Tři čeští hráči utkání! Krejčí dal krásný gól, Vaněček vychytal nulu

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Hokejový brankář Vítek Vaněček kryl všech osmnáct střel New Yorku Islanders, připsal si v NHL druhou nulu sezony a dovedl Washington k výhře 1:0. Český gólman byl vyhlášen první hvězdou zápasu stejně jako v úterním programu také David Krejčí a Pavel Zacha, kteří dali shodně jeden gól a další připravili.

Krejčí režíroval výhru Bostonu 3:1 v Pittsburghu, jednou asistencí přispěl k vítězství i David Pastrňák. Zacha pomohl New Jersey stejnou bilancí porazit na svém ledě Philadelphii 6:4. Za hosty zaznamenal jednu přihrávku Jakub Voráček. Tampa Bay i díky dvěma asistencím Ondřeje Paláta uspěla v Chicagu 7:4. Za poražené vstřelil jeden gól Dominik Kubalík.

Vaněček v předchozích dvou startech inkasoval dohromady devět gólů a v Buffalu byl v polovině zápasu střídán, ale tentokrát byl bezchybný. Jedinou branku zápasu vstřelil už ve druhé minutě Daniel Sprong, který hrál druhý zápasech po sobě v elitní řadě na místě zraněného Alexandra Ovečkina. Vaněček, který svou první nulu vychytal v polovině března, si připsal osmnáctou výhru sezony a v této statistice je mezi nováčky nejlepší.

Krejčí ožil s příchodem Taylora Halla, který byl do Bostonu vyměněn před uzávěrkou přestupů. Český centr si od té doby připsal devět bodů (5+4) v devíti zápasech. V Pittsburghu otevřel ve 39. minutě sedmou trefou sezony skóre bekhendovou střelou z levého kruhu. V polovině třetí třetiny zvýšil Brad Marchand, který doklepl Pastrňákovu dorážku. Třetí gól vzápětí přidal z mezikruží Hall, jemuž přihrál Krejčí.

New Jersey se dostalo v rozmezí 19. až 26. minuty do vedení 3:0 a v prvních dvou gólech, které padly v přesilových hrách, měl prsty Zacha. Po jeho přihrávce pálil Jack Hughes a zblokovaná střela se dostala k Nico Hischierovi, který otevřel skóre. Na začátku druhé třetiny zvýšil Zacha střelou bez přípravy z levého kruhu. Český útočník, který je nejproduktivnějším hráčem týmu má v této sezoně na kontě 28 bodů (12+16).

Philadelphia v dalším průběhu vyrovnala na 3:3. Třetí gól dal Claude Giroux, jemuž z rohu kluziště přihrál před branku Voráček. Flyers v závěrečné třetině ještě jednou odpověděli na vedoucí gól New Jersey a zápas rozhodla až v 53. minutě trefa Jegora Šarangoviče. Domácí si pojistil výhru až dvě sekundy před koncem gólem do prázdné branky.

Domácí: 01:29. Sprong

Hosté:

Domácí: Vaněček (Samsonov) – Carlson (A), Orlov, T. van Riemsdyk, Dillon, Jensen, Chára – T. Wilson, Kuzněcov, Sprong – Oshie (A), Bäckström, Mantha – M. Raffl, Eller, Sheary – Hathaway, Dowd, Hagelin.

Hosté: I. Sorokin (Schneider) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene, Coburn – Eberle, Zajac, Barzal – Palmieri, B. Nelson (A), Dal Colle – Josh Bailey (A), Pageau, Beauvillier – Clutterbuck (C), Cizikas, M. Martin.

Sutherland, McIsaac – MacPherson, Fournier

Capital One Arena, Washington

2 133 diváků

Domácí: 18:45. Hischier, 22:20. Zacha, 25:14. Wood, 48:04. C. Carrick, 52:36. Šarangovič, 59:58. M. Malcev

Hosté: 25:29. Lindblom, 42:24. P. Myers, 43:34. Giroux, 52:25. Couturier

Domácí: Blackwood (Wedgewood) – Severson (A), R. Murray, Butcher, C. Carrick, Tennyson, T. Smith – Kuokkanen, J. Hughes, Šarangovič – Zacha, Hischier (C), Bratt – Wood (A), M. McLeod, Bastian – Foote, M. Malcev, J. Boqvist.

Hosté: Elliott (Lyon) – Provorov, Braun, Sanheim, Hägg, P. Myers, Zamula – Giroux (C), Couturier (A), Voráček – Farabee, K. Hayes (A), Konecny – J. van Riemsdyk, Laughton, Allison – Lindblom, Cates, Patrick.

