Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.
Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.
Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).
V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.
V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.
Zprávy ze dne 5. června 2025
Novým trenérem hokejistů Bostonu se stal Marco Sturm. Šestačtyřicetiletý německý kouč tak povede i hvězdného českého útočníka Davida Pastrňáka a jeho krajana Pavla Zachu. V aktuální sezoně za Bruins hrál i Jakub Lauko, kterému ale skončila smlouva.

Zprávy ze dne 19. května 2025
O místo v NHL se bude rvát další český brankář! Šimon Zajíček po skvělých výkonech v Litvínově zaujal Boston, který si třiadvacetiletým gólmanem podepsal roční nováčkovský kontrakt za 872 500 dolarů. Rodák z Frýdlantu by se tak mohl u Bruins stát novým spoluhráčem Davida Pastrňáka.
Zprávy ze dne 8. března 2025
Don Sweeney, GM Bruins, potvrdil, že Brada Marchanda vyměnil k Panthers za podmíněné 2. kolo draftu 2027. Pokud bude podmínka splněna, výběr se promění v 1. kolo draftu 2028. Podmínkou je, aby Florida vyhrála první dvě kola v play off a Marchand v nich nastoupil alespoň do 50 % zápasů.
Zprávy ze dne 7. března 2025
David Pastrňák se po výměně Brada Marchanda stal služebně nejdéle sloužícím hráčem nejen Bruins, ale i v celém Bostonu.
Boston si v rámci výměny s Torontem ponechal 15 % platu Brandona Carla ve svých rukách. To dělá přibližně 600 tisíc dolarů. Carlo má podepsaný kontrakt do léta 2027.
Unikají první zprávy o protihodnotě za Brada Marchanda. Údajně Panthers měli obětovat podmíněný výběr ve 2. kole draftu 2027. Pokud budou podmínky splněny, změní se v 1. kolo draftu 2028.
Součástí výměny mezi Bostonem a Torontem je i Fraser Minten, jeden z nejhodnotnějších mladých hráčů Maple Leafs. Stále čekáme na kompletní znění trejdu.
Pokud se to stihlo, Henri Jokiharju z Buffala se stane novou posilou Bruins. Potenciální náhrada za Carla.
Potvrzeno. Pokud Boston a Florida stihli včas odeslat informaci o trejdu, Brad Marchand bude vyměněn k Panthers!
Boston kromě Caseyho Mittelstadta získal také prospekta Willa Zellerse a výběr ve 2. kole draftu 2025. Avalanche obdrželi Charlieho Coylea, který bude v Coloradu plnit roli třetího centra, a výběr v 5. kole draftu 2026.
Jakub Lauko se vrací do Bostonu! Minnesota vyměnila českého útočníka společně s Maratem Khusnutdinovem. Wild na oplátku získali Justina Brazeaua.
Chris Johnston, hokejový insider z The Athletic, právě prohlásil, že je šance, že Brad Marchand z Bostonu bude vytrejdován před zítřejší uzávěrkou! A pokud tak bude uskutečněno, Marchand by měl zamířit do Západní konference.
Zprávy ze dne 6. března 2025
Colorado Avalanche a Edmonton Oilers údajně patří mezi zájemce o Brada Marchanda z Bostonu.
V lize je zájem nejen o Marchanda se Zachou, ale stále i o Brandona Carla, Morgana Geekieho a Justina Brazeaua. Boston naslouchá nabídkám a výměnám se nebrání. Už ve středu klub opustili Trent Frederic a Max Jones, kteří byli vytrejdováni do Edmontonu.
Několik týmů se stále vyptává Bostonu na dostupnost Brada Marchanda. Bruins zatím žádnému z nich neřekli, že by Marchand nebyl k dispozici. Zároveň se svým kapitánem ale probírají i možnosti ohledně prodloužení smlouvy.