Jágr a mrazy v Calgary? Koupí kožich a udrží se v teple, směje se Špaček | iSport.cz
5. října 2017 • 04:50

Jágr a mrazy v Calgary? Koupí kožich a udrží se v teple, směje se Špaček

Autor: Daniel Ryl, TV iSport
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Slavia - Jablonec: Stanciu nasadil housle Štěpánkovi, Tecl doklepl do prázdné! 4:0
Trpišovský: Lidi řeší Teclovy góly, dnes ukázal, co naší hře dává
VŠECHNA VIDEA ZDE

V letech, kdy už ostatní na své aktivní kariéry jen zpětně vzpomínají, se český útočník Jaromír Jágr se chystá na svou 24. sezonu v NHL. Poprvé v kariéře však nastoupí za kanadský tým, když vyměnil slunnou Floridu za mrazivé Calgary. „Starší tělo potřebuje větší péči a v teple se samozřejmě o tělo stará líp,“ přiznává s úsměvem Jágrův bývalý reprezentační spoluhráč Jaroslav Špaček. O hvězdného útočníka se ovšem nebojí.Kanadské Calgary bude pro Jaromíra Jágra devátým klubem v zámořské NHL. Po dlouhých jednáních se počet zájemců zúžil na tři celky, mluvilo se o St. Louis a Vancouveru. Legendární číslo 68 ovšem kývlo Flames za milion dolarů a další milion v případných bonusech.

„Myslím, že už moc na výběr neměl. Moc týmů už tam nezbývalo. Zvlášť, když se blíží start ligy, týmy jsou uzavřené. Jsou tam pochopitelně nějaký zranění, někomu se nedařilo podle představ a kluby čekaly,“ předpokládá současný asistent trenéra Plzně a bývalý obránce Jaroslav Špaček.

Jágrova další sezona v NHL?

On sám odehrál v nejlepší hokejové soutěži světa úctyhodných 880 zápasů. Jeho bývalý parťák jich má na kontě dokonce 1 711 a k vytvoření dalšího rekordu soutěže mu chybí pouze 57 zápasů. Legendární Gordie Howe jich totiž odehrál 1 767 a právě další rekord je podle Jaroslava Špačka hlavní motivací pro Jaromíra Jágra.

„Jarda jde podle mě po tom, aby udělal ten rekord, což je hlavní.“ Českému útočníkovi přeje také bývalý útočník Tomáš Vlasák, jenž na něm obdivuje zejména jeho výdrž. „Neskutečný. Když si vzpomenu, co mě ve 40 letech bolelo, tak ho obdivuju,“ směje se současný sportovní manažer Plzně.

V podobném duchu se vyjádřil také Jaroslav Špaček. „Baví ho to, chce hrát, tak chce hrát. Mě to přestalo bavit v 38 letech. Cítí se dobře, tak proč ne.“ To, že by se Jaromír Jágr v mladém kádru Calgary neprosadil, si rozhodně nemyslí.

ANKETA: Jágr míří do Calgary. Zapadne do konceptu týmu? Odpovídají redaktoři Deníku Sport

„Mají dvě lajny mladých kluků, třetí trochu starší, ale pořád jim má co dát. Když s nima bude pracovat, oni uvidí, jak se připravuje. Sezona je navíc dlouhá, může se stát zranění a může se propracovat mezi mladší,“ tuší reprezentační a plzeňský asistent.

Už před odletem do Kanady legendární útočník připustil, že se na 99,9 % jedná o jeho poslední sezonu v NHL. Dodrží slovo? „Pakliže to říká i on, já bych mu přál, aby se mu dařilo, ale ten věk je jediná překážka. Klobouk dolů, že takhle vydrží. Asi sám tuší, že to bude poslední sezona,“ hádá Tomáš Vlasák.

KDO ČEKÁ JÁGRA V CALGARY? ČTĚTE ZDE!

Calgary Flames - nové působiště Jaromíra Jágra pod drobnohledem

Jágr míří do Calgary. Možná se na starý kolena naučím lyžovat, směje se

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud