Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.
Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.
Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).
V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.
V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.
Zprávy ze dne 21. března 2022
Finský útočník Artturi Lehkonen mění Montreal za Colorado. Naopak míří obránce Justin Barron a volba ve 2. kole draftu 2024.
Zprávy ze dne 17. března 2022
Švédský útočník Calle Järnkrok se stěhuje ze Seattlu do Calgary. Třicetiletý mistr světa z roku 2013 míří z týmu nováčka soutěže do celku lídra Pacifické divize za výběry ve druhém kole letošního draftu, ve třetím kole v příštím roce a sedmém kole v roce 2024. Kraken získali Järnkroka loni v rozšiřovacím draftu z Nashvillu. Järnkrok má poslední roky platný šestiletý kontrakt na celkem 12 milionů dolarů. Seattle bude platit do konce sezony polovinu jeho příjmu.
Zprávy ze dne 12. března 2022
Český brankář Pavel Francouz zůstane i v dalších letech v Coloradu. S Avalanche podepsal dvouletou smlouvu s průměrnou roční mzdou ve výši 2 milionů dolarů.
Zprávy ze dne 12. prosince 2021
Dočkal se, český brankář Pavel Francouz se vrací do NHL! Po doléčení zranění a rozchytání se na farmě v AHL byl zkušený gólman Colorada povolán zpět k hlavnímu týmu. Už v nadcházejícím utkání Avs proti Floridě bude jednatřicetiletý rodák z Plzně krýt záda parťákovi Darcymu Kuemperovi.
Zprávy ze dne 1. prosince 2021
Pavel Francouz se pomalu chystá k návratu do akce! Český brankář, který kvůli zranění v nynější sezoně NHL zatím neodchytal ani jeden zápas, se rozehraje na farmě Colorada. Pro jednatřicetiletého rodáka z Plzně půjde v dresu Eagles o první starty po více jak roce, jelikož celý minulý ročník vynechal kvůli operaci kyčlí.
Zprávy ze dne 25. října 2021
Pavel Francouz se zapojil do tréninku Avalanche. Kvůli zranění v přípravě byl 31letý gólman mimo hru a nezasáhl zatím do jediného ostrého duelu ročníku. Roli coloradské jedničky plnila předsezonní posila z Arizony Darcy Kuemper.
Zprávy ze dne 10. října 2021
Útočník Martin Kaut zamířil z přípravného kempu celku Colorado Avalanche do týmu Colorado Eagles z nižší AHL. Dvaadvacetiletý odchovanec Žďáru nad Sázavou zatím nerozšíří na startu sezony počet 14 startů v NHL z minulých dvou sezon. Nový ročník AHL začne v pátek, NHL odstartuje o tři dny dříve.
Avalanche si vybrali Kauta v roce 2018 v prvním kole draftu na 18. pozici. Celou sezonu po draftu strávil v AHL v týmu Eagles a v ročníku 2019/20 se dočkal debutu v NHL. Sehrál v něm celkem devět utkání za Avalanche a připsal si tři body za dvě branky a jednu asistenci. V uplynulém ročníku nastoupil v NHL v pěti duelech a nebodoval.
Zprávy ze dne 20. srpna 2021
Ruský bek Nikita Zadorov coby volný hráč podepsal roční kontrakt s Calgary Flames na 3,75 milionů dolarů. Zadorov naposledy působil v Chicagu, předtím hrál také v Coloradu a Buffalu.
Zprávy ze dne 29. července 2021
Vedení Calgary ulovilo bezpochyby jednoho z budoucích lídrů mužstva. Do Alberty se stěhuje americký útočník Blake Coleman. Devětadvacetiletý forvard, který pomohl Tampě Bay k posledním dvěma Stanley Cupům, se Flames upsal na šest let s celkovou odměnou 29,4 milionu dolarů.
Český gólman Pavel Francouz má v brankovišti Colorada novou konkurenci. Vedení Avalanche po odchodu Philippa Grubauera do Seattlu přivedlo z Arizony Kanaďana Darcyho Kuempera. Mistr světa z posledního šampionátu v Rize přišel v rámci výměny s Coyotes za obránce Conora Timminse a dvě volby v draftu NHL. S Avs se následně dohodl na dvouleté smlouvě, díky které si přijde na 9 milionů dolarů.
Český brankář Daniel Vladař už si za Boston nezachytá! Třiadvacetiletý rodák z Prahy, který v minulé sezoně odchytal pět zápasů v základní části, byl vedením Bruins vyměněn do Calgary za volbu v třetím kole draftu NHL 2022.
Zprávy ze dne 28. července 2021
Chicago se zbavuje ruského buldozeru. Obrovitý obránce Nikita Zadorov byl vedením Blackhawks vyměněn do Calgary za volbu v třetím kole draftu NHL 2022.
PODPIS. Kapitán hokejistů Colorada Gabriel Landeskog podepsal novou osmiletou smlouvu s Avalanche a bude v denverském klubu působit až do konce sezony 2028/29. Osmadvacetiletý švédský reprezentant si za tu dobu vydělá celkem 56 milionů dolarů, ročně si tak přijde na sedm milionů.
Landeskog se s Coloradem dohodl na podmínkách nové smlouvy krátce předtím, než by se stal volným hráčem a mohl by tak jednat i s dalšími kluby. "Jsme nadšení, že náš kapitán podepsal dlouhodobou smlouvu. Gabe je srdcem a duší našeho týmu a nedílnou součástí naší organizace na ledě i v komunitě. Je dokonalým vůdcem, skvělým týmovým kolegou a společně s (Nathanem) MacKinnonem a (Mikkou) Rantanenem vytvořili v posledních čtyřech letech jeden z nejlepších útoků v NHL," uvedl generální manažer Joe Sakic v prohlášení.
Zprávy ze dne 24. července 2021
PODPIS: Spolupráce pokračuje. Zadák Cale Makar si v Coloradu vysloužil po vypršení nováčkovského kontraktu obří smlouvu, od nadcházející sezony bude šest let pobírat průměrně 9 milionu dolarů ročně. Teprve 22letý zadák se stal čtvrtým nejlépe placeným bekem ligy po Eriku Karlssonovi, Drew Doughtym a Romanu Josimu.
Zprávy ze dne 12. dubna 2021
VÝMĚNA - Hokejový útočník Carl Söderberg bude v NHL opět hrát za tým Colorada. Pětatřicetiletý Švéd oblékal dres Avalanche již v letech 2015 až 2019, tentokrát ho klub z Denveru získal díky výměně s Chicagem za útočníky Rydera Rolstona a Joshe Dickinsona.