Stříbrní rytíři. Vegas mají farmářský tým, odkryli logo i plány na luxus | iSport.cz
29. května 2020 • 15:30

Stříbrní rytíři. Vegas mají farmářský tým, odkryli logo i plány na luxus

Autor: apr
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Procházka je po velkolepé premiéře v UFC zpátky v Praze
iSport podcast: Je Hoftych kouč pro velký klub? Bude Liberec ještě silnější než letos?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zlaté partě bude krýt záda stříbrná jednotka. Tak by se nyní dalo specifikovat spojení Vegas Golden Knights s novým farmářským týmem. Finalista Stanley Cupu ze sezony 2017/2018, své premiérové v NHL, ukončil spekulace o tom, kdo bude jeho přidruženým klubem v AHL. „Bude jím celek Henderson Silver Knights,“ oznámil majitel Vegas Bill Foley. Odtajněno bylo nové logo i místo, kde bude tým hrát. Propojení Zlatých a Stříbrných rytířů začne fungovat již od následující sezony (2020/2021). „Dnešek je pro naši organizaci, město Henderson i celou komunitu v jižní Nevadě významným dnem. Po letech plánování a příprav u nás můžeme konečně přivítat Henderson Silver Knight,“ uvedl Foley v tiskové zprávě.

Stříbrní rytíři budou zpočátku nastupovat v Las Vegas ve víceúčelové Orleans Areně pro 9 500 fanoušků. Mezitím bude v Hendersonu vznikat zbrusu nová hala pro 6 000 diváků, jejíž výstavba by měla začít v srpnu tohoto roku. „Hala pro AHL v Hendersonu bude soupeřit s T-Mobile Arenou (stadion Vegas Golden Knights). V některých ohledech bude dokonce lepší. Bude kompaktnější a přístupnější,“ podotkl Foley.

Henderson Silver Knights jsou novou farmou Vegas Golden Knights
Henderson Silver Knights jsou novou farmou Vegas Golden Knights

Spolu s oznámením farmářského celku došlo i k odkrytí detailů loga, kterým se bude tým v AHL prezentovat. To čerpá inspiraci ze středověkých témat, kdy byl rytíř na koni jedním z nejvíce zastrašujících symbolů. Značil hrůzostrašného soupeře s mentalitou, která velela nikdy neustupovat.

Právě kůň hraje na první pohled ústřední roli emblému hendersonského celku. Rytířům pomáhal coby přidružený člen v cestě k elitě při výcviku, zdokonalování dovedností a celkovému rozvoji. Stejně tak tomu má být v případě Silver Knights.

Při detailnějším pohledu se dá zároveň vypozorovat, že hlavu koně v logu primárně vytváří velké písmeno H, které odkazuje na domácí město Henderson. Zlaté oči zase navozují vztah ke Golden Knights. Na brnění koně je dále 20 linek řetězu a 21 nýtů. I to má svůj důvod. Symbolizuje to úvodní sezonu týmu v AHL, tedy 2020/2021.

„Když jsme přivedli hokej do Vegas a vytvořili Golden Knights, ukázalo nám to, že jsou zde všechny prvky velkého hokejového města.  Vášeň a nadšení, které nám fanoušci ukázali za poslední tři roky, jsou větší, než jsme si kdy dokázali představit. Nyní se proto naši příznivci budou moct těšit na ještě více hokeje a sledovat cesty našich hráčů postupujících našimi řadami až k cíli: stát se Zlatým rytířem!“ konstatoval šéf celku z Pacifické divize NHL.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud