Chicago bylo na Mrázkově seznamu přání. Jsem nadšený, jásá po výměně

Český brankář Petr Mrázek se během angažmá u Maple Leafs představil i pod otevřeným nebem, nyní ho čeká štace u Blackhawks
Brankář Petr Mrázek nebude nadále působit v Torontu, během draftu NHL jej získalo Chicago
Brankář Petr Mrázek působil v minulosti také v Carolině
Brankář Petr Mrázek působil v minulosti také v Carolině
Brankář Petr Mrázek působil v minulosti také v Carolině
Hráči Caroliny slavící vítězství v prodloužení se sjíždějí k Petru Mrázkovi
7
Fotogalerie
NHL
Začít diskusi (0)

V nemocničních čekárnách strávil za poslední tři roky více času než mezi tyčemi. Český gólman Petr Mrázek se měl v Torontu rvát o post jedničky s Američanem Jackem Campbellem, z grandiózní bitvy vrstevníků ovšem sešlo. Vítkovický odchovanec v průběhu uplynulé sezony třikrát vypadnul vinou zranění. Teď mu hokejový osud přihrál novou šanci na restart. Výměna před vstupním draftem odvála jasně nejzkušenějšího českého brankáře v NHL do Chicaga.

Torontské klima jako by třicetiletému Mrázkovi znemožňovalo plné zotavení. V půlce října nastoupil ke své očekávané premiéře proti Ottawě, jenže po 40 minutách branku opouštěl s problémem v dolní části těla. Smůla mu u dveří záhy zaklepala znovu. V listopadu si poranil třísla, stejně tak na konci března. Sedmé zranění ve třech letech, nekončící prokletí…

Mrázek přesto věří, že komplikované období po změně dresu hodí za hlavu. „Mé zdravotní trable z minulé sezony jsou už pryč, takže se moc těším na novou výzvu,“ slibuje někdejší reprezentant. V noci ze čtvrtka na pátek ho společně s 25. volbou vstupního draftu NHL (Sam Rinzel) získali Blackhawks, k Maple Leafs naopak putoval výběr z 38. místa.

„Výměny jsou součástí hokejového života, je to prostě business. Věděl jsem, že to může přijít, ale byl jsem v klidu,“ říká po přestupu rodák z Ostravy. „Ve smlouvě jsem měl klauzuli se seznamem týmů, do kterých mě mohli vyměnit. Chicago bylo jedním z nich. V posledních dnech jsem byl s agentem v kontaktu a jsem nadšený, že jdu právě do Chicaga.“

Hawks podnikají krok do neznáma. Neustálé návštěvy lékařů se na Mrázkovi podepsaly a záblesky geniality, které předváděl zejména během předchozího angažmá v Carolině, prozatím pohasly. Sezonu uzavřel s 20 zápasy, z nichž jen 15 chytal od počátku do konce. V rámci úspěšnosti zákroků zapsal hodnotu 88,8 %, přičemž mezi maskovanými muži se stejnou či vyšší porcí utkání ji měli horší pouze Joonas Korpisalo (Columbus) a Jon Gillies (St. Louis, New Jersey).

Pokud však Mrázkovi vydrží zdraví, může z letos jmenovaného generálního manažera Kyla Davidsona udělat jasného vítěze výměny. Blackhawks potřebují brankáře na přechodné období, v němž hodlají vybudovat novou tvář celé organizace. Sázet se bude hlavně na mladé. I proto tým z Windy City v průběhu draftu opustily hvězdy Kirby Dach a Alex DeBrincat. Zvučná jména z ofenzivy zprostředkovala další nákup náctiletých junáků.

Český brankář se bude snažit v klubu bez významnějších ambicí znovu oprášit svou dobrou pověst. Slabší konkurence v podobě Kevina Lankinena či Collina Deliy k tomu vybízí. V létě 2024 bude navíc Mrázek shánět nový kontrakt, potřebuje zazářit.

Spokojenost mezitím panuje v Torontu. Maple Leafs si odchodem Mrázka zajistili 3,8 milionu dolarů k dobru a mohou usilovat o podpis dosavadní brankářské jedničky Jacka Campbella. „Potřebovali jsme se stát více flexibilní, získat místo pod platovým stropem. I když jsme se samozřejmě nechtěli v draftu posouvat dozadu, naše analýzy nám ukázaly, že to bude dobrý tah,“ řekl o výměně Mrázka generální manažer Toronta Kyle Dubas pro The Athletic.

Nedávná zranění Petra Mrázka

  • dolní část těla (28. dubna 2019)
  • otřes mozku/krk (22. února 2020)
  • palec (30. ledna 2021)
  • dolní část těla (22. dubna 2021)
  • dolní část těla (14. října 2021)
  • třísla (4. listopadu 2021)
  • třísla (29. března 2022)

Zprávy ze dne 3. března 2023

Vancouver
3. března 2023 · 14:25

Mezi nejaktivnější generální manažery posledních dnů patří Patrik Allvin, generální manažer Canucks. Nejen, že nedávno získal Filipa Hronka, ale rád by vyměnil Brocka Boesera či je ochoten naslouchat nabídkám i za J.T. Millera.

Philadelphia
3. března 2023 · 01:15

James van Riemsdyk je momentálně jedním z nejžádanějších zboží na trhu. Což dokazuje i velký zájem o jeho služby. Mezi týmy, které se o něj zajímají jsou například Colorado, Vegas či Winnipeg.

Zprávy ze dne 2. března 2023

Philadelphia
2. března 2023 · 17:51

Jedním z adeptů na výměnu je také James van Riemsdyk z Philadelphie. Zatím ale evidentně jeho výměna není na pořadu dne. James van Riemsdyk se dostavil na dnešní dobrovolný trénink Flyers. Zájem o něj údajně projevili Dallas či Vegas.

Philadelphia
2. března 2023 · 12:32

Několik týmů projevilo zájem o Ivana Provorova z Philadelphie. Flyers se jeho výměně nebrání, pokud přijde ta správná nabídka. Ruský obránce má smlouvu do léta 2025 a v platovém stropu zabírá 6,75 milionů dolarů.

Vancouver
2. března 2023 · 11:13

V NHL je zájem o útočníka Brocka Boesera z Vancouveru Canucks. Kosatky se jeho výměně nebrání, ovšem případný trejd může zastavit Boeserova smlouva. Šestadvacetiletý útočník má podepsáno do léta 2025 s průměrným ročním platem 6,65 milionů dolarů. Ostatní týmy žádají Canucks, aby si ponechali určité procento Boesorova platu. To ale Vancouver odmítá. Pokud nebude Brock Boeser vytrejdovaný do páteční uzávěrky přestupů, očekává se, že bude vyměněn po sezoně.

Zprávy ze dne 1. března 2023

Důležitý moment
Vancouver
1. března 2023 · 22:55

Filip Hronek opouští Detroit, Red Wings ho nečekaně vyměnili do Vancouveru za výběry v draftu - jeden z nich byl původně New Yorku Islanders z obchodu s Bo Horvatem.

Zprávy ze dne 26. února 2023

Vancouver
26. února 2023 · 17:47

Ruský útočník Vitalij Kravcov se musel stěhovat. Rangers ho vyměnili do Vancouveru rovněž za útočníka Williama Lockwooda. K němu navíc dostali volbu v sedmém kole draftu 2026.

Zprávy ze dne 22. ledna 2023

Vancouver
22. ledna 2023 · 19:22

Trenér Bruce Boudreau byl odvolán od hokejistů Vancouveru, kteří směřují k další sezoně NHL bez play off. Osmašedesátiletého kouče u Canucks nahradil Rick Tocchet. Vancouver dosud prohrál 28 z 46 zápasů v sezoně a v tabulce Západní konference mu patří dvanácté místo. Za posledních osm let kanadský klub postoupil do bojů o Stanley Cup jen jednou, v koronavirové „bublině“ v roce 2020.

Zprávy ze dne 13. ledna 2023

Vancouver
13. ledna 2023 · 10:09

Z hluboké krize se v NHL nemůže vzpamatovat Vancouver. Canucks prohráli tři zápasy v řadě, jsou dvanáctí v Západní konferenci, navíc od 9. listopadu nemohou počítat s útočníkem Tannerem Pearsonem. Autora 34 bodů z minulé sezony odstavilo zranění ruky, musel už podruhé na operaci a v tomto ročníku už určitě nenastoupí.

 

To probudilo hněv v důležitém pilíři defenzivy Vancouveru Quinnu Hughesovi. „Je mi ho líto. Nepostarali se o něj tak, jak měli, takže to opravdu není dobrá situace. Doufám, že bude jednou v pořádku,“ vyjádřil se Hughes po páteční porážce proti Tampě Bay.

Svůj poslední zápas v sezoně 2022/23 odehrál Tanner Pearson 9. listopadu
Svůj poslední zápas v sezoně 2022/23 odehrál Tanner Pearson 9. listopadu

Zprávy ze dne 17. prosince 2022

Philadelphia
17. prosince 2022 · 17:44

Podle informací iSportu má blízko k návratu do Pardubic Lukáš Sedlák. To nyní potvrzují i zprávy ze zámoří. Sedlák prý oznámil trenérovi Philadelphie Johnu Tortorellovi, že se chce vrátit domů do Čech. Údajně prý také přiznal, že mu zápasy v NHL nepřinášejí tolik radosti, kolik očekával, a že Dynamu je nejspíš jeho příštím klubem. Kontrakt s Flyers je prý po vzájemné dohodě ukončen. „Rozhodl se k návratu domů. Je to skvělý chlap. Bude nám chybět. Znám ho řadu let a vysvětlení, proč chce odejít nechám na něm. Myslím, že já bych to říkat neměl,“ prozradil Tortorella.

Zprávy ze dne 4. prosince 2022

Vancouver
4. prosince 2022 · 13:16

Vancouveru by mohla odejít jedna z nejvýraznějších tváří klubu. Útočník Brock Boeser, který v sezoně 2018/19 zapsal 56 bodů a letos začal 4 góly a 11 asistencemi v 19 startech, čelí nepříjemné situaci. Ve víkendovém utkání proti Arizoně měl plnit roli zdravého náhradníka, nakonec se do sestavy dostal na úkor zraněného Dakoty Joshuay a skóroval. Boeserův agent Ben Hankinson nicméně podle informací renomovaného reportéra Eliottea Friedmana dostal povolení komunikovat s dalšími kluby a hledat možnost k výměně. V případě odchodu pětadvacetiletého Američana by Canucks uvolnili 6,65 milionu dolarů pod platovým stropem.

 

Zprávy ze dne 8. listopadu 2022

Vancouver
8. listopadu 2022 · 18:14

Prezident hokejových operací Vancouveru Jim Rutherford přiznal nespokojenost s herní tváří kanadského týmu. Konec kouče Bruce Boudreaua sice zatím nezmínil, nebrání se ovšem hráčským výměnám. „Jsme ve fázi, kdy potřebujeme, aby na sebe hráči vzali odpovědnost. A je třeba podniknout nezbytné kroky k tomu, aby to začali vnímat. Už před sezonou jsme se snažili omladit defenzivu,“ přiznal Rutherford pro The Score. Canucks okupují 13. místo Západní konference.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů