na poslední chvíli přihrál do lepší pozice na Maxe Paciorettyho a ten pohotovou ranou otevřel skóre.

Na konci druhé třetiny zvýšil pro změnu ve vlastním oslabení Torrey Mitchell. Hned v první minutě poslední části Devils snížili, když se prosadil Adam Henrique. O tři minuty později se trefil i Plekanec, jenže rozhodčí jeho gól neuznali, protože puk zasáhl vysokou holí. Jednobrankový náskok už však Canadiens uhájili.

"V dnešním hokeji jsou přesilovkové formace stále víc a víc důležité. Řadu zápasů, které jsme prohráli, jsme ztratili, protože speciální pětky soupeře nás přehrály. Takže jsme rádi, že dnes to bylo naopak," radoval se Pacioretty, který byl vyhlášen první hvězdou večera.

Montrealu hodně pomohl gól v oslabení, už osmý v sezoně, což je spolu s Ottawou nejvíc ze všech týmů v NHL. Vstřelil ho Mitchell, který při přečíslení dva na jednoho usměrnil do branky střílenou přihrávku od Paula Byrona. "Byla to jeho zásluha. Já jen najel před branku a čekal. Udělal to skvěle, využil svou rychlost. Prostě skvělá akce," pochválil Mitchell svého parťáka.

Plekanec byl tentokrát jediným českým hráčem v dresu Montrealu. Tomáš Fleischmann vypadl ze sestavy a zápas sledoval jen jako divák. Dres Devils znovu oblékl jen Jiří Tlustý, Patrik Eliáš zůstává na marodce.

Jednu asistenci zaznamenal také obránce Roman Polák, jehož Toronto zvítězilo 4:0 v Anaheiumu. Byl to jediný zápas, v němž se ve středu radovali hosté. Ve zbývajících dvou vyhrály domácí týmy - Chicago porazilo 3:1 Pittsburgh a Colorado otočilo duel se St. Louis z 1:3 na konečných 4:3 v prodloužení.

Statistika NHL:

Montreal - New Jersey 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 20. Pacioretty (Plekanec), 39. Mitchell - 41. Henrique. Střely na branku: 25:20. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. Byron (oba Montreal), 3. Larsson (New Jersey).

Chicago - Pittsburgh 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 16. a 49. Panarin, 59. Teräväinen - 28. Malkin. Střely na branku: 37:18. Diváci: 21.908. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. Anisimov (oba Chicago), 3. Fleury (Pittsburgh).

Vancouver - Carolina 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky: 48. a 59. Horvat, 38. Baertschi - 29. Liles, 53. J. Staal. Střely na branku: 21:28. Diváci: 18.364. Hvězdy zápasu: 1. Horvat (Vancouver), 2. Liles (Carolina), 3. Baertschi (Vancouver).

Colorado - St. Louis 4:3 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 5. Duchene, 27. Grigorenko, 59. MacKinnon, 65. Landeskog - 17. Tarasenko, 20. Backes, 21. Berglund. Střely na branku: 33:38. Diváci: 13.359. Hvězdy zápasu: 1. Landeskog, 2. MacKinnon (oba Colorado), 3. Tarasenko (St. Louis).

Anaheim - Toronto 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 9. a 28. Parenteau, 33. Kadri (Polák), 43. Boyes. Střely na branku: 39:38. Diváci: 16.283. Hvězdy zápasu: 1. Parenteau, 2. Bozak (oba Toronto), 3. S. Theodore (Anaheim).

Canadiens se dočkali prvního vítězství na domácím ledě od 12. prosince, kdy porazili Ottawu