SESTŘIHY: Boston vyhrál, Pastrňák čeká. Šustr prohrál i šestý zápas za Anaheim

Autor: iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

Ve čtyřech zápasech pondělního programu NHL zasáhli do hry pouze tři čeští hokejisté. David Pastrňák a Tomáš Nosek byli u výhry Bostonu 3:2 v prodloužení nad Montrealem a obránce Andrej Šustr po výměně z Tampy Bay odehrál svůj šestý zápas za Anaheim.

Hokejisté Bostonu porazili Montreal 3:2 v prodloužení, čeští útočníci Pastrňák s Noskem ale vyšli bodově naprázdno. Havířovský rodák se v posledních duelech pere s produktivitou, v pěti zápasech bodoval jedinkrát, když asistoval u vítězné branky v utkání s Chicagem.

V duelu s Montrealem Pastrňák dvakrát ohrozil brankáře Jakea Allena. Největší šanci na ukončení gólového půstu měl v 51. minutě, v přesilové hře však od modré čáry trefil pouze tyčku.

Hlavní podíl na výhře Bruins měl Brad Marchand, který svými dvěma góly orámoval zápas. Poprvé se prosadil v 10. minutě, kdy po Haulově asistenci otevřel skóre a druhou trefu přidal po čtyřiatřiceti sekundách prodloužení, v němž rozhodl o výhře Bruins.

Šustr za Anaheim odehrál bezmála 18 minut, prohře 3:6 ale nezabránil. Hlavní podíl na vítězství Nashvillu měl Filip Forsberg, jenž si připsal pět bodů za dvě branky a tři asistence.

Domácí: 28:49. D. Savard, 41:13. Armia

Hosté: 09:21. B. Marchand, 57:01. Clifton, 60:34. B. Marchand

Domácí: J. Allen (Montembeault) – Petry, Edmundson (A), D. Savard, A. Romanov, Ch. Wideman, Schueneman – Josh Anderson, Suzuki (A), Caufield – M. Hoffman, Dauphin, R. Pitlick – Armia, Dvorak, Drouin – Byron (A), Evans, Pezzetta.

Hosté: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), M. Reilly, Carlo, Grzelcyk, Clifton, Forbort – DeBrusk, Studnicka, B. Marchand (A) – Pastrňák (A), Haula, T. Hall – Craig Smith, Coyle, Frederic – Lazar, T. Nosek, N. Foligno.

Markovic, Hebert – Alphonso, Cormier

Bell Centre, Montreal

20 922 diváků

Domácí: 05:43. Deslauriers, 45:46. Dumba, 59:53. Hartman

Hosté:

Domácí: C. Talbot (M.-A. Fleury) – Goligoski, Spurgeon, J. Brodin, Dumba, Merrill, D. Kulikov – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – K. Fiala, F. Gaudreau, Boldy – Greenway, J. Eriksson Ek, M. Foligno – Jost, Duhaime, Deslauriers.

Hosté: Lo. Thompson (Brossoit) – Theodore, Coghlan, B. Hutton, Pietrangelo, Pachal, Z. Hayes – W. Karlsson, Eichel, Marchessault – W. Carrier, Stephenson, N. Roy – Janmark, Patrick, Kolesar – Leschyshyn, B. Howden, J. Röndbjerg.

MacDougall, Pochmara – Deschamps, Mills

Xcel Energy Center, St. Paul

17 498 diváků

Domácí: 12:42. Rantanen, 26:24. Rantanen, 60:52. MacKinnon

Hosté: 24:06. Yamamoto, 29:01. E. Kane

Domácí: Kuemper (Francouz) – Makar (A), D. Toews, Manson, R. Murray, E. Johnson, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Ničuškin – L. O'Connor, Kadri, Burakovsky – Compher, N. Sturm, Newhook – Aube-Kubel, Helm, MacDermid.

Hosté: M. Smith (Koskinen) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Keith, Barrie, K. Russell – Yamamoto, McDavid (C), E. Kane – Puljujärvi, Draisaitl (A), Hyman – D. Ryan, Devin Shore, Foegele – Kassian, R. McLeod, B. Malone.

Meier, Syvret – Gawryletz, Flemington

Ball Arena, Denver

18 022 diváků

Domácí: 09:18. D. Grant, 31:26. T. Terry, 50:13. D. Grant

Hosté: 16:48. Josi, 23:02. Johansen, 41:45. F. Forsberg, 43:08. Duchene, 51:23. Duchene, 57:57. F. Forsberg

Domácí: J. Gibson (Stolarz) – Drysdale, Fowler (A), Šustr, Benoit, Shattenkirk, Mahura – Mayhew, Henrique (A), Comtois – T. Terry, Zegras, D. Grant (A) – S. Carrick, Lundeström, Steel – B. Robinson, O'Regan, Lettieri.

Hosté: Saros (48.–48. Rittich) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Lauzon, Tennyson, Borowiecki – Duchene, Johansen, F. Forsberg (A) – Kunin, Mikael Granlund (A), Tolvanen – Jeannot, Sissons, Trenin – Tomasino, McCarron, Cousins.

Graham Skilliter, Jon McIsaac. Čároví: Tyson Baker, Kory Nagy