Rank, Lambert – Galloway, Tobias

Prudential Center, Newark

3 600 diváků

Domácí: 22:22. Br. Smith, 49:49. Lafreniere, 53:49. Zibanejad

Hosté: 39:56. S. Reinhart

Domácí: Šesťorkin (A. Georgijev) – Fox, R. Lindgren, Br. Smith, K'A. Miller, Jones, Hájek – Bučněvič, Zibanejad (A), Lafreniere – Kravcov, R. Strome, Panarin (A) – Kakko, Chytil, Kreider (A) – Blackwell, Rooney, B. Howden.

Hosté: Luukkonen (Tokarski) – Ristolainen (A), M. Samuelsson, Jokiharju, Dahlin, Borgen, Bryson – Olofsson, S. Reinhart (A), Skinner – Tage Thompson, Mittelstadt, Asplund – Ruotsalainen, Cozens, Bjork – Caggiula, Sheahan, Rieder.

Hebert, L'Ecuyer – Galloway, Dunning

Madison Square Garden, New York

1 796 diváků

Domácí: 57:39. J. Carter

Hosté: 38:10. Krejčí, 49:11. Marchand, 52:18. Hall

Domácí: Jarry (DeSmith) – Dumoulin (A), Letang (A), Matheson, Ceci, M. Pettersson, Marino – Guentzel, Crosby (C), Rust – McCann, J. Carter, Zucker – Aston-Reese, Blueger, Kapanen – Sceviour, Jankowski, Rodrigues.

Hosté: T. Rask (Halák) – Grzelcyk, McAvoy, Reilly, K. Miller, Lauzon, Clifton – Marchand (A), Bergeron (C), Pastrňák – Hall, Krejčí (A), C. Smith – N. Ritchie, Kuraly, Coyle – Frederic, Lazar, Wagner.

Rehman, Hebert – Berg, Suchánek

PPG Paints Arena, Pittsburgh

4 672 diváků

Domácí: . Laine

Hosté:

Domácí: Merzlikins (Kivlenieks) – Del Zotto, S. Jones (A), Gavrikov, Lehtonen, Bayreuther, Kukan – Robinson, Domi, Bjorkstrand – Foudy, Roslovic, Laine – Grigorenko, Texier, Atkinson (A) – Gerbe, MacInnis, Matteau.

Hosté: Greiss (J. Bernier) – Cholowski, Hronek, M. Staal, Stecher, DeKeyser (A), G. Lindström – J. Vrána, Rasmussen, Filppula – Erne, Naměstnikov, Zadina – Pánik, Veleno, Gagner (A) – Helm, Glendening (A), J. Svečnikov.

South, Lee – Marquis, Racicot

Nationwide Arena, Columbus

4 316 diváků

Domácí: 06:07. Ellis, 26:50. Kunin, 32:40. Jeannot, 39:37. Ellis

Hosté: 08:28. Barkov, 22:56. Duclair, 37:32. Barkov, 44:57. Tippett, 47:15. Vatrano, 53:48. Huberdeau, 58:23. Huberdeau

Domácí: Saros (Rinne) – Ellis (A), Ekholm (A), Benning, Josi (C), Gudbranson, Harpur – Arvidsson, Johansen, Tolvanen – Kunin, Mikael Granlund, Järnkrok – Duchene, Haula, Cousins – Jeannot, Sissons, Trenin.

Hosté: Bobrovskij (41. Knight) – Weegar, Forsling, Montour, Kiersted, Nutivaara, Yandle (A) – Barkov (C), Heponiemi, Duclair – Děnisenko, S. Bennett, Huberdeau (A) – Tippett, Wennberg, Vatrano – N. Gusev, Lammikko, Lomberg.

Dwyer, StPierre – Daisy, Nagy

Bridgestone Arena, Nashville

5 700 diváků

Domácí: 27:45. Robertson

Hosté: 07:08. J. Staal, 08:09. Aho, 21:13. J. Staal, 45:18. M. McCormick, 52:14. Niederreiter

Domácí: Chudobin (Oettinger) – Lindell, J. Klingberg, Oleksiak, Heiskanen, Sekera, Hanley, Pysyk – Robertson, Hintz, Pavelski – Dickinson, Ja. Benn, Gurjanov – Cogliano, Faksa, Comeau – Dowling, Kero.

Hosté: Nedeljkovic (Reimer) – Slavin, D. Hamilton, Gardiner, Pesce, Bean, Hakanpää, J. Ryan – A. Svečnikov, Aho, Lorentz – Niederreiter, Trocheck, Nečas – Paquette, J. Staal, Foegele – Geekie, M. McCormick.