Autor: iSport.cz
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Český hokejový útočník Ondřej Kaše vítězným gólem rozhodl o výhře Toronta nad Carolinou 3:2. Branku vstřelil také Radek Faksa, jenž pomohl Dallasu k vítězství 4:3 v prodloužení na ledě Montrealu. Ve čtvrtečních zápasech NHL bodovali ještě útočníci Radim Zohorna a Jakub Voráček, kteří zapsali shodně jednu asistenci.

Toronto, v jehož brance dostal přednost před Petrem Mrázkem švédský nováček Erik Källgren, v zápase s Carolinou vedlo od 16. minuty, ve které se po rychlém výpadu prosadil Ilja Michejev. Ve druhé třetině navýšil vedení Maple Leafs Mitchell Marner, ale ve 44. minutě vrátil Hurricanes zpět na dostřel Ethan Bear.

Dvoubrankový náskok vrátil Torontu Kaše, jenž se spolu s Williamem Nylanderem dostal za obranu Caroliny a po přečíslení dva na jednoho vstřelil svůj 14. gól v sezoně. Carolina v závěru dokázala pouze snížit. Čtyři sekundy doklepl puk za ležícího Kälgrena Vincent Trocheck a stanovil tak konečnou podobu skóre.

V zápase Montrealu s Dallasem se na úvodní branku čekalo do poloviny 19. minuty. Po spolupráci Alexandra Radulova s Michaelem Rafflem se puk dostal k osamocenému Faksovi, jenž svým prvním gólem od poloviny listopadu poslal Stars do vedení.

Hokejisté Montrealu otočili na 3:2, necelých pět minut před třetí sirénou ale poslal zápas do prodloužení hostující John Klingberg. Švédský obránce se prosadil i v nastavení a přisoudil Dallasu bod navíc.

Na úvodní brance zápasu mezi St. Louis a Pittsburghem se asistencí podílel hostující Zohorna. Penguins v polovině zápasu zvýšili na rozdíl dvou branek, Blues se ale dokázali vrátit zpět do zápasu a vybojovali prodloužení. V tom branka nepadla a tak rozhodli až nájezdy, ve kterých rozhodl o výhře Pittsburghu jediný úspěšný střelec Bryan Rust.

Ani Voráčkova 41. asistence v sezoně nepomohla Columbusu k bodovému zisku z domácího duelu s Washingtonem. Blue Jackets v souboji osmého a devátého celku Východní konference podlehli Capitals vysoko 2:7 a nevyužili možnost přiblížit se svému soupeři na rozdíl devíti bodů. Celý zápas za vítězný tým odchytal Vítek Vaněček, jenž kryl 39 střel domácích hokejistů a úspěšnost zákroků dostal nad 95 procent.

Domácí: 15:48. I. Michejev, 24:39. Marner, 47:20. O. Kaše

Hosté: 44:09. Bear, 59:56. Trocheck

Domácí: Kallgren (P. Mrázek) – Ljubuškin, Rielly (A), Holl, Brodie, Liljegren, R. Sandin – Marner (A), Tavares (C), Bunting – O. Kaše, Kerfoot, W. Nylander – Engvall, Kämpf, I. Michejev – N. Robertson, Spezza, Clifford.

Hosté: F. Andersen (Raanta) – Slavin (A), Bear, Pesce, Skjei, Cole, Brendan Smith – T. Teräväinen, Aho (A), A. Svečnikov – M. Nečas, Trocheck, Martinook – Fast, J. Staal (C), Niederreiter – Stepan, Kotkaniemi, Lorentz.

St. Pierre, Lee – Baker, Daisy

Scotiabank Arena, Toronto

18 134 diváků

Domácí: 29:36. Caufield, 48:52. Suzuki, 52:47. Schueneman

Hosté: 18:33. Faksa, 35:51. Jamie Benn, 55:14. J. Klingberg, 64:50. J. Klingberg

Domácí: J. Allen (Montembeault) – Petry, Edmundson, Kulak, A. Romanov, Ch. Wideman, Schueneman – B. Gallagher (A), Suzuki (A), M. Hoffman – Caufield, R. Pitlick, Dvorak – Armia, Evans, Lehkonen – Dauphin, Byron (A), Pezzetta.

Hosté: Oettinger (A. Scheel) – J. Klingberg (A), Harley, Lindell, R. Suter, Hakanpää, Hanley – Pavelski (A), Hintz, J. Robertson – Glendening, Seguin, Peterson – Gurjanov, Jamie Benn (C), Studenič – A. Radulov, Faksa, M. Raffl.

Dunning, Sutherland – Mills, Fournier.

Bell Centre, Montreal

Domácí: 07:44. Sanheim, 21:22. York, 23:48. J. van Riemsdyk, 55:45. K. Hayes, 58:41. Farabee

Hosté: 20:23. Jeannot, 25:16. P. Myers, 36:05. Johansen, 41:11. F. Forsberg

Domácí: Hart (M. Jones) – York, Provorov (A), Ristolainen, Sanheim, Braun, Yandle – Atkinson, Brassard, J. van Riemsdyk – Konecny, Frost, Giroux (C) – Farabee, K. Hayes (A), Lindblom – MacEwen, P. Brown, Willman.

Hosté: Saros (Rittich) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), P. Myers, Harpur – Duchene, Johansen, F. Forsberg – Kunin, Mikael Granlund (A), Tolvanen – Jeannot, Sissons, Trenin – Tomasino, McCarron, Cousins.

Lambert, Rooney – Kovachik, Barton

Wells Fargo Center, Philadelphia

18 405 diváků

Domácí: 26:57. O. Bjorkstrand, 41:47. Laine

Hosté: 04:29. Mantha, 12:20. Mantha, 21:20. Fehérváry, 30:44. Ovečkin, 44:15. McMichael, 47:21. Sheary, 49:03. Kuzněcov

Domácí: Korpisalo (22. Merzlikins) – Peeke, Werenski (A), Bean, Gavrikov, Kukan, G. Carlsson – Laine, Roslovic, Nyquist (A) – O. Bjorkstrand, Sillinger, Domi – Činachov, Danforth, J. Voráček – Bemström, Kuraly, E. Robinson.

Hosté: Vaněček (Samsonov) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, T. van Riemsdyk – Sheary, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), Mantha – T. Wilson, McMichael, Sprong – Hathaway, N. Dowd, Jonsson Fjällby.

Nationwide Arena, Columbus

Domácí: 33:38. Kreider

Hosté: 20:50. A. Lee, 57:16. Palmieri

Domácí: Šesťorkin (A. Georgijev) – R. Lindgren, A. Fox, K'A. Miller, Trouba, Nemeth, B. Schneider – Kreider (A), Zibanejad, Lafreniere – Panarin (A), R. Strome, Vatrano – Dryden Hunt, Chytil, Goodrow (A) – Brodzinski, McKegg, Reaves.

Hosté: I. Sorokin (Varlamov) – Chára, Dobson, Pelech, Pulock, Greene, Mayfield – A. Lee (C), Nelson, Beauvillier – Bailey (A), Pageau, Palmieri – Parise, Barzal, Wahlstrom – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).

McIsaak, Hebert – Alphonso, O’Quinn

Madison Square Garden, New York

18 006 diváků

Domácí: 36:55. Perron, 41:49. I. Barbašev

Hosté: 14:42. Ruhwedel, 30:52. Matheson, . Rust

Domácí: Husso (Binnington) – Parayko, M. Scandella, Faulk, Krug, Bortuzzo, Mikkola – Perron, R. O'Reilly (C), Saad – Tarasenko (A), B. Schenn, Kyrou – I. Barbašev, L. Brown, Bučněvič – Toropčenko, Sundqvist, MacEachern.

Hosté: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Marino, Matheson, Ruhwedel, M. Pettersson – Rodrigues, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), D. Heinen – Kasperi Kapanen, J. Carter, R. Zohorna – D. Simon, Blueger, Boyle.

St. Laurent, Kozari – Nansen, MacPherson

Enterprise Center, St. Louis

18 096 diváků

Domácí: 07:21. Yamamoto, 13:10. McDavid, 28:42. Draisaitl, 33:42. Nurse, 45:58. Devin Shore, 55:36. Barrie

Hosté: 43:21. V. Olofsson

Domácí: M. Smith (Koskinen) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Keith, Barrie, K. Russell – Yamamoto, McDavid (C), E. Kane – Puljujärvi, Draisaitl (A), Hyman – D. Ryan, Devin Shore, Foegele – Kassian, R. McLeod, J. Archibald.

Hosté: C. Anderson (Tokarski) – Jokiharju, Dahlin, C. Miller, Bryson, Pysyk (A), M. Samuelsson – Tuch, Tage Thompson, J. Skinner – Hinostroza, Cozens, Krebs – V. Olofsson, Mittelstadt, R. Asplund – Okposo (A), Eakin, Girgensons (A).

Blandina, Pochmara – Murchison, Berg

Rogers Place, Edmonton

15 883 diváků

Domácí:

Hosté: 28:09. P. Suter

Domácí: Demko (Halák) – T. Myers, Ekman-Larsson (A), L. Schenn, Q. Hughes, Hamonic, B. Hunt – Garland, J. T. Miller (A), Pearson – Boeser, Horvat (C), Podkolzin – N. Petan, Elias Pettersson, Motte – Chiasson, Lammikko, Highmore.

Hosté: Nedeljkovic (Greiss) – Oesterle, Seider, Juolevi, Hronek, M. Staal (A), Stecher – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Naměstnikov – Zadina, P. Suter, Givani Smith – Gagner, Veleno, J. Vrána – Erne, M. Rasmussen, Hirose.

Hanson, Furlatt – Hunt, Gawryletz

Rogers Arena, Vancouver

18 893 diváků

Domácí: 26:57. Kopitar, 36:27. Danault, 57:03. A. Kempe

Hosté:

Domácí: C. Petersen (Quick) – Spence, O. Määttä, Durzi, Strand, Moverare, Edler – A. Kempe, Kopitar (C), Iafallo (A) – Kaliyev, Danault (A), T. Moore – Vilardi, Byfield, Kupari – Frk, B. Lizotte, Grundström.

Hosté: J. Reimer (Sawchenko) – B. Burns (A), Jaycob Megna, E. Karlsson (A), J. Middleton, Meloche, M.-É. Vlasic – Dahlén, Couture (C), T. Meier – Barabanov, Hertl, Leonard – Nieto, Bonino, Cogliano – Gregor, Reedy, Balcers.

O´Rourke, Meier – Shewchyk, Gibbons

Crypto.com Arena, Los Angeles

13 137 diváků

Domácí: 17:09. Amadio, 25:38. Dadonov, 34:32. Dadonov, 53:23. N. Roy, 58:10. W. Karlsson

Hosté: 08:04. Verhaeghe, 37:38. S. Bennett, 52:26. S. Reinhart

Domácí: Lo. Thompson (Brossoit) – Pietrangelo (A), Coghlan, Theodore, Whitecloud, Miromanov, D. Pouliot – W. Karlsson, Eichel, Marchessault (A) – W. Carrier, Stephenson (A), N. Roy – Janmark, Patrick, Dadonov – Amadio, B. Howden, Kolesar.

Hosté: S. Knight (Bobrovskij) – Weegar, Ekblad (A), Forsling, Gudas, Lindbohm, Montour – Verhaeghe, Barkov (C), Mamin – Huberdeau, S. Bennett, Duclair – Marchment, Luostarinen, S. Reinhart – J. Thornton, Acciari, Hörnqvist (A).