Tvrdá nařčení v NHL. Hráč obvinil kouče Calgary z rasismu | iSport.cz
26. listopadu 2019 • 17:46

Tvrdá nařčení v NHL. Hráč obvinil kouče Calgary z rasismu

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Trpišovský: Součkův přestup? Tomáš se směje víc než dřív. Chválil Oscara Trpišovský: Součkův přestup? Tomáš se směje víc než dřív. Chválil Oscara
Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenéra hokejistů Calgary Billa Peterse obvinil na twitteru bývalý svěřenec Akim Aliu, že o něm před deseti lety několikrát mluvil jako o negrovi. Obvinění čtyřiapadesátiletého kanadského kouče z rasismu prověřují zástupci NHL i Flames.„O tom tweetu víme. Kvůli zápasu jsem ještě neměl šanci o tom s Billem nebo lidmi z klubu mluvit. Tyhle věci bereme velmi vážně,“ řekl novinářům generální manažer Calgary Brad Treliving.

Nigerijský rodák Aliu na sociální síti napsal, že Peters ho v jeho nováčkovské sezoně opakovaně označil za negra, protože se mu nelíbila hudba, kterou si pouštěl. Třicetiletý hráč se potkal s Petersem v ročníku 2009/10 v Rockford IceHogs, farmářském týmu Chicaga Blackhawks.

Aliu později odehrál v NHL sedm zápasů za Calgary, krátce působil také v KHL a ve slovenské lize. Naposledy v minulé sezoně hrál nižší zámořskou soutěž ECHL. V současnosti je bez angažmá.

Ke kritice se přidal i Sean McMorrow, kterého Peters vedl v Rockfordu v sezoně 2008/09. „Nejhorší člověk, který mě kdy trénoval,“ napsal o něm na Twitter.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud