Sedm gólů, sedm střelců. Dallas porazil Minnesotu, Faksa asistoval

Autor: iSport.cz
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Série odložených zápasů v NHL pokračuje. Pondělní program nabídl místo pěti střetnutí pouze jedno a to duel mezi Dallasem a Minnesotou. Český hokejový útočník Radek Faksa v něm pomohl Dallasu k výhře 7:4 jednou asistencí. Český centr svou osmou gólovou nahrávkou v ročníku vyrovnal zisk z minulé sezony.

Dallas do utkání proti Minnesotě vlétl a po třech minutách hry vedl již 2:0. Hokejisté Wild dokázali tlak domácích otupit a v průběhu první části dvoubrankové manko smazali. Poslední slovo v první třetině ovšem měli opět hokejisté Stars, které poslal do vedení 3:2 Tyler Seguin.

Druhé dějství nabídlo po jedné brance na každé straně, domácí tak po čtyřiceti minutách vedli 4:3. Ve třetí třetině Dallas své vedení ještě zvýšil a výhrou 7:4 vrátil Minnesotě sedmigólový příděl z prvního zápasu v sezoně, jejž Wild ovládli 7:2.

Radek Faksa si svůj desátý bod v sezoně připsal u závěrečného gólu Stars, který vstřelil do opuštěné branky Wild Jamie Benn.

Výhru Dallasu zařídilo sedm různých střelců, dva kanadské body za gól a asistenci získali Benn a obránce Miro Heiskanen. Naděje Minnesoty drželi tříbodový Kirill Kaprizov a střelec dvou branek Kevin Fiala. Wild i přes čtvrtou prohru za sebou vedou Západní konferenci, Stars jsou jedenáctí.

Domácí: 01:31. Pavelski, 03:24. Lindell, 16:43. Seguin, 28:02. Hintz, 42:06. Peterson, 43:06. M. Heiskanen, 58:28. Jamie Benn

Hosté: 05:25. Hartman, 15:42. K. Fiala, 37:37. Kaprizov, 55:06. K. Fiala

Domácí: Oettinger (Holtby) – R. Suter, J. Klingberg, Lindell (A), M. Heiskanen, Harley, Hakanpää – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Gurjanov, Jamie Benn (C), Seguin (A) – M. Raffl, Faksa, Glendening – Tufte, Peterson, A. Radulov.

Hosté: C. Talbot (Kähkönen) – Goligoski, D. Kulikov, J. Brodin, Dumba (A), Merrill, Jordie Benn – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek (A), K. Fiala – Duhaime, F. Gaudreau, Bjugstad – V. Rask, N. Sturm, R. Pitlick.

Dwyer, Chmielewski – Marquis, Gawryletz

American Airlines Center, Dallas

18 237 diváků

Výsledky NHL

Dallas - Minnesota 7:4 (3:2, 1:1, 3:1)
Branky: 2. Pavelski, 4. Lindell, 17. Seguin, 29. Hintz, 43. Peterson, 44. M. Heiskanen, 59. Jamie Benn (Faksa) – 16. a 56. K. Fiala, 6. Hartman, 38. Kaprizov. Střely na branku: 29:23. DIváci: 18.237. Hvězdy zápasu: 1. Gurjanov, 2. M. Heiskanen (oba Dallas), 3. Kaprizov (Minnesota).