Kämpf gólem pomohl porazit Chicago. Rozjetá Florida porazila Boston

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Hokejový útočník David Kämpf vstřelil po asistenci Ondřeje Kašeho ve středečním utkání NHL první gól sezony a pomohl Torontu k výhře 3:2 v prodloužení na ledě Chicaga. Filip Hronek, který se v předchozích dvou zápasech nevešel do sestavy Detroitu, přispěl asistencí k výhře týmu 3:2 v prodloužení ve Washingtonu. Na straně poražených kryl Vítek Vaněček 22 střel.

Toronto prohrávalo ve dvanácté minutě 0:2 po trefách Kirbyho Dacha a Alexe DeBrincata. Ve druhé třetině snížil John Tavares a v čase 52:31 vyrovnal Kämpf, který se v létě upsal kanadskému klubu jako volný hráč po čtyřech letech v Chicagu. Český útočník zaznamenal první bod v novém působišti bekhendem z mezikruží nad vyrážečku Kevina Lankinena. Prodloužení rozhodl z úniku William Nylander a domácí tak prohráli i sedmé utkání sezony.

Alexandr Ovečkin otevřel ve Washingtonu skóre a 738. gólem v kariéře se přiblížil v historické tabulce střelců čtvrtému Brettu Hullovi na tři trefy. Na začátku prostřední části zvýšil Jevgenij Kuzněcov, ale Hronek odstartoval v polovině utkání obrat Detroitu. Český obránce mohl střílet, ale neukvapil se, šikovným manévrem dostal Vaněčka mimo brankoviště a přihrál Adamovi Ernemu, který zakončoval do prázdné. Na začátku třetí třetiny vyrovnal z dorážky Robby Fabbri a v prodloužení rozhodl Dylan Larkin.

Domácí: 14:16. Marchment, 22:06. Luostarinen, 52:40. Duclair, 59:35. Tippett

Hosté: 10:37. Coyle

Domácí: Bobrovskij (S. Knight) – Ekblad (A), Weegar, Gudas, Forsling, Montour, Connauton – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Tippett, S. Bennett, Huberdeau (A) – S. Reinhart, Luostarinen, Marchment – Hörnqvist, J. Thornton, Vatrano.

Hosté: Ullmark (Swayman) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, M. Reilly, Clifton, Forbort – Pastrňák, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Coyle, Studnicka, T. Hall – Kuhlman, Haula, DeBrusk – Lazar, T. Nosek, Frederic.

L'Ecuyer, StPierre – Marquis, Pancich

FLA Live Arena, Sunrise

12306 diváků

Domácí: 19:06. Ovečkin, 24:00. Kuzněcov

Hosté: 29:17. Erne, 42:03. Fabbri, 61:37. Dylan Larkin

Domácí: Vaněček (Samsonov) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, T. van Riemsdyk – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie (A), McMichael, Mantha – Hathaway, Eller, Hagelin – H. Lapierre, Sheary, N. Dowd.

Hosté: Greiss (Nedeljkovic) – Seider, DeKeyser (A), Leddy, Hronek, Stecher, M. Staal (A) – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Bertuzzi – Zadina, P. Suter, Fabbri – Erne, M. Rasmussen, Naměstnikov – Stephens, Gagner, Givani Smith.

Bladina, Charrin – MacPherson, Smith

Capital One Arena, Washington

18 573 diváků

Domácí: 05:44. Dach, 11:48. DeBrincat

Hosté: 26:14. Tavares, 52:31. Kämpf, 61:58. W. Nylander

Domácí: Lankinen (M.-A. Fleury) – S. Jones, de Haan, C. Murphy (A), McCabe, I. Mitchell, E. Gustafsson – D. Kubalík, Dach, T. Johnson – Hardman, Kurashev, DeBrincat (A) – R. Carpenter, J. Toews (C), Hagel – Reese Johnson, Entwistle, Gaudette.

Hosté: J. Campbell (Hutchinson) – Brodie, Rielly (A), Holl, Muzzin, Dermott, R. Sandin – W. Nylander, Matthews, Bunting – Marner (A), Tavares (C), Kerfoot – O. Kaše, Kämpf, Engvall – Simmonds, Spezza, N. Ritchie.

Hanson, Lambert – Tobias, O´Quinn

United Center, Chicago

18 616 diváků

Domácí: 02:20. Glendening, 26:56. A. Radulov

Hosté: 03:47. Theodore, 58:58. Marchessault, 61:59. Dadonov

Domácí: Chudobin (Holtby) – J. Klingberg, R. Suter, M. Heiskanen, Lindell (A), Hakanpää, Sekera – Pavelski, Hintz, J. Robertson – A. Radulov, Jamie Benn (C), Gurjanov – Glendening, Seguin (A), Kiviranta – Comeau, Faksa, M. Raffl.

Hosté: Brossoit (Lehner) – Pietrangelo (A), Hague, Theodore, Martinez (A), Coghlan, McNabb, Miromanov – Krebs, Stephenson, W. Carrier – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Kolesar, N. Roy, Dadonov – Leschyshyn, B. Howden.

McIsaac, MacDougall – Baker, Suchánek

American Airlines Center, Dallas

18 114 diváků

Domácí: 10:40. Barrie, 19:42. McDavid, 20:54. Hyman

Hosté: 07:22. Giroux, 10:05. N. Thompson, 20:00. Atkinson, 44:18. Atkinson, 59:01. Couturier

Domácí: Koskinen (S. Skinner) – Nurse, Bouchard, Keith, Ceci, Koekkoek, Barrie – Hyman, McDavid, Puljujärvi – Nugent-Hopkins, Draisaitl, Yamamoto – Foegele, D. Ryan, Kassian – Brendan Perlini, Devin Shore, Turris.

Hosté: M. Jones (Hart) – Provorov, Braun, Sanheim, Ristolainen, Yandle, Seeler – Giroux, Couturier, Konecny – Farabee, Brassard, Atkinson – Lindblom, Laughton, J. van Riemsdyk – Aube-Kubel, N. Thompson, MacEwen.