SESTŘIHY: Palát prolomil čekání na gól, bodoval Simon. Boston padl

1
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Zajímavý večerní duel hokejové NHL mezi Washingtonem a Bostonem vyzněl pro Capitals, kteří slavili výhru 4:2. Bruins se museli znovu obejít bez zraněného Davida Pastrňáka. Ondřej Palát protrhl tříměsíční střelecký půst a dvěma body za gól a asistenci pomohl Tampě Bay k výhře 5:0 nad Buffalem. Bodoval také Dominik Simon, jenž nahrál na jednu branku Anaheimu při prohře 2:5 na ledě Caroliny. Brankář David Rittich odehrál za Nashville celý zápas, k výhře ale Predators nedovedl. Nashville podlehl Pittsburghu 2:3 v prodloužení.

Palát své dlouhé čekání na gól prolomil v desáté minutě, kdy ve středním pásmu získal kotouč, vyměnil si ho s Braydenem Pointem a střelou na bližší tyč překvapil brankáře Craiga Andersona. Český útočník navázal na trefu Coreyho Perryho a hokejisté Lightning se díky dvěma brankám v rozmezí sedmnácti sekund dostali do vedení 2:0.

Pojistku Tampa Bay přidala v úvodu druhého dějství, kdy se prosadili Brandon Hagel a po Palátově asistenci také Nikita Kučerov. Finální podobu výsledku stanovil ve 43. minutě Ross Colton. Brankář Brian Elliott kryl všech 28 střel Sabres a udržel první čisté konto v sezoně.

Simon v sedmé minutě připravil první branku Anaheimu pro Joshe Mahuru a ve svém devátém zápase po výměně do Anaheimu si připsal třetí asistenci. Obránce Mahura svým druhým gólem v sezoně odpověděl na povedený start Hurricanes, kteří po brankách Andreje Svečnikova a Jordana Staala vedli 2:0.

V první třetině padly ještě dvě branky. Nejdříve se prosadil domácí Jordan Martinook ale hned po dvou minutách vrátil Ducks zpět na dostřel Troy Terry. Ve zbytku zápasu se prosadil již pouze Staal, který dvěma góly zkompletoval hattrick a dovedl Carolinu k pohodlnému vítězství.

Domácí: 24:11. Carlson, 34:50. T. Wilson, 47:18. Eller, 59:59. Ovečkin

Hosté: 27:55. Lazar, 28:55. Haula

Domácí: Vaněček (Samsonov) – Fehérváry, Carlson (A), D. Orlov, Nick Jensen, T. van Riemsdyk, J. Schultz – Ovečkin (C), Kuzněcov, Sheary – Mantha, Eller, T. Wilson – Marcus Johansson, McMichael, Oshie (A) – Johan Larsson, N. Dowd, Hathaway.

Hosté: Ullmark (Swayman) – Forbort, McAvoy, Grzelcyk, Carlo (A), M. Reilly, J. Brown – B. Marchand (A), Bergeron (C), DeBrusk – T. Hall, Haula, McLaughlin – Frederic, Coyle, Craig Smith – N. Foligno, T. Nosek, Lazar.

Dwyer, Luxmore – Murchison, Kovachik

Capital One Arena, Washington

18 573 diváků

Domácí: 04:58. Crosby, 48:53. Zucker, 62:21. Crosby

Hosté: 18:49. Duchene, 44:31. Cousins

Domácí: DeSmith (Jarry) – Dumoulin, Letang (A), Matheson, Ruhwedel, M. Pettersson, Marino – Guentzel, Crosby (C), Rust – Zucker, Malkin (A), Rakell – Rodrigues, J. Carter, Kasperi Kapanen – Boyle, Blueger, D. Heinen.

Hosté: Rittich (Saros) – Josi (C), Ekholm (A), A. Carrier, Borowiecki, Lauzon, Benning – F. Forsberg, Johansen, Tomasino – Tolvanen, Mikael Granlund (A), Duchene – Trenin, Sissons, Jeannot – Cousins, Kunin, Luff.

Pochmara, O’Rourke – Barton, Pancich

PPG Paints Arena, Pittsburgh

17 553 diváků

Domácí: 09:21. Perry, 09:38. Palát, 21:12. Hagel, 24:28. Kučerov, 42:09. Colton

Hosté:

Domácí: B. Elliott (Vasilevskij) – Rutta, Hedman (A), Černák, Sergačjov, McDonagh (A), Bogosian – Kučerov, B. Point, Palát – Colton, Stamkos (C), N. Paul – Hagel, Cirelli, Killorn – Perry, Bellemare, Maroon.

Hosté: C. Anderson (Tokarski) – Jokiharju, Dahlin, Fitzgerald, M. Samuelsson, C. Miller, Bryson – Tuch, Tage Thompson, J. Skinner – Hinostroza, Cozens, Bjork – V. Olofsson, Mittelstadt, R. Asplund – Okposo (A), Krebs, Girgensons (A).

St. Pierre, South – Gawryletz, Johnson

Amalie Arena, Tampa

19 092 diváků

Domácí: 16:04. Kaprizov, 16:54. Boldy, 21:39. Spurgeon, 29:46. Zuccarello, 33:59. M. Foligno, 43:16. Bjugstad

Hosté: 01:33. Kupari, 08:22. Grundström, 10:17. A. Kempe

Domácí: M.-A. Fleury (C. Talbot) – Spurgeon (C), J. Middleton, D. Kulikov, J. Brodin, Goligoski, Jordie Benn – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Jost, F. Gaudreau, K. Fiala – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek (A), Greenway – Duhaime, Bjugstad, Boldy.

Hosté: C. Petersen (Quick) – Durzi, M. Roy, Spence, O. Määttä, Stecher, Björnfot – A. Kempe, Kopitar (C), Iafallo (A) – Arvidsson, Danault (A), T. Moore – Vilardi, Byfield, Grundström – B. Lizotte, Kupari, B. Lemieux.

Lee, McCauley – Brisebois, Smith

Xcel Energy Center, St. Paul

19 104 diváků

Domácí: 01:17. A. Svečnikov, 05:07. J. Staal, 09:30. Martinook, 53:42. J. Staal, 58:52. J. Staal

Hosté: 06:12. Mahura, 11:46. T. Terry

Domácí: F. Andersen (Raanta) – A. DeAngelo, Slavin (A), Pesce, Skjei, Bear, Cole – Jarvis, Aho, A. Svečnikov – T. Teräväinen, Trocheck, Domi – Fast, J. Staal (C), Niederreiter – M. Nečas, Stepan, Martinook (A).

Hosté: J. Gibson (Stolarz) – Drysdale, Fowler (C), Shattenkirk, Vaakanainen, Šustr, Mahura – S. Carrick, Getzlaf, Steel – T. Terry, Zegras, D. Grant – D. Simon, Henrique (A), Aston-Reese – Mayhew, Lundeström, Milano.

Sutherland, Markovic – Galloway, Fournier

PNC Arena, Raleigh

17 342 diváků

Domácí: 08:09. Kurashev, 11:24. J. Toews, 29:11. Katchouk, 57:03. Dach

Hosté: 04:14. Jamie Benn, 13:45. Pavelski, 21:47. Hintz, 31:13. J. Robertson, 34:32. J. Robertson, 55:25. Seguin

Domácí: Lankinen (41. Delia) – de Haan, S. Jones, R. Stillman, McCabe, E. Gustafsson, A. Vlasic – P. Kane (A), J. Toews (C), Kurashev – T. Raddysh, D. Strome, DeBrincat (A) – Lafferty, Dach, L. Reichel – Katchouk, Reese Johnson, Entwistle.

Hosté: Oettinger (Wedgewood) – M. Heiskanen (A), R. Suter, J. Klingberg (A), Hanley, Hakanpää, Lindell – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Gurjanov, Seguin, Jamie Benn (C) – A. Radulov, Naměstnikov, Peterson – Glendening, Faksa, M. Raffl.

Lambert, L´Ecuyer – Shewchyk, Rody

United Center, Chicago

18 809 diváků

Domácí: 01:48. Norris, 40:50. B. Tkachuk, 53:58. B. Tkachuk

Hosté: 18:49. Ehlers, 21:47. Dubois, 29:34. P. Stastny, 45:37. Connor

Domácí: Sögaard (A. Forsberg) – N. Zajcev, Holden (A), Zub, Brännström, Hamonic, Mete – M. Joseph, Norris, B. Tkachuk (C) – C. Brown (A), Stützle, Formenton – Gaudette, Colin White, P. Kelly – Watson, Gambrell, Tierney.

Hosté: Hellebuyck (Comrie) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, N. Schmidt, Dillon, Samberg – Ehlers, Scheifele (A), P. Stastny – J. Svečnikov, Dubois, Connor – Appleton, Lowry, Sanford – A. Brooks, Toninato, M. Barron.