Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.
Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.
Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).
V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.
V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.
Zprávy ze dne 7. března 2025
Podle očekávání se stěhuje i Luke Kunin. Ze San Jose byl vytrejdován do Columbusu.
Momentálně to nevypadá, že by Columbus měl někoho získat před dnešní uzávěrkou přestupů. Blue Jackets by rádi přivedli útočníka, ale požadavky prodávajících týmů jsou vysoké. Pokud se nesníží, Columbus před boji o play off neposílí.
Zprávy ze dne 6. března 2025
Ivan Provorov vytrejdován nebude. Don Waddell, generální manažer Blue Jackets, prohlásil, že obdivuje výkonnost týmu poté, čím vším si prošel. Právě Provorova považuje za důležitý prvek sestavy, která má stále šanci dostat se do vyřazovacích bojů.
Zprávy ze dne 5. března 2025
Generální manažer Columbusu Don Waddell na tiskové konferenci před malou chvílí pronesl, že do konce sezony už neplánuje podepsat další hráče, kterým v létě vyprší smlouva a hrozí jejich odchod. To samozřejmě neznamená, že by k dohodě nemohlo dojít po play off. Zároveň šéf vedení Blue Jackets uznal, že nechce měnit za první kolo v draftu.
Potvrzeno. Columbus a Mathieu Olivier se dohodli na šestiletém prodloužení smlouvy. Olivier si ročně vydělá 3 miliony dolarů.
Zprávy ze dne 3. března 2025
Columbus a Mathieu Olivier jsou blízko prodloužení smlouvy. 28letý útočník by měl podepsat minimálně na další 4 sezony. Očekává se, že podpis bude stvrzen nejpozději do 48 hodin.
Smlouva na konci sezony vyprší Ivanu Provorovovi. Není tedy překvapením, že několik týmů se vyptávalo na jeho dostupnost před uzávěrkou přestupů. Blue Jackets ale bojují o play off a momentálně nemají důvod prodávat. Musela by za Provorova přijít neodmítnutelná nabídka, aby se ruský obránce stěhoval do pátečního dne.
Zprávy ze dne 28. února 2025
Columbus jedná o prodloužení kontraktu s Mathieu Olivierem. O amerického útočníka je v lize zájem, neboť mu na konci sezony vyprší kontrakt. Podle posledních informací ale není šance, že by byl vytrejdován před uzávěrkou přestupů. Blue Jackets ho považují za důležitý článek týmu a chtějí s ním prodloužit smlouvu.
Zprávy ze dne 31. ledna 2025
V pokročilejší fázi jsou prý jednání mezi Columbusem a Vancouverem. Blue Jackets mají zájem o Eliase Petterssona!
Zprávy ze dne 22. ledna 2025
Columbus má zájem o prodloužení smlouvy s Ivanem Provorovem, který se v červenci může stát nechráněným volným hráčem. Mezi oběma stranami už proběhla první jednání. Údajně ruský obránce žádá smlouvu na 8 let.
Zprávy ze dne 17. ledna 2025
ColumbusBlueJackets se dohodl na prodloužení smlouvy se zadákem JakemChristiansenem. Obě strany se domluvily na další dvouleté spolupráci. Od příští sezony bude pětadvacetiletý obránce v platovém stropu zabírat 975 tisíc dolarů.
Zprávy ze dne 27. listopadu 2024
V zámoří se nadále velká pozornost dál upíná k Davidu Jiříčkovi a jeho další budoucnosti v NHL. Podle dostupných informací se dál řeší, zda bude málo vytěžovaný český obránce vyměněn vedením Columbusu do jiného klubu. Jaká je momentální situace? Už se neřeší jestli, ale kdy a kam bude šestý hráč draftu 2022 vytrejdován. Jasno by mohlo být v následujících hodinách. Každopádně podle uznávaného novináře Franka Seravalliho mezi největší favority na zisk reprezentačního zadáka má patřit Minnesota. Zájem ovšem údajně mají také Pittsburgh či Philadelphie. Blue Jackets se měli vyptávat také zástupci San Jose či Buffala.

Zprávy ze dne 22. listopadu 2024
Ještě před sezonou vše směřovalo k tomu, že David Jiříček bude již pevnou součástí obrany Columbusu. V přípravě udělal dojem, byl chválen od nového generálního manažera Dona Waddella. Český bek se však opět nachází v podobném situaci jako minulou sezonu. V sestavě Blue Jackets nedostává prostor, navíc byl znovu poslán na farmu do Clevelandu. Podle prestižního webu The Athletic začali situaci kolem mladého reprezentanta sondovat skauti ostatních klubů a ptát se na možnost trejdu.
GM připustil, že o Jiříčkovi již měl několik hovorů. „Jako GM musím vyslechnout každou nabídku na výměnu. Nezáleží na tom, jak se hráč jmenuje. Pokud bychom mohli náš tým vylepšit, vždy se musíme těmito možnostmi zabývat. Kolegové mi volají. Budeme i nadále mluvit s každým, kdo má o hráče zájem. Pokud by to dávalo smysl, podíváme se na to,“ přiznal Waddell.

Zprávy ze dne 17. září 2024
James van Riemsdyk bude v příští sezoně hájit v NHL barvy Columbusu. S týmem Blue Jackets podepsal pětatřicetiletý útočník roční smlouvu, která mu zajistí 900 000 dolarů (20,3 milionu korun). Klub o dohodě s hráčem, jenž v uplynulém ročníku působil v Bostonu, informoval v tiskové zprávě.

Zprávy ze dne 29. července 2024
Ruský hokejista Kirill Marčenko uzavřel v NHL novou tříletou smlouvu s Columbusem. Útočník, jenž byl chráněným volným hráčem, si díky ní vydělá celkem 11,55 milionu dolarů, v průměru 3,85 milionu za sezonu. Obě strany se tak dohodly ještě před arbitráží, která byla naplánovaná na středu.