Povedené MS a směr NHL! Blümel jde z Dynama do Dallasu, smlouva na 2 roky

Český útočník Matěj Blümel pózuje s bronzovou medailí
Německý brankář Philipp Grubauer likviduje velkou šanci českého útočníka Matěje Blümela
Český útočník Matěj Blümel v souboji s německým reprezentantem Danielem Fischbuchem
Čeští útočníci David Krejčí (vlevo) a Matěj Blümel se radují z gólu
Česká střídačka oslavuje gól společně se střelcem Davidem Pastrňákem
O vítězství Česka nad USA rozhodl jedinou trefou utkání Matěj Blümel
Čeští hokejisté se radují z trefy Matěje Blümela proti USA
Matěj Blümel využil přihrávky Hynka Zohorny a otevřel skóre
24
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
NHL
Začít diskusi (0)

Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.

Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.

Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).

V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.

V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.

Zprávy ze dne 2. října 2023

Anaheim
2. října 2023 · 18:05

Český brankář Tomáš Suchánek opustil tréninkový kemp Anaheimu, kam byl stříbrný medailista z letošního mistrovství světa dvacítek jako nedraftovaný hráč přizván, a bude k dispozici v přípravě na farmě v San Diegu v nižší AHL. Dvacetiletý odchovanec Přerova nemá kontrakt v NHL ani v AHL a je pravděpodobné, že se brzy vrátí do Tri City do juniorské WHL, kde strávil poslední dvě sezony.

Zprávy ze dne 3. srpna 2023

Anaheim
3. srpna 2023 · 07:34

Útočník Troy Terry se domluvil s vedením Anaheimu na sedmileté smlouvě, která mu podle agentury AP zajistí 49 milionů dolarů. Ducks ho draftovali v roce 2015, nový kontrakt pětadvacetiletému americkému hokejistovi vyprší v roce 2030. Terry dosud za Anaheim odehrál 274 zápasů, vstřelil 75 gólů a na 101 branek přihrál. Dvakrát si vysloužil nominaci do Utkání hvězd, v ročníku 2021/22 se zaskvěl sérií 16 zápasů, v nichž bodoval. Letos mu vypršela smlouva s ročním výdělkem 1,45 milionu dolarů.

Zprávy ze dne 16. července 2023

Anaheim
16. července 2023 · 22:21

V NHL bude dál bojovat o místo v brance Ducks. Český gólman Lukáš Dostál podepsal s Anaheimem novou dvouletou smlouvu. Na první rok je smlouva dvoucestná, druhý jednocestná. Třiadvacetiletý rodák z Brna by si mohl vydělat celkem 1,625 milionu dolarů. Na novou sezonu už se poctivě připravuje v Tampere. „Mám to tu moc rád. Minulý rok jsem byl nachystaný nejlíp v životě,“ řekl brankář o svém druhém domově v rozhovoru pro deník Sport a web iSport.cz. CELÝ ROZHOVOR si přečtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 13. července 2023

Anaheim
13. července 2023 · 08:02

Švédský útočník Leo Carlsson podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu s Anaheimem. Osmnáctiletý hráč, dvojka letošního draftu NHL, si může podle zámořských médií včetně bonusů vydělat u Ducks celkem 5,85 milionu dolarů (125 milionů korun). "Zaujalo nás jeho hokejové IQ, jeho kreativita. Je zřejmé, že má opravdu dobré fyzické parametry, a líbila se nám i jeho obousměrná hra," uvedl generální manažer Pat Verbeek po draftu. 

Zprávy ze dne 10. července 2023

Anaheim
10. července 2023 · 12:29

Andrej Šustr po konci v Anaheimu odchází do Evropy. Hrát bude v Kolíně nad Rýnem, tedy německou nejvyšší soutěž. Šustr nastoupil naposledy za Ducks ještě v sezoně 2021/22, klub s ním nyní neprodloužil smlouvu. K západním sousedům odchází jako volný hráč.

Zprávy ze dne 4. července 2023

Anaheim
4. července 2023 · 22:31

Švéd Robert Hägg si zkusí angažmá v Anaheimu. Někdejší obránce Philadelphie, Buffala, Floridy a Detroitu tak vyhlíží už pátou štaci, v NHL počítá přes 300 zápasů. Jeho smlouva je podle neoficiálních informací na 775 tisíc dolarů, které by měl dostat i v případě působení na farmě.

Zprávy ze dne 2. července 2023

Důležitý moment
Anaheim
2. července 2023 · 09:36

Český brankář Tomáš Suchánek dostal pozvánku na tzv. 'development' kemp Anaheimu Ducks! Aneb soustředění, na které jsou zváni téměř všichni prospekti organizace, případně právě mladí hráči bez angažmá.

Zprávy ze dne 1. července 2023

Anaheim
1. července 2023 · 22:42

Ducks jsou dalším týmem, který se zajímá o Alexe DeBrincata z Ottawy.

Důležitý moment
Anaheim
1. července 2023 · 21:40

Velký kontrakt pro Alexe Killorna! Ducks s ním podepsali na 4 roky, přičemž ročně mu budou vyplácet 6,25 mil. dolarů. Další z kontraktů, který může klub jednou hodně bolet.

Anaheim
1. července 2023 · 21:37

Anaheim Ducks mají další výraznějí posilu. Plácli si s Alexem Killornem. Čekáme na detaily ohledně smlouvy.

Důležitý moment
Anaheim
1. července 2023 · 18:51

Radko Gudas se stěhuje do Anaheimu! S Ducks si plácl na 3 roky. Ročně si vydělá 4 miliony dolarů. Krásná smlouva pro českého obránce! 

Anaheim
1. července 2023 · 18:19

Několik týmů se zajímá o Adama Henriqueho z Anaheimu Ducks, který má kontrakt na poslední rok.

Zprávy ze dne 5. června 2023

Anaheim
5. června 2023 · 18:30

Jedenáctého trenéra ve své historii jmenoval Anaheim. Za kormidlo nejhoršího týmu předchozí sezony se postaví Greg Cronin, zkušený šedesátiletý kouč, který ovšem dosud nevedl žádný klub z NHL, dvanáct let však působil jako asistent. Podle tiskové zprávy Ducks se během své štace v Coloradu podílel i na rozvoji českého brankáře Pavla Francouze.  

Zprávy ze dne 29. března 2023

Anaheim
29. března 2023 · 22:10

Český hokejový obránce Andrej Šustr byl poprvé od návratu do Anaheimu povolán z farmy v San Diegu z nižší AHL a mohl by se dočkat prvního startu v NHL v této sezoně. Ducks získali 3. března dvaatřicetiletého odchovance Plzně z Minnesoty, za kterou nenastoupil a působil jen v záložním týmu v Iowě. 

Zprávy ze dne 3. března 2023

Anaheim
3. března 2023 · 14:44

Zajímavou akvizicí pro vyřazovací boje by mohl být Adam Henrique z Anaheimu Ducks. Ten je sice momentálně zraněný, měl by ovšem do 3 týdnů být fit. Henrique má potenciál být klíčovým hráčem na pozici centra 3. útoku v play off. Jedná se o všestranného hráče, kterého lze využít i na oslabení. Kontrakt mu vyprší na konci tohoto ročníku.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů