Mrázek byl v premiéře ve Philadelphii za hvězdu, zazářil i Plekanec | iSport.cz
23. února 2018 • 05:30

Mrázek byl v premiéře ve Philadelphii za hvězdu, zazářil i Plekanec

Sparta - Příbram: Neskutečné! Švenger vychytal další dvě tutovky a Antwi srovnal na 2:2! Sparta - Příbram: Neskutečné! Švenger vychytal další dvě tutovky a Antwi srovnal na 2:2!
Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká

SOUHRN | Petr Mrázek poprvé nastoupil v NHL za Philadelphii a při premiéře v novém týmu vychytal domácí vítězství 2:1 nad hokejisty Columbusu. Šestadvacetiletého rodáka z Ostravy překonal pouze Artěmij Panarin po rychlém protiútoku, dalších 19 střel český gólman zneškodnil a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Philadelphia získala Mrázka v pondělí z Detroitu. V týmu Flyers má při dlouhodobých zraněních Briana Elliotta a Michala Neuvirtha převzít roli jedničky. V úterním duelu s Montrealem (3:2 v prodloužení) ještě Mrázek z lavičky kryl záda Alexi Lyonovi.

Mrázek přiznal, že byl celý den nervózní a nemohl se dočkat, až utkání začne. "Bylo to dlouhé. Připadalo mi, jako bychom hráli až od půlnoci. Těšil jsem se a jsem šťastný, že jsme získali oba body. Navíc proti diviznímu rivalovi. Ve třetí třetině jsme hráli dobře a zasloužili jsme si vyhrát," dodal český gólman.

Mrázek si připsal v úvodní dvacetiminutovce jen dva zákroky, první maskou a druhým skvěle zneškodnil lapačkou šanci Zachu Werenskému. "Byl vynikající," prohlásil trenér Philadelphie Dave Hakstol o Mrázkovi. "V první třetině neměl moc práce, ale soupeř před ním i tak vytvořil několik nebezpečných závarů a musel být pořád ve střehu. A když nás ve druhé třetině zatlačili, vytáhl půltucet excelentních zákroků a v pravou chvíli nás podržel. Prožil skvělý zápas," dodal.

Na Mrázka šlo v prostředním dějství 14 z celkových 20 střel a překonal ho jen Panarin, který se z přečíslení dva na jednoho trefil přesně nad vyrážečku a dostal v 33. minutě Columbus do vedení. Flyers však v závěrečné třetině skóre otočili, vyhráli čtvrtý zápas za sebou a získali v posledních deseti zápasech 18 z 20 možných bodů.

"Jakmile jsme vyrovnali, fanoušci začali šílet. Dostali jsme poté výhodu přesilové hry, které jsou důležitou součástí zápasů, a z ní rozhodli. Vyhrálo nám to dnes zápas," řekl Mrázek k obratu, který zařídili brankami Claude Giroux a Nolan Patrick. "Měl několik těžkých zásahů, i když v jeho podání vypadaly tak jednoduše. Jsme rádi i za něho, že tady začal výhrou," dodal Giroux.

Dva body za gól a asistenci si připsal Tomáš Plekanec, který pomohl Montrealu k vítězství 3:1 nad New York Rangers. Zkušený český útočník otevřel skóre v sedmé minutě, když po skvělém pasu Paula Byrona zakončil akci do prázdné branky. Přihrávku zaznamenal v závěru u gólu Philipa Danaulta, který trefil při power play z obranného pásma opuštěnou klec. Kladenský odchovanec si tím vylepšil bilanci v sezoně na 6+18.

Montreal si výhrou zvedl náladu po nepříjemných zprávách posledních dní. Před zápasem klub oznámil, že opora Carey Price je kvůli otřesu mozku mimo hru na neurčitou dobu. O den dříve se potvrdilo, že další lídr týmu Shea Weber už do této sezony nenaskočí. Canadiens měli navíc před utkáním šňůru šesti proher a poslední postupové místo do play off se jim vzdálilo na jedenáct bodů.

Vedle Mrázka si odbyl debut v novém působišti také Michal Kempný, kterého Washington získal z Chicaga. Český obránce strávil čtrnáct minut, jednou vystřelil a s týmem prohrál na ledě Floridy 2:3. V dresu Capitals ještě nenastoupil Jakub Jeřábek, kterého vedení klubu přivedlo z Montrealu. Za vítěze zůstal poosmé z posledních jedenácti utkání mezi náhradníky Radim Vrbata.

Florida otočila v závěrečných čtyřech minutách skóre z 1:2 a její hráči měli radost, že uspěli v emotivním zápase na počest 17 obětí střelby na střední škole v Parklandu. Před utkáním uctili jejich památku čtvrthodinovým ceremoniálem, během něhož měl na ledě proslov Roberto Luongo, který v postižené čtvrti na jihu Floridy žije.

Pekka Rinne je 34. gólmanem, který vychytal v NHL tři sta výher, a vyrovnal se v historickém pořadí Tomáši Vokounovi. Český brankář dosáhl na stejný počet vítězství v letech 1998 až 2013. Pětatřicetiletý Fin zneškodnil 33 střel San Jose, které podlehlo na ledě Nashvillu vysoko 1:7. V sestavě poražených se objevil Tomáš Hertl, jenž v minulých třech zápasech nehrál kvůli potížím v horní části těla, a Rinneho zaměstnal šesti pokusy.

David Pastrňák už není vlastníkem nejdelší bodové série této sezony. Překonal ho Taylor Hall, který sice nezabránil gólem prohře New Jersey 2:4 s Minnesotou, ale připsal si alespoň bod v posledních třinácti zápasech Devils.

NHL:

Toronto - NY Islanders 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 0:0, 2:1 - 0:0)
Branky: 18. Marner, 42. Rielly, 57. Matthews, rozhodující sam. nájezd Bozak - 9. Pulock, 12. Barzal, 44. Eberle. Střely na branku: 31:35. Diváci: 18.856. Hvězdy zápasu: 1. Bozak (Toronto), 2. Barzal (NY Islanders), 3. Rielly (Toronto).

New Jersey - Minnesota 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Branky: 11. Hall, 25. Noesen - 28. Reilly, 33. Eriksson Ek, 34. Stewart, 59. Staal. Střely na branku: 40:25. Diváci: 13.316. Hvězdy zápasu: 1. Stewart, 2. Eriksson Ek (oba Minnesota), 3. Hall (New Jersey).

Philadelphia - Columbus 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 43. Giroux, 50. Patrick - 33. Panarin. Střely na branku: 20:20. Petr Mrázek odchytal za Philadelphii celý zápas, inkasoval jeden gól z 20 střel a úspěšnost zásahů měl 95 procent. Diváci: 19.727. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. Mrázek (oba Philadelphia), 3. Panarin (Columbus).

Montreal - NY Rangers 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 7. Plekanec, 24. Petry, 59. Danault (Plekanec) - 57. Hayes. Střely na branku: 41:32. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Hudon, 2. Gallagher, 3. Niemi (všichni Montreal).

Ottawa - Tampa Bay 3:4 (1:2, 0:2, 2:0)
Branky: 15. Dzingel, 49. Borowiecki, 58. Brassard - 10. Johnson, 17. Hedman, 24. Naměstnikov, 40. Point. Střely na branku: 36:24. Diváci: 16.204. Hvězdy zápasu: 1. Naměstnikov, 2. Gourde (oba Tampa Bay), 3. Borowiecki (Ottawa).

Detroit - Buffalo 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 24. Ericsson, 59. Abdelkader - 4. Ristolainen, 34. Kane, 65. Scandella. Střely na branku: 37:30. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Scandella (Buffalo), 2. Abdelkader (Detroit), 3. Ristolainen (Buffalo).

Florida - Washington 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Branky: 5. Mamin, 57. Bjugstad, 60. Trocheck - 19. Eller, 30. Burakovsky. Střely na branku: 33:35. Diváci: 15.312. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. Luongo, 3. Bjugstad (všichni Florida).

Nashville - San Jose 7:1 (2:0, 1:1, 4:0)
Branky: 2. Bonino, 20. Hartnell, 36. Fiala, 44. Arvidsson, 47. Johansen, 51. Ekholm, 58. Järnkrok - 29. Couture. Střely na branku: 46:34. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Bonino, 3. Arvidsson (všichni Nashville).

Edmonton - Colorado 3:2 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 23. Draisaitl, 35. Kassian, 63. McDavid - 40. Girard, 41. Wilson. Střely na branku: 46:30. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Draisaitl (oba Edmonton), 3. Varlamov (Colorado).

Arizona - Calgary 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Branky: 1. Stepan, 58. Connauton - 12. Bennett, 14. Gaudreau, 29. Monahan, 46. Jankowski, 52. Tkachuk. Střely na branku: 37:38. Diváci: 11.904. Hvězdy zápasu: 1. Gaudreau, 2. Monahan, 3. Bennett (všichni Calgary).

Los Angeles - Dallas 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 52. Seguin, 59. Radulov. Střely na branku: 18:28. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen, 2. Seguin (oba Dallas), 3. Quick (Los Angeles).

19 střel český gólman Petr Mrázek zneškodnil a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Témata:  NHL, FOTO, Sport, hokej, NHL, 2.VERZE, FOTO, Sport, hokej

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko
(pá 18:30), Liberec - Bohemians 1905 (so 17:00), Zlín - Teplice (so 17:00), Ml. Boleslav - Opava (so 17:00), Slavia - Jablonec (so 19:00), Karviná - Plzeň (ne 15:00), Sparta - Příbram (ne 18:00), Olomouc - Baník Ostrava (po 18:00)