SESTŘIHY: Kämpf gólem přispěl k jasné výhře. Hronek rekord nevyrovnal

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejový útočník David Kämpf přispěl v NHL jedním gólem k výhře Toronta 5:0 nad Los Angeles a skóroval poprvé od konce října. Filip Hronek nebodoval venku až ve dvanáctém utkání sezony a nevyrovnal tak rekord NHL mezi obránci. Český bek, který v závěru zápasu obdržel trest na dvě plus deset minut za hrubost, podlehl s Detroitem na ledě Floridy 1:5. Bodově naprázdno tentokrát vyšel i útočník Red Wings Dominik Kubalík.

Bezbrankový stav vydržel v Torontu až do 26. minuty, poté domácí nasázeli tři góly během 66 sekund. Skóre otevřel z přesilové hry Pierre Engvall a z rychlého protiútoku zvýšil střelou z levého kruhu Kämpf, který v předchozích devatenácti zápasech sbíral jen asistence (7). Vydařenou pasáž korunoval William Nylander bekhendovým blafákem.

Ještě ve druhé třetině se prosadil i Mitchell Marner, který bodoval v 21. utkání v řadě, a výhru zpečetil Auston Matthews. Toronto neinkasovalo podruhé za sebou a nulu si připsal Ilja Samsonov, jenž zastavil 29 střel. „V obraně i útoku jsme dominovali. Celý tým odvedl neskutečnou práci,“ pochvaloval si Samsonov, první hvězda zápasu. Na začátku třetí třetiny jej zachránila i trenérská výzva a gól byl kvůli ofsajdu odvolán.

Kouč Los Angeles Todd McLellan byl z výkonu týmu rozladěný. „Byli jsme slabí a pomalí. Jsem zklamaný, protože taková slova jsem nepoužil hodně dlouho,“ řekl. Jeho svěřenci nevyužili na začátku třetí třetiny ani dlouhou pětiminutovou přesilovou hru, kterou dostali za seknutí Engvalla do hlavy Seana Durziho. Nešlo ale o nic vážného, obránce Kings vzápětí naskočil do početní výhody.

Florida, která opět postrádala v zadních řadách Radko Gudase, rozhodla třemi góly na přelomu první a druhé třetiny. Skóre otevřel Chris Tierney a po přestávce zvýšili Eetu Luostarinen s Joshem Mahurou. V polovině utkání snížil v přesilové hře Jonatan Berggren, ale ještě před druhou sirénou dali výsledku konečnou podobu Matt Kierstad s Matthew Tkachukem.

„Do prvního gólu jsme hráli dobře, pak jsme se sesypali,“ prohlásil kouč Detroitu Derek Lalonde. „Dopustili jsme se hodně ztrát, prohrávali jsme osobní souboje. Zakládáme si na tom, že soupeřům nedáme moc prostoru, ale upustili jsme i od toho. Jsem zklamaný. Floridě jsme to hodně usnadnili,“ zhodnotil.

Hronek jednou vystřelil, připsal si tři hity a v 57. minutě byl vyloučen za hrubost. Od rozhodčích navíc dostsal osobní trest. Český bek zaznamenal i dva záporné body stejně jako Dominik Kubalík.

David Rittich plnil roli náhradního gólmana Winnipegu při vítězství 5:2 na ledě St. Louis. Režíroval ho Pierre-Luc Dubois, který vstřelil dva góly a na jeden přihrál. Jets vedli ve 25. minutě 3:0, domácí dvakrát snížili na rozdíl dvou branek (1:3 a 2:4).

Dallas zdolal i bez bodového příspěvku Radka Faksy na svém ledě Ottawu 4:3 v prodloužení. První dva góly vstřelil domácí obránce Miro Heiskanen, kanadský klub ale vývoj otočil: postupně se prosadili Derick Brassard, Thomas Chabot a Travis Hamonic. Stars vyrovnali v 55. minutě po trefě Nilse Lundkvista a prodloužení rozhodl Tyler Seguin.

Tampa Bay porazila Nashville 5:2. Loňský finalista měl bleskový nástup, ve třetí minutě vedl 2:0, ale do třetí části šly týmy za nerozhodného stavu. Zápas zlomil Brayden Point, jenž skóroval v utkání dvakrát. Jon Cooper si tak připsal v roli trenéra 450. výhru v 741. utkání. Této mety nedosáhl nikdo rychleji.

Florida - Detroit

Domácí: 18:05. Tierney, 21:47. Luostarinen, 22:45. Mahura, 34:52. Kiersted, 35:37. M. Tkachuk

Hosté: 28:09. Berggren

Domácí: Bobrovskij (Knight) – Forsling, Ekblad (A), M. Staal, Montour, Kiersted, Mahura – Verhaeghe, Bennett, M. Tkachuk (A) – Luostarinen, Barkov (C), Reinhart – Cousins, E. Staal, White – Lomberg, Tierney, Dalpe.

Hosté: Nedeljkovic (Husso) – Chiarot (A), Seider, Hronek, Oesterle, Hägg, Lindström – Raymond, Larkin (C), Perron – P. Suter, Rasmussen, Kubalík – Erne, Copp (A), Sundqvist – Berggