Povedené MS a směr NHL! Blümel jde z Dynama do Dallasu, smlouva na 2 roky

Český útočník Matěj Blümel pózuje s bronzovou medailí
Německý brankář Philipp Grubauer likviduje velkou šanci českého útočníka Matěje Blümela
Český útočník Matěj Blümel v souboji s německým reprezentantem Danielem Fischbuchem
Čeští útočníci David Krejčí (vlevo) a Matěj Blümel se radují z gólu
Česká střídačka oslavuje gól společně se střelcem Davidem Pastrňákem
O vítězství Česka nad USA rozhodl jedinou trefou utkání Matěj Blümel
Čeští hokejisté se radují z trefy Matěje Blümela proti USA
Matěj Blümel využil přihrávky Hynka Zohorny a otevřel skóre
24
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
NHL
Začít diskusi (0)

Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.

Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.

Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).

V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.

V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.

Zprávy ze dne 7. března 2025

Washington
7. března 2025 · 17:11

Je tu další trejd. Washington získává Anthonyho Beauvilliera z Pittsburghu. Penguins na oplátku obdrží výběr ve 2. kole draftu 2025.

Zprávy ze dne 5. března 2025

Důležitý moment
Washington
5. března 2025 · 20:06

Jakub Vrána je na listině volných hráčů! Český útočník ve službách Washingtonu tak bude po 24 hodin k dispozici všem klubům v NHL a teoreticky může změnit působiště. Kromě něj jsou k dispozici Jordan Oesterle (Boston), Christian Fischer (Detroit) a Jesse Puljujärvi (Florida). 

Zprávy ze dne 3. března 2025

Washington
3. března 2025 · 17:25

Washington Capitals prodloužili kontrakt s brankářem Charliem Lindgrenem. Obě strany se dohodly na tříleté smlouvě za 3 miliony dolarů. Capitals tak mají zajíštěný brankářský tandem do roku 2028. V uplynulém měsíci totiž na 6 let prodloužil Logan Thompson.

Zprávy ze dne 27. ledna 2025

Washington
27. ledna 2025 · 20:49

Logan Thompson byl odměněn za excelentní výkony! Kanadský brankář je v aktuální sezoně druhým nejlepším brankářem soutěže a táhne Washington k vítězství v divizi. Proto si vysloužil dlouholetý kontrakt, když s ním Capitals prodloužili smlouvu na dalších šest let. V platovém stropu bude Thompson zabírat 5,85 milionů dolarů. Washington osmadvacetiletého brankáře získal před sezonou trejdem z Golden Knights.

Zprávy ze dne 13. listopadu 2024

Důležitý moment
Washington
13. listopadu 2024 · 08:12

Dánský útočník Lars Eller se vrací na známou adresu. Po roce a půl bude opět hráz za Washington, s nímž v roce 2018 získal Stanley Cup. Capitals pětatřicetiletého centra získali od divizního rivala Pittsburghu výměnou za výběry v pátém kole draftu 2025 a třetím kole v roce 2027.

 

Zprávy ze dne 7. října 2024

Důležitý moment
Washington
7. října 2024 · 23:24

Deník Sport a web iSport.cz v pondělí odpoledne avizoval, že Jakub Vrána je blízko dohody s Capitals. Byl mezi třemi adepty na poslední volné místo na soupisce. Tento boj vyhrál a po třech letech se opět stal členem organizace Washingtonu! Uzavřel kontrakt na jednu sezonu za 775 tisíc dolarů. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 15. srpna 2024

Washington
15. srpna 2024 · 18:04

Český comeback do Capitals? 

 

Zprávy ze dne 3. července 2024

Washington
3. července 2024 · 20:18

Washington udělal od června několik transakcí. Na papíře Capitals nyní vypadají silnější než poslední sezonu. Do týmu přišli například Dubois, Chychrun, M. Roy či brankář Thompson. A před chvíli se Brian MacLellan, GM týmu, vyjádřil v tom smyslu, že do začátku sezony už žádné další transakce neočekává.

Washington
3. července 2024 · 18:02

O Jakuba Vránu se údajně zajímají Calgary Flames, Washington Capitals a Winnipeg Jets. Pokud Vrána podepíše na další rok v NHL, lze očekávat, že půjde o dvoucestnou smlouvu. Ve Washingtonu dříve už i působil, v roce 2018 s Capitals slavil zisk Stanleyova poháru.

Zprávy ze dne 2. července 2024

Washington
2. července 2024 · 17:22

Washington Capitals jsou momentálně více než 13 milionů nad platovým stropem. Na listinu dlouhodobě zraněných hráčů bude před sezonou umístěn Nicklas Bäckström, který momentálně v platovém stropu zabírá 9,2 milionu.

 

To znamená, že Capitals musí uvolnit výplatní listinu ještě o ~4,1 mil. USD. Jedním z hráčů, kteří budou vytrejdováni, by mohl být obránce Trevor van Riemsdyk, který si ročně přijde na 3 miliony dolarů.

Zprávy ze dne 1. července 2024

Washington
1. července 2024 · 18:29

Capitals podepsali na 2 roky útočníka Brandona Duhaimeho. Ten si ročně vydělá 1,85 mil. USD.

Washington
1. července 2024 · 18:11

Capitals podepsali také Taylora Raddyshe. A to na 1 rok za 1 milion USD.

Důležitý moment
Washington
1. července 2024 · 18:10

Potvrzeno. Matt Roy podepsal s Washingtonem! Smlouva na 6 let a ročně si přijde na 5,75 mil. dolarů.

Důležitý moment
Washington
1. července 2024 · 18:00

A máme tu první výměnu dnešního dne! Ottawa vytrejdovala Jakoba Chychruna do Washingtonu. Senators na oplátku získali Nicka Jensena a výběr ve 3. kole draftu 2026.

Washington
1. července 2024 · 17:05

Na prodloužení smlouvy se dohodl Washington s Connorem McMichaelem. Třiadvacetiletý útočník souhlasil s nabídkou na 2 roky, přičemž ročně si přijde na 2,1 mil. dolarů.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů