Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.
Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.
Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).
V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.
V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.
Zprávy ze dne 5. března 2025
Boston si vyslechl nabídky za Brandona Carla. Podle insidera ze zámoří se ale rozhodl si Carla zatím ponechat ve svých řadách.
Zprávy ze dne 4. března 2025
Součástí výměny jsou i práva na českého útočníka Petra Hausera, která získali Edmonton Oilers! Devils si jako součást trejdu ponechali 25 % Fredericova platu ve svých rukách. Bruins si ještě ponechali 50 % hráčova platu a získali Maxe Wannera, výběr ve 2. kole draftu 2025, který původně patřil Blues, a výběr ve 4. kole 2026.
Chystá Boston výprodej? Bruins údajně naslouchají nabídkám nejen za Brandona Carla, ale také za Brada Marchanda, Charlieho Coyleho, Morgana Geekieho či Pavla Zachu! Už delší dobu se ví, že je Boston za správnou protihodnotu ochoten vyměnit útočníky Trenta Frederica a Justina Brazeaua.
V noci si v dresu Blackhawks odbyl debut Spencer Knight. Chicago má na soupisce momentálně 4 brankáře, tři z nich jsou zdraví. Nebylo by tedy překvapením, kdyby před páteční uzávěrkou přestupů byl vytrejdován Petr Mrázek, nebo Arvid Söderblom. Mrázek má smlouvu do léta 2026 za 4,25 milionu dolarů ročně.
Zprávy ze dne 3. března 2025
Několik klubů projevuje zájem o Ryana Donata z Chicaga, který hraje životní sezonu. V 58 zápasech vstřelil 21 gólů a na dalších 22 asistoval. Na druhou stranu by se týmy měly mít na pozoru před jeho 16% úspěšností střelby. Anomálie, které by po změně působiště mohla ihned klesnout do průměrných čísel.
Zprávy ze dne 27. února 2025
Boston si v průběhu sezony stáhl z tzv. waiver listu Olivera Washlströma, který na něj byl umístěn týmem New York Islanders. Americký útočník ale nepřesvědčil ani u Bruins, a tak byl dnes na waiver list opět zařazen.
Zprávy ze dne 25. února 2025
Do dnešního utkání proti Torontu v dresu Bruins nenastoupí Justin Brazeau. Kanadskému útočníkovi po sezoně vyprší kontrakt a v lize je o jeho služby zájem. Patří mezi adepty, kteří by mohli být vytrejdováni před uzávěrkou přestupů.
Brad Marchand, kapitán Bruins, jasně vyjádřil své přání zůstat v Bostonu do konce sezony. A rád by i podepsal prodloužení smlouvy, která mu vyprší na konci sezony. Jenže Boston nadále naslouchá nabídkám ostatních týmů. Chce zjistit, co by za něj teoreticky mohl získat. Výměna Brada Marchanda před uzávěrkou přestupů je stále ve hře.
Zprávy ze dne 19. února 2025
Seth Jones prozradil, že s vedením Chicaga řeší potenciální trejd do jiného klubu. Je si však dobře vědom, že jeho smlouva může být problém. Má podepsáno do léta 2030 a v platovém stropu zabírá 9,5 milionu dolarů.
„Rád bych měl ještě šanci vyhrát Stanley Cup ve své kariéře. Vím, že můj kontrakt to komplikuje. Snažíme se ale najít řešení,“ řekl Jones.
Zprávy ze dne 8. února 2025
Vedení Bruins zvažuje, jakým směrem se na trhu vydat. Boston má sice stále šanci na play off, je ale jasné, že na větší úspěch to není. Je tedy ve hře i varianta, že Bruins budou před uzávěrkou přestupů prodávat. Spekuluje se o tom, že by případná výměna se mohla dotknout i kapitána Brada Marchanda.
Zprávy ze dne 30. ledna 2025
Legendární obránce Zdeno Chára se vrací do organizace Bruins. Slovenský rodák bude působit ve vedení Bostonu jako konzultant.
Zprávy ze dne 27. ledna 2025
V posledních dnech se v přestupových spekulacích čím dál častěji objevuje jméno Seth Jones. Americký obránce má kontrakt až do roku 2030 a v platovém stropu zabírá 9,5 milionu dolarů, což může být problém. Jonesovy výkony této gáži totiž neodpovídají. Pokud by ho Chicago vytrejdovalo, pravděpodobně by si muselo část platu ponechat.
Zprávy ze dne 6. prosince 2024
Od hokejistů Chicaga, mezi které patří i brankář Petr Mrázek, byl odvolán trenér Luke Richardson. Dočasným koučem nejhoršího týmu NHL byl jmenován Anders Sörensen, který dosud působil na farmě Blackhawks v Rockfordu v nižší soutěži AHL.
Zprávy ze dne 19. listopadu 2024
Zvěsti se potvrdily, Boston mění trenéra! Od týmu, kde působí čeští útočníci David Pastrňák a Pavel Zacha, byl odvolán Jim Montgomery. Klub na webu oznámil, že se do role dočasného hlavního kouče posunul dosavadní takzvaný přidružený kouč Joe Sacco. Bruins prohráli dvanáct z úvodních dvaceti zápasů sezony NHL.
Pětapadesátiletý Montgomery byl propuštěn den po porážce 1:5 s nejhorším týmem konference Columbusem, jenž dal Bostonu dva góly v oslabení. V tabulce Atlantické divize jsou Bruins čtvrtí. Montgomery skončil po čtvrtině své třetí sezony u týmu.