Vrána načal výhru nad Coloradem, Calgary bez Jágra v Minnesotě padlo

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejový útočník Jakub Vrána přispěl svým devátým gólem sezony k výhře Washingtonu 5:2 nad Coloradem. Další Češi v pondělním programu NHL nebodovali. Jaromír Jágr vynechal čtvrtý zápas v řadě a Calgary bez něho prohrálo 1:2 po nájezdech v Minnesotě. Naopak po desetizápasové suspendaci se vrátil Radko Gudas do sestavy Philadelphie, která porazila Toronto 4:2.

Vrána otevřel skóre v úvodu utkání, když v přečíslení tři na dva dostal přihrávku od Jevgenije Kuzněcova a z levého kruhu trefil volné místo nad ramenem Semjona Varlamova. Colorado po gólu českého útočníka vyrovnalo a nerozhodný stav drželo do 38. minuty, v níž vrátil Washingtonu vedení John Carlson. Domácí pak ve třetí části odskočili dalšími dvěma zásahy a už nepřipustili žádné drama.

"Nakopali nám minule zadky (prohra 2:6 v Coloradu), navíc se nám nepovedl ani poslední zápas v New Jersey, takže jsem rád, jak jsme na to zareagovali. Všichni předvedli slušný výkon. Holts (brankář Braden Holtby) chytal dobře, ubránili jsme i jejich nejlepší řadu a dali nějaké góly," řekl Matt Niskanen, autor gólu na 4:1.

Jágra , který už v této sezoně scházel Calgary šest utkání za sebou kvůli potížím s třísly, trápí zranění v dolní části těla a naposledy nastoupil před osmi dny proti Philadelphii. Flames byli na ledě Minnesoty aktivnější, ale od 18. minuty prohrávali po gólu Matta Cullena. Vyrovnání zařídil v závěru druhé třetiny Michael Ferland. Tentýž hráč ale neuspěl v pátém kole rozstřelu, ve kterém rozhodl o výhře domácího celku Mikael Granlund.

VIDEO | Zajímavě provedený nájezd v provedení Gaudreaua z Calgary

Gudas byl v utkání s Torontem nejpilnějším střelcem, na branku vyslal pět puků, ale stejně jako Jakub Voráček nebodoval. Philadelphii to nemuselo vadit, protože v závěrečné třetině otočila třemi trefami z 1:2 na konečných 4:2. Vítězný gól vstřelil v 58. minutě Sean Couturier.

Flyers vyhráli po sérii deseti porážek počtvrté za sebou, ale doma poprvé od 9. listopadu. "Rozdíl je v tom, že teď naše akce končí brankami," vysvětlil trenér Dave Hakstol.

Za hosty si připsal Patrick Marleau 1100. bod v lize a je šedesátým hráčem v historii NHL, který dosáhl této mety. Z aktivních hokejistů má více bodů jen trojice Jágr (1921), Joe Thonton (1412) a Marián Hossa (1134).

Tampa si poradile se St. Louis, Vasilevskij vychytal nulu

V souboji dvou nejlepších týmů soutěže uspěla Tampa Bay 3:0 na ledě St. Louis. První gól dal v úvodní třetině Brayden Point, v závěru výhru hostů pojistili Nikita Kučerov a Tyler Johnson. Andrej Vasilevskij kryl 32 střel, udržel třetí nulu v ročníku a je teprve šestým brankářem v historii NHL, který v úvodních 25 startech sezony vychytal alespoň dvacet výher.

Vše ale mohlo být jinak, pokud by za stavu 0:1 proměnil velkou šanci Vladimír Sobotka . "Minul jsem prázdnou branku. To se stává. Puk mi trochu sjel a netrefil jsem ji. Je to škoda, mohlo to být 1:1, místo toho v dalším střídání přidali druhý gól," řekl Sobotka, který měl gólovou příležitost i za bezbrankového stavu, ale jeho střelu zblízka zneškodnil Vasilevskij.

Connor McDavid se podílel gólem a třemi asistencemi na výhře Edmontonu 7:2 v Columbusu. Vítěz produktivity minulého ročníku se vyhoupl na třetí místo kanadského bodování. "Všechny čtyři řady šlapaly. Dařilo se i speciálním formacím na přesilové hry a oslabení," liboval si McDavid. Oilers zasadili domácím k.o. v rozmezí 37. a 40. minuty, kdy odskočili třemi góly na 5:0. Za poražené si Lukáš Sedlák připsal ve statistice plus/minus dva záporné body.

Chicago i bez Jana Rutty zdolalo na svém ledě Floridu 3:2 v prodloužení. Český obránce odstoupil z utkání ve druhé třetině kvůli zranění v horní části těla, ale nemělo by jít o nic vážného. Kvůli nemoci schází domácím stále i Michal Kempný . Do sestavy hostů se nevešel Radim Vrbata. Mladoboleslavský rodák od vstřelení hattricku 26. října zaznamenal jen tři asistence v 16 zápasech.

NHL:

Buffalo - Ottawa 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)
Branky: 25. B. Pouliot, 26. Okposo, 33. E. Kane - 47. Ceci, 60. D. Brassard. Střely na branku: 25:26. Diváci: 17.454. Hvězdy zápasu: 1. B. Pouliot, 2. Okposo, 3. Ristolainen (všichni Buffalo).

New Jersey - Los Angeles 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky: 17. a 36. T. Hall, 14. Zajac, 38. B. Boyle, 60. Gibbons - 53. T. Mitchell. Střely na branku: 26:17. Diváci: 13.275. Hvězdy zápasu: 1. T. Hall, 2. C. Schneider, 3. Zajac (všichni New Jersey).

Philadelphia - Toronto 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky: 10. Giroux, 46. Konecny, 58. Couturier, 60. Laughton - 10. Marleau, 37. J. van Riemsdyk. Střely na branku: 39:22. Diváci: 19.077. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. Konecny (oba Philadelphia), 3. J. van Riemsdyk (Toronto).

Washington - Colorado 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 6. Vrána, 38. J. Carlson, 46. Connolly, 57. Niskanen, 60. Smith-Pelly - 25. C. Wilson, 59. Jost. Střely na branku: 27:24. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. J. Carlson, 2. Kuzněcov, 3. Bowey (všichni Washington).

Columbus - Edmonton 2:7 (0:1, 0:4, 2:2)
Branky: 47. O. Bjorkstrand, 49. J. Johnson - 6. Kassian, 27. Nugent-Hopkins, 37. Benning, 40. Lucic, 40. Letestu, 54. Puljujärvi, 58. McDavid. Střely na branku: 29:38. Diváci: 14.767. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Benning, 3. Letestu (všichni Edmonton).

St. Louis - Tampa Bay 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 20. Point, 54. Kučerov, 60. T. Johnson. Střely na branku: 32:25. Diváci: 18.290. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Point (oba Tampa Bay), 3. Parayko (St. Louis).

Minnesota - Calgary 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 18. Cullen, rozhodující sam. nájezd Mikael Granlund - 39. Ferland. Střely na branku: 22:27. Diváci: 18.767. Hvězdy zápasu: 1. Stalock, 2. Mikael Granlund (oba Minnesota), 3. Hamilton (Calgary).

Chicago - Florida 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 17. Saad, 54. J. Toews, 63. P. Kane - 32. Bjugstad, 44. J. McGinn. Střely na branku: 28:37. Diváci: 21.795. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Saad, 3. J. Toews (všichni Chicago).

Vegas - Carolina 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 22. Engelland, 33. R. Smith - 17. Krüger, 25. T. van Riemsdyk, rozhodující sam. nájezd Di Giuseppe. Střely na branku: 24:37. Diváci: 17.520. Hvězdy zápasu: 1. Di Giuseppe (Carolina), 2. Fleury, 3. R. Smith (oba Vegas).