Povedené MS a směr NHL! Blümel jde z Dynama do Dallasu, smlouva na 2 roky

Český útočník Matěj Blümel pózuje s bronzovou medailí
Německý brankář Philipp Grubauer likviduje velkou šanci českého útočníka Matěje Blümela
Český útočník Matěj Blümel v souboji s německým reprezentantem Danielem Fischbuchem
Čeští útočníci David Krejčí (vlevo) a Matěj Blümel se radují z gólu
Česká střídačka oslavuje gól společně se střelcem Davidem Pastrňákem
O vítězství Česka nad USA rozhodl jedinou trefou utkání Matěj Blümel
Čeští hokejisté se radují z trefy Matěje Blümela proti USA
Matěj Blümel využil přihrávky Hynka Zohorny a otevřel skóre
24
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
NHL
Začít diskusi (0)

Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.

Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.

Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).

V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.

V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.

Zprávy ze dne 28. července 2021

New Jersey
28. července 2021 · 23:56

New Jersey přebralo Carolině eso do obrany! K Devils se stěhuje obránce Dougie Hamilton, který podepsal sedmiletou smlouvu. Dlouhodobý kontrakt vynese osmadvacetiletému rodákovi z Toronta celkem 63 milionů dolarů.  

Důležitý moment
Pittsburgh
28. července 2021 · 19:07

Zámořská mise českého útočníka Dominika Simona v NHL proti původním očekávání nekončí. Po nepovedené sezoně v Calgary se odchovanec Sparty vrací do Pittsburghu! U Penguins, kde hrával v jedné lajně po boku Sidneyho Crosbyho, uzavřel roční dvoucestný kontrakt za 750 tisíc dolarů.

New Jersey
28. července 2021 · 19:00

Vedení New Jersey získalo ostříleného gólmana. Na dva roky se Devils upsal Jonathan Bernier. Někdejší brankář Detroitu byl v minulém týdnu vyměněn do Caroliny, za kterou si však nezachytá. U týmu z Newarku by si měl ročně vydělat 4,125 milionu dolarů.

Zprávy ze dne 16. července 2021

New Jersey
16. července 2021 · 08:54

Obránce Ryan Graves byl v NHL vyměněn z Colorada do New Jersey. Avalanche za šestadvacetiletého kanadského hokejistu od Devils získali ruského útočníka Michaila Malceva a volbu ve druhém kole blížícího se draftu.

Graves má ještě na dva roky smlouvu, která mu ročně vynese 3,2 miliony dolarů. V NHL odehrál v základní části 149 zápasů (14 gólů, 32 asistencí), dalších 25 utkání přidal v play off (2 góly, 7 přihrávek). Třiadvacetiletý Malcev má za sebou nováčkovskou sezonu s bilancí 33 zápasů (6 gólů, 3 přihrávky).

Zprávy ze dne 12. dubna 2021

Pittsburgh
12. dubna 2021 · 00:00

VÝMĚNA - Kanadský hokejový útočník Jeff Carter byl vyměněn z Los Angeles do Pittsburghu. Penguins získali dvojnásobného vítěze Stanleyova poháru s Kings (2012 a 2014) a majitele zlaté olympijské medaile ze Soči (2014) za práva výběrů ve třetím kole draftu v příštím roce a ve čtvrtém kole v roce 2023. V NHL má šestatřicetiletý centr na kontě 1080 zápasů a 751 bodů za 390 gólů a 461 přihrávek. V bojích o Stanleyův pohár absolvoval 120 utkání a zaznamenal 74 bodů za 39 tref a 35 asistencí.

Zprávy ze dne 11. dubna 2021

New Jersey
11. dubna 2021 · 00:00

VÝMĚNA - Do New Jersey přichází obránce Jonas Siegenthaler z Washingtonu. Capitals za něj dostanou podmíněnou volbu ve 3. kole letošního draftu.

Zprávy ze dne 9. dubna 2021

New Jersey
9. dubna 2021 · 00:00

UMÍSTĚN NA WAIVER - Spojení ruského útočníka Nikity Guseva a New Jersey se chýlí ke konci. Osmadvacetiletý křídelník, jenž nehraje od 20. března, byl vedením Devils umístěn na bezpodmínečnou listinu volných hráčů, čímž chce klub docílit rozvázání kontraktu. Podle zámořských novinářů není úplně pravděpodobné, že by během 24 hodin někdo z týmů převzal smlouvu rodáka z Moskvy v hodnotě 4,5 milionu dolarů. Po jejím automatickém rozvázání tak Rus může podepsal s jakýmkoliv mužstvem NHL za menší odměnu.  

Zprávy ze dne 18. března 2021

Pittsburgh
18. března 2021 · 00:00

POVOLÁNÍ Z FARMY - Další Čech je blízko premiéry v NHL! Útočník Radim Zohorna byl ve čtvrtek povolán Pittsburghem, který si čtyřiadvacetiletého rodáka z Havlíčkova Brodu vytáhl z farmy ve Wilkes-Barre. V AHL odehrál někdejší hráč Mladé Boleslavi zatím 11 zápasů s bilancí 3 góly a 6 asistencí. Debut v nejslavnější hokejové soutěži světa měl na dosah již na začátku nynějšího ročníku, kdy se dlouho držel v kempu Penguins, šanci však v lednu nedostal.

 

 

Zprávy ze dne 27. ledna 2021

Pittsburgh
27. ledna 2021 · 00:00

KONEC ANGAŽMÁ – Generální manažer hokejistů Pittsburghu Jim Rutherford nečekaně odstoupil z funkce. Jednasedmdesátiletý funkcionář, pod jehož vedením Penguins v letech 2016 a 2017 vyhráli Stanley Cup, jako důvod uvedl osobní důvody. Ve funkci ho dočasně nahradil dosavadní asistent Patrick Allvin. Rutherford působil v Pittsburghu od roku 2014. Před tím v 70. letech za Penguins několik let chytal a celkem jako brankář strávil v NHL třináct sezon. V roli generálního manažera vedl také Carolinu a Hurricanes s ním v roce 2006 získali jediný Stanley Cup v klubové historii. Předloni byl uveden do hokejové Síně slávy.

Zprávy ze dne 9. ledna 2021

New Jersey
9. ledna 2021 · 18:54

KONEC KARIÉRY – Několik dní před startem nové sezony NHL zasáhla New Jersey velká rána! Zkušený gólman Corey Crawford, který v létě přicházel k Devils jako nová jednička, nečekaně oznámil konec kariéry. Šestatřicetiletý rodák z Montrealu se nejprve na začátku svého dvouletého kontraktu z osobních důvodů rozhodl pro pauzu, následně však potvrdil definitivní loučení s hokejem. „Měl jsem štěstí, že jsem se dlouhou kariérou živil profesionálním hokejem. Chtěl jsem pokračovat v kariéře, ale věřím, že jsem dal hokeji vše, co jsem mohl, a rozhodl jsem se, že je čas odejít,“ stálo v hráčově prohlášení, ve kterém poděkoval organizaci New Jersey Devils za pochopení. Nezapomněl ani na Chicago Blackhawks, v jejichž dresu vychytal dva Stanley Cupy.

 

Zprávy ze dne 24. prosince 2020

New Jersey
24. prosince 2020 · 00:00

PODPIS - Brankář Mackenzie Blackwood prodloužil o tři roky smlouvu v NHL s New Jersey. Čtyřiadvacetiletý vicemistr světa, jemuž po minulé sezoně skončil tříletý nováčkovský kontrakt a byl chráněný volným hráčem, si vydělá v průměru 2,8 milionu dolarů ročně.

Blackwood má za sebou první celou sezonu v NHL a ve 47 zápasech vychytal 22 výher. Měl průměr 2,77 obdržené branky na zápas, úspěšnost zákroků 91,5 procenta a třikrát udržel čisté konto.

Zprávy ze dne 19. října 2020

Pittsburgh
19. října 2020 · 09:25

PŘESTUP - Kanadský obránce Cody Ceci si poprvé v kariéře vyzkouší angažmá v americkém klubu. Po ročním působení v Torontu se šestadvacetiletý rodák z Ottawy upsal Pittsburghu, kde stráví příští sezonu. V dresu Penguins by si měl vydělat 1,25 milionu dolarů. Mistr světa z roku 2016 v NHL odehrál zatím 496 zápasů převážně za Senators, dalších 30 startů si připsal v play off.

 

Zprávy ze dne 11. října 2020

New Jersey
11. října 2020 · 11:30

PODPIS - Andreas Johnsson se stěhuje z Toronta do New Jersey. Pětadvacetiletý rodák z Gävle a bývalý hráč Frölundy, s kterou v roce 2016 vyhrál Ligu mistrů, byl vyměněn za amerického útočníka Joeyho Andersona

Zprávy ze dne 10. října 2020

New Jersey
10. října 2020 · 08:00

PODPIS -  Další hvězdný brankář mění působiště. Corey Crawford, který dosud v NHL působil výhradně v Chicagu, posílil New Jersey. Dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru z let 2013 a 2015 a šampion Světového poháru z Toronta z roku 2016 uzavřel s Devils dvouletou smlouvu na 7,8 milionu dolarů.

Pětatřicetiletý Crawford se smířil se snížením příjmu, dosud měl s Blackhawks šestiletý kontrakt na 36 milionů dolarů. V uplynulé sezoně měl ve 40 zápasech základní části průměr 2,77 obdržené branky, úspěšnost zákroků 91,7 procenta a jednou udržel čisté konto. Po nákaze COVIDEM-19 stihl start play off a v devíti duelech měl průměr 3,31 a úspěšnost 90,7 procenta. V New Jersey vytvoří brankářský tandem s 23letým Mackenzie Blackwoodem, letitá jednička Corey Schneider byla před pár dny vyplacena ze smlouvy. 

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů