9. července 2018 • 09:58

Ovečkinův vzkaz Kempnému: Užij si Stanley Cup, brácho, je to neskutečné

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Vrba: Z posil mohou někteří nastoupit už v prvním zápase. Bucha musí být trpělivější Vrba: Z posil mohou někteří nastoupit už v prvním zápase. Bucha musí být trpělivější
Sparta představila nové venkovní dresy. Cílem je titul a postup do skupiny Evropské ligy Sparta představila nové venkovní dresy. Cílem je titul a postup do skupiny Evropské ligy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Den, na který čekal celou svou profesionální kariéru, má za sebou. Alexandr Ovečkin před měsícem dovedl Washington Capitals k prvnímu Stanley Cupu v klubové historii a teď si také užil svůj den se slavnou trofejí. Stálo to za to a bylo vidět, že nebylo vteřiny, kdy by si přítomnost stříbrného poháru neužíval. Večer ho pak odevzdal i se vzkazem. Pro Michala Kempného.Když Capitals na začátku června počtvrté porazili Vegas Golden Knights a připsali klíčovou šestnáctou výhru v play off byla to ve Washingtonu velká sláva. Klub slavil úplně první Stanley Cup v historii, ale z fotografií a videí se zdálo, že jeho kapitán ho snad za tu dobu ani nedal z ruky.

Ovečkin byl s Pohárem v posteli, Ovečkin z Poháru pil hlavou dolů, Ovečkin vedle Poháru spal v letadle, Ovečkin s Pohárem navštívil show Jimmyho Fallona... Stal se z nich hodně pěkný páreček. Včera ho ale musel pustit a odvezdat dalšímu šťastlivci. Tím je český obránce Michal Kempný, který dostal od kapitána vzkaz.

„Kempsi, tohle je pro tebe. Bav se, je to k***a neskutečný. Užij si to, brácho," řekl do kamery když pozoroval, jak stříbrná trofej míří do tradiční cestovní truhly a s Moskvou se loučí.

„Hezky se vyspi, budeš mi chybět. Uvidíme se za rok," dodal ještě.

Než k přesunu z Ruska do České republiky došlo, strávil Ovečkin se Stanley Cupem ještě pár chvil v soukromí. Narušila je nečekaná vycházka do centra města na Rudé náměstí. „Je to neuvěřitelné, tohle je město, kde jsem vyrostl a kde to všechno začalo," vykládal pro NHL.com.

Skrze centrum města procházel šampion jako šéf gangu. Šel a nezastavoval s davem kolem něj a za sebou, který se snažil ulovit snímek nebo zkrátka jakoukoliv momentku s domácí modlou.

„Nevím, jestli to bylo mnou nebo Stanley Cupem, ale všichni okolo se věnovali jenom nám. Bylo to skvělé," užíval si Ovečkin pozornost. Oprávněnou.

Dnes okolo 15. hodiny by měl Stanley Cup přistát v Česku. V úterý se s ním v Hodoníně a Brně bude radovat Michal Kempný, ve středu ho v Praze bude objímat Jakub Vrána.

Alexandr Ovečkin s malými fanoušky Dynama Moskva
Alexandr Ovečkin s malými fanoušky Dynama Moskva

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze