25. července 2018 • 17:45

Kovářův nový tým na dno? To je facka do tváře, zlobí se bek Islanders

Autor: mto
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Rebelka Martincová: jak chtěla dát rozhodčí do držky. Vyhrožovali jí smrtí
Zlín zůstává v lize. Podívejte se, jak se po úspěšné baráži slavilo v kabině
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nová éra - tak by se s malou nadsázkou dal nazývat příští ročník NHL pro hokejisty New York Islanders. V létě klub přišel o kapitána Johna Tavarese, klíčového muže, který se z jedničky draftu vypracoval na Long Islandu v kapitána a jednu z tváří ligy. S ním měli Islanders útočit na Stanley Cup, teď ale aby začali přestavbu. Nebo ne? Obránce Johnny Boychuk si to nemyslí.Sedmadvacetiletý Tavares byl jedničkou ve výběru talentů v roce 2009 a na NHL byl dobře připravený. V lize se objevil obratem a se sbíráním bodů neměl nikdy problém. Nakonec jich zvládl 621 v 669 zápasech, další už ale přidá v jiném dresu. Toronto nalákalo Kanaďana na návrat domů, něčemu takovému v New Yorku těžko mohli konkurovat. Z Islanders je rázem tým bez tváře.

Klub stihl angažovat na pozici generálního manažera protřelého mazáka Lou Lamoriella a novým trenérem se stal čerstvý vítěz Stanley Cupu Barry Trotz. Ale bude to k něčemu dobré? Fanoušky logicky zajímá především dění na ledě a bez muže s číslem 91 na zádech to bude velká změna.

Tým navíc nezvládl sehnat zvučnou posilu, nové tváře v příznivcích klubu spíš budí rozpaky. Valtteri Filppulovi je 34 let, pořád je platným hráčem, ale roky, kdy tvořil hru, dávno odezněly. Leo Komarov byl vždy spíš bouračem do nižších formací, Matt Martin zase baví především rozdáváním hitů a gólman Robin Lehner je spíš dělaný na pozici dvojky. Naději vzbuzuje příchod Jana Kováře z KHL, ale ten si bude muset zámořské obecenstvo nejdříve získat.

„Moc dobře vidím, jak nás v různých žebříčcích už experti usazují na úplné dno soutěže. Pro mě to je jako facka do tváře. Máme velice dobrý tým a myslím, že to taky všem pěkně ukážeme," burcuje jeden z nejzkušenějších hráčů Johnny Boychuk, jenž v mužstvu působí už čtyři sezony.

Zadák Johnny Boychuk seznámil s mantinelem Jacka Eichela z Buffala Zadák Johnny Boychuk seznámil s mantinelem Jacka Eichela z BuffalaFoto ČTK/AP

Další roky se budou v klubu očekávat velké věci především od Mathew Barzala, nejlepšího nováčka minulé sezony, jenž v klubovém bodování dokonce o bod přeskočil Johna Tavarese. Jenže co když ještě mladík po jednom ročníku není na tak velkou roli připravený?

A co když sedmdesátibodová sezona Joshe Baileyho byla spíše výjimkou? A Anders Lee už čtyřicet branek v jednom ročníku nedá? Takové myšlenky se v Islanders snaží odehnat.

„Kvůli jednomu člověku by se nikdo neměl takhle strachovat. Jeden hráč tým nedělá," řekl pro The Athletic vítěz Stanley Cupu s Bostonem z roku 2011.

„Samozřejmě pro nás byl hodně důležitým článkem, ale v týmu je hráčů 23 a všichni musí fungovat, aby se dalo vyhrát. Když nebude pracovat celý tým a jeden hráč bude skvělý, bude to k ničemu. Proto je hokej týmovým sportem," dodal.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud