Voráček vystřelil Flyers naději, gól dal i Zacha. Nejlepší v NHL je Nashville

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

SOUHRN | Jakub Voráček zařídil v NHL gólem z 55. minuty výhru Philadelphie 4:3 nad Carolinou a přiblížil tým k účasti v play off. Flyers drží druhou divokou kartu a mají čtyřbodový náskok před Floridou, která ve čtvrtečním programu udolala Boston 3:2 a uchovala si ještě teoretickou šanci. New Jersey si zajistilo postup do vyřazovací části vítězstvím 2:1 nad Torontem, ke kterému přispěl gólem Pavel Zacha.

Voráček rozhodl individuální akcí, když převzal puk ve středním pásmu a následně se prosadil střelou z pravého kruhu přes obránce k bližší tyči. Kladenský odchovanec se trefil podvacáté v sezoně a tuto metu překonal v NHL popáté v kariéře. Asistenci u vítězné branky si připsal Radko Gudas. Jejich spoluhráč Petr Mrázek zůstal jen na střídačce, protože Brian Elliott už je po operaci fit a chytal poprvé po téměř dvou měsících.

Pro hráče Floridy byl zápas dvojnásobně důležitý, protože chtěli zpříjemnit Robertu Luongovi jeho tisící start v soutěži. Panthers začali s velkým elánem a v desáté minutě vedli 2:0. Boston ale ztrátu na přelomu první a druhé třetiny smazal. Vyrovnávací gól připravil David Krejčí. Nerozhodný stav zlomil až v 55. minutě Jared McCann. Luongo je třetím gólmanem v historii soutěže, který odchytal tisíc zápasů. Před ním se to povedlo Martinu Brodeurovi (1266) a Patricku Royovi (1029).

Prohra Bostonu pomohla rozluštit tajenku vítěze základní části. Prezidentský pohár získal poprvé v klubové historii Nashville, který ve čtvrtek zvítězil ve Washingtonu 4:3. Predators navázali na úspěšné loňské tažení v play off, kdy se z posledního postupového místa probojovali až do finále.

New Jersey vstřelilo obě branky v prostředním dějství, ve kterém otočilo stav z 0:1. Obrat odstartoval Zacha, třetí hvězda zápasu. Český útočník vybojoval ve středním pásmu u hrazení kotouč, vyměnil si ho s Patrickem Maroonem a střelou z levého kruhu k bližší tyči vyrovnal. Druhou trefu přidal Miles Wood a Devils, kteří skončili minulý rok poslední ve Východní konference, se díky výhře kvalifikovali do play off poprvé od roku 2012.

...
14. Voráček (Philadelphia) 81 84 (20+64)
22. Pastrňák (Boston) 80 78 (33+45)
137. Hertl (San Jose) 78 46 (22+24)
155. Krejčí (Boston) 62 43 (17+26)
182. Kaše (Anaheim) 64 38 (20+18)

NHL:

New Jersey - Toronto 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 28. Zacha, 38. Wood - 7. Nylander. Střely na branku: 39:32. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Wood, 2. Kinkaid, 3. Zacha (všichni New Jersey).

NY Islanders - NY Rangers 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 25. Hickey, 28. Beauvillier - 5. Hayes. Střely na branku: 22:35. Ondřej Pavelec odchytal za Rangers 58:35 minuty, inkasoval dvě branky z 22 střel a úspěšnost zásahů měl 90,91 procenta. Diváci: 14.152. Hvězdy zápasu: 1. Beauvillier, 2. Halák, 3. Hickey (všichni Islanders).

Philadelphia - Carolina 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Branky: 15. Raffl, 35. Provorov, 51. Giroux, 55. Voráček (Gudas) - 14. Dahlbeck, 15. Aho, 54. Staal. Střely na branku: 34:22. Diváci: 20.001. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. Couturier (oba Philadelphia), 3. Aho (Carolina).

Washington - Nashville 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)
Branky: 27. a 42. Kuzněcov, 25. Ovečkin - 5. a 35. Smith, 49. Josi, 55. Johansen. Střely na branku: 32:29. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Smith (Nashville), 2. Kuzněcov (Washington), 3. Johansen (Nashville).

Columbus - Pittsburgh 4:5 v prodl. (2:2, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 6. Werenski, 13. Calvert, 27. Jenner, 49. Atkinson - 11. a 62. Kessel, 16. Hörnqvist, 43. Letang, 53. Sheary. Střely na branku: 30:43. Diváci: 19.157. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Hörnqvist (oba Pittsburgh), 3. Dubois (Columbus).

Detroit - Montreal 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Branky: 19. Larkin (Frk), 23. Bertuzzi, 44. Helm - 6. a 35. Deslauriers, 32. Gallagher, 43. Lehkonen. Střely na branku: 26:28. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Deslauriers (Montreal), 2. Bertuzzi (Detroit), 3. Petry (Montreal).

Florida - Boston 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky: 8. Barkov, 10. Vatrano, 55. McCann - 16. Donato, 23. Heinen (Krejčí). Střely na branku: 35:28. Diváci: 14.860. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. McCann, 3. Barkov (všichni Florida).

Winnipeg - Calgary 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 20. Wheeler, 33. Stastny - 36. Foo. Střely na branku: 26:32. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Wheeler (oba Winnipeg), 3. Foo (Calgary).

Edmonton - Vegas 4:3 (1:0, 0:2, 3:1)
Branky: 8. Nugent-Hopkins, 42. Benning, 51. Cammalleri, 54. Rattie - 22. McNabb, 25. Pirri, 55. Lindberg. Střely na branku: 33:33. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Rattie, 3. Talbot (všichni Edmonton).

Vancouver - Arizona 4:3 v prodl. (0:1, 1:2, 2:0 - 1:0)
Branky: 21. a 63. D. Sedin, 42. Virtanen, 49. Leipsic - 4. Fischer, 36. Stepan, 38. Strome. Střely na branku: 40:19. Diváci: 18.865. Hvězdy zápasu: 1. D. Sedin, 2. H. Sedin (oba Vancouver), 3. nevyhlášena.

San Jose - Colorado 4:2 (1:0, 0:0, 3:2)
Branky: 3. Braun, 46. Couture, 51. Donskoi, 60. Hertl - 45. Rantanen, 54. Comeau. Střely na branku: 36:25. Diváci: 17.497. Hvězdy zápasu: 1. Braun, 2. Couture, 3. Donskoi (všichni San Jose).

Los Angeles - Minnesota 5:4 v prodl. (1:2, 3:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 1., 28., 40. a 61. Brown, 33. Rieder - 4. Murphy, 6. Dumba, 46. Staal, 50. Prosser. Střely na branku: 28:27. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Brown (Los Angeles), 2. Koivu (Minnesota), 3. Folin (Los Angeles).

Brankář Caroliny Scott Darling ovládá práci s hokejkou perfektně.