Úžasný Frk skolil Boston třemi body. Góly dali i Sedlák se Špačkem

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Martin Frk z Detroitu se podílel v přípravném zápase před NHL dvěma brankami a asistencí na výhře Red Wings 5:1 nad Bostonem a byl vyhlášen první hvězdou večera. Střelecky se prosadili také Lukáš Sedlák z Columbusu a Michael Špaček z Winnipegu. Za Arizonu při porážce 4:5 po samostatných nájezdech se San Jose odchytal 25 minut Marek Langhamer, z 12 střel ve třetí třetině i prodloužení neinkasoval a dvakrát kapituloval až v rozstřelu.

Čtyřiadvacetiletý Frk na začátku druhé třetiny vyrovnal na 1:1 a v 43. minutě skóre uzavřel. Vítěz Calder Cupu s Grand Rapids v AHL z minulé sezony ještě asistoval u jedné ze dvou branek Franse Nielsena, jenž si stejně jako Frk připsal tři body. Přednost v brance vítězů dostal před Petrem Mrázkem Jimmy Howard, za Detroit nenastoupili ani Libor Šulák a Filip Hronek.

"Rudá křídla" se poprvé představila v nové Little Caesars Areně, která nahradila Joe Louis Arenu, sloužící Detroitu od roku 1979 až do konce minulé sezony. Premiéru si nenechalo ujít 17.314 diváků.

Sedlák první brankou v přípravě dostal Columbus do vedení 2:1 na ledě Chicaga, když brankáře Berubeho překvapil střelou z úhlu. Největší měrou se na výhře 3:2 podílel finský gólman Joonas Korpisalo a za 52 pochytaných střel byl zvolen hlavní hvězdou utkání.

Za Chicago znovu nastoupil obránce Jan Rutta, jenž v červnu podepsal jako nedraftovaný volný hráč jednoletý kontrakt. V předchozím duelu proti Columbusu skóroval, tentokrát si zapsal minusový bod.

Dres Winnipegu poprvé v letošní přípravě oblékl Špaček a v 5. minutě v přesilové hře bekhendovou dorážkou otevřel skóre zápasu s Edmontonem. Dvacetiletý Špaček odehrál téměř 19 minut a při porážce 2:6 si připsal jeden záporný bod.

Zacha a Vrána pobrali asistence. Langhamer neinkasoval

Langhamerovi přepustil místo po čtyřech inkasovaných gólech Fin Antti Raanta. A třiadvacetiletého českého brankáře dokázali za 25 minut hry překonat až v nájezdech Loga Couture a Tim Heed. Obránce Radim Šimek nastoupil za San Jose podruhé v řadě a odehrál téměř 20 minut, Tomáš Hertl zůstal mimo sestavu.

Na jediné brance Washingtonu v souboji s Carolinou se nahrávkou podílel Jakub Vrána. Za Hurricanes, kteří zvítězili 4:1, nastoupil potřetí za sebou útočník Martin Nečas.

Pavel Zacha se asistencí podílel na domácí výhře New Jersey 2:1 nad NY Rangers. Mimo sestavu hostů zůstali brankář Ondřej Pavelec i útočník Filip Chytil, jenž předtím bodoval dvakrát v řadě. Výhru Dallasu 4:0 v St. Louis slavil Radek Faksa, byť nebodoval, stejně jako Vladimír Sobotka a Adam Musil na straně Blues. Ottawa přehrála Montreal 5:1, u jediné trefy hostů asistoval Tomáš Plekanec. V sestavě Montrealu chyběli útočník Aleš Hemský i bek Jakub Jeřábek.

Přípravné zápasy před NHL:

Minnesota - Colorado 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 8. Mikael Granlund, 23. Dumba - 25. Agozzino.

Detroit - Boston 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)
Branky: 26. a 43. Frk, 34. a 36. Nielsen (na první Frk), 37. Helm - 15. Czarnik.

Washington - Carolina 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 17. Chiasson (J. Vrána) - 11. Williams, 33. Carrick, 43. Gauthier, 58. Faulk.

New Jersey - New York Rangers 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 29. Blandisi, 55. Stafford (Zacha) - 43. Crawley.

Buffalo - Toronto 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 37. Fasching - 6. Van Riemsdyk, 41. Kapanen, 59. Sošnikov.

St. Louis - Dallas 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Branky: 3. Hamhuis, 16. Spezza, 45. Elie, 56. Janmark.

Chicago - Columbus 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 17. Anisimov, 59. Toews - 12. Murray, 25. Sedlák, 26. Bjorkstrand.

Ottawa - Montreal 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky: 5. a 60. Brown, 10. Reinhart, 22. Oduya, 30. Stone - 33. Hudon (Plekanec).

Arizona - San Jose 4:5 po sam. nájezdech (3:2, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 1. a 22. Cousins, 8. Stepan, 10. L. Schenn - 11. a 19. Boedker, 27. Goodrow, 28. Labanc, rozhodující sam. nájezd Heed. Brankář Marek Langhamer (Arizona) odchytal 25 minut, ze 12 střel neinkasoval.

Edmonton - Winnipeg 6:2 (2:1, 0:1, 4:0)
Branky: 48. a 56. Puljujärvi, 9. a 52. Malone, 9. J. Jokinen, 43. McDavid - 5. M. Špaček, 29. Lipon.

Martin Frk, jenž bojuje o místo v detroitské sestavě, tak ukázal, že by mu led v novém působišti Red Wings mohl svědčit.