Hronkův gól? Je velmi sebevědomý, řekl kouč k jeho gólu přes celé hřiště

0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Hokejový obránce Filip Hronek pojistil v předposlední minutě gólem do prázdné branky výhru Detroitu 4:1 nad Columbusem. Český bek, který je nejproduktivnějším hráčem týmu (2+18), se v této sezoně NHL trefil podruhé. V nedělním programu bodoval už jen Jakub Vrána, který přispěl jednou přihrávkou k vítězství Washingtonu 5:4 nad New Yorkem Rangers.

Detroit rozhodl třemi trefami ve třetí třetině. Vedení mu vrátil ve 43. minutě Michael Rasmussen a zbývající dva góly padly v závěru při power play. Hronek zvyšoval na 3:1 střelou přes celé hřiště, do prázdné branky zamířil přesně z rohu kluziště. Český bek vstřelil obě branky v této sezoně NHL podobným způsobem při power play soupeře.

„Nejsem fanouškem, že se zakončuje z takových pozic a riskuje se zakázané uvolnění, ale věří si, že může trefit bránu. Je to velmi sebevědomý hráč,“ komentoval Hronkův gól trenér Detroitu Jeff Blashill.

Jeho svěřenci se oklepali z porážky 1:7 v Nashvillu, oba zápasy o víkendu nad Columbusem vyhráli se skóre 7:2. „Hráči si sáhli (po zápase v Nashvillu) do svědomí, hned následující trénink si mákli a ukázali, že jsou připraveni zabrat. Oba zápasy dřeli a ve druhém podali pravděpodobně nejlepší výkon v sezoně,“ uvedl kouč. Detroit dovolil Columbusu jen sedmnáct střel a trenér poražených John Tortorella si naopak posteskl, že hráli otřesně.

Vychytaný Pastrňák a trenérská výzva

Ve Washingtonu padl první gól zápasu po akci Vrány. Český útočník se dostal do úniku, ze kterého se sice neprosadil, ale z dorážky skóroval Tom Wilson. Domácí zvýšili ve 46. minutě už na 4:0, ale Rangers ještě zápas zdramatizovali.

I díky dvěma gólům Colina Blackwella snížili na 2:4 a v 57. minutě na 4:5. Capitals, v jejichž brance dostal přednost Ilja Samsonov před Vítkem Vaněčkem, ale těsné vedení uhájili.

Boston podlehl doma New Jersey 0:1. Jediný gól zápasu vstřelil v 17. minutě Kyle Palmieri a Mackenzie Blackwood zneškodnil čtyřicet střel včetně šesti pokusů Davida Pastrňáka.

Gólmana Devils zachránila v přeposlední minutě trenérská výzva, po které byl vyrovnávací gól Patrice Bergerona odvolán. Rozhodčí u videa zjistili, že mu předtím vypíchl David Krejčí puk z pod lapačky. Blackwood ještě v posledních sekundách vytáhl důležitý zákrok, když špičkou brusle vykopl kotouč, který už byl větší částí za brankovou čarou.

Washington - Rangers

Domácí: 30:43. T. Wilson, 32:29. Ovečkin, 35:07. T. Wilson, 45:10. Kuzněcov, 51:46. Oshie

Hosté: 46:42. Blackwell, 49:41. Blackwell, 52:18. Lafreniere, 56:08. Kreider

Domácí: Samsonov (Vaněček) – Carlson (A), Dillon, J. Schultz, Orlov, Jensen, Chára – Sprong, Kuzněcov, Ovečkin (C) – T. Wilson, Bäckström (A), Sheary – Pánik, Oshie, J. Vrána – Hathaway, Dowd, Hagelin.

Hosté: Kinkaid (Šesťorkin) – Fox, R. Lindgren, Trouba, K'A. Miller, Br. Smith, Hájek – Bučněvič, Zibanejad (A), Kreider (A) – Kakko, R. Strome, Panarin (A) – J. Gauthier, Chytil, Lafreniere – Blackwell, Rooney, Di Giuseppe.

Rehman, Charron – Marquis, Suchánek

Capital One Arena, Washington

Detroit - Columbus

Domácí: 10:40. Svečnikov, 42:51. Rasmussen, 58:31. Hronek, 58:52. Naměstnikov

Hosté: 38:24. Roslovic

Domácí: Pickard (Greiss) – Hronek, DeKeyser, Stecher, Merrill, Djoos, Nemeth – Zadina, D. Larkin (C), Fabbri – Mantha, Naměstnikov, B. Ryan – Gagner, Rasmussen, Svečnikov – Erne, Glendening (A), Helm.

Hosté: Merzlikins (Johnson) – S. Jones, Werenski, D. Savard, Gavrikov, Del Zotto, G. Carlsson – Laine, Stenlund, Bjorkstrand – Atkinson, Roslovic, Domi – N. Foligno (C), Texier, Jenner (A) – Robinson, MacInnis, Matteau.

Morton, Syvret – Alphonso, Smith

Little Caesars Arena, Detroit

St. Louis - Anaheim

Domácí: 02:27. R. O'Reilly, 15:59. Tarasenko

Hosté: 28:24. Fowler, 42:11. Henrique, 61:42. Manson

Domácí: Binnington (Husso) – Faulk, Krug, Scandella, Mikkola, Bortuzzo, Walman (A) – Tarasenko, B. Schenn, Schwartz – Perron (A), R. O'Reilly (C), Kyrou – Blais, Thomas, Sanford – Bozak, J. de La Rose, Clifford.

Hosté: Stolarz (R. Miller) – Hakanpää, Fowler, Manson (A), Ja. Larsson, Shattenkirk, Welinski, B. Hutton – Rakell, Lundeström, Comtois – Terry, Henrique, Heinen – Jones, Getzlaf (C), D. Grant – Silfverberg (A), Steel.

Hebert, Luxmore – Pancich, Gawryletz

Enterprise Center, St. Louis

Boston - New Jersey

Domácí:

Hosté: 16:37. Palmieri

Domácí: Halák (Vladař) – McAvoy, Grzelcyk, Clifton, Lauzon, Kampfer, J. Zbořil – Pastrňák, Bergeron (C), Frederic – C. Smith, Krejčí (A), N. Ritchie – Senyshyn, Coyle (A), Bjork – Kuhlman, Studnicka, Blidh.

Hosté: Blackwood (Wedgewood) – Severson (A), T. Smith, P. K. Subban, D. Kulikov, Vatanen, R. Murray – Šarangovič, Zajac (A), Kuokkanen – Palmieri (A), Zacha, Bratt – A. Johnsson, J. Hughes, J. Boqvist – Wood, M. McLeod, M. Malcev.

McIsaac, South – Nagy, Tobias

TD Garden, Boston

Dallas - Florida

Domácí: 04:32. Robertson

Hosté: 05:03. Huberdeau, 06:29. Duclair, 13:37. Huberdeau, 58:55. Tippett

Domácí: Oettinger (Chudobin) – J. Klingberg, Lindell (A), Heiskanen, Oleksiak, Sekera, Hanley – Pavelski (A), Hintz, Robertson – Comeau, Faksa, Cogliano – Gurjanov, Dickinson, Ja. Benn (C) – L'Esperance, Dowling, Gardner.

Hosté: Driedger (Bobrovskij) – Ekblad (A), Weegar, Gudas, Forsling, Nutivaara, Yandle (A), Stillman – Connolly, Wennberg, Huberdeau (A) – Duclair, Acciari, Verhaeghe – Tippett, Luostarinen, Vatrano – Lammikko, Marchment.

Rehman, Charron – Suchánek, Marquis

American Airlines Center, Dallas

4026 diváků

Chicago - Nashville

Domácí: 47:35. DeBrincat, 49:25. DeBrincat

Hosté: 04:43. Arvidsson, 18:30. Järnkrok, 53:27. Josi

Domácí: M. Subban (Lankinen) – C. Murphy, Zadorov, Beaudin, Keith (A), Boqvist, de Haan – Kurashev, Suter, DeBrincat (A) – Hagel, Kämpf, D. Kubalík – Highmore, Dach, Janmark – Carpenter, Söderberg, P. Kane (A).

Hosté: Rinne (Saros) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Benning, Harpur – Arvidsson, Johansen, Tolvanen – Kunin, Mikael Granlund, Järnkrok – Grimaldi, Haula, Cousins – Olivier, Sissons, Trenin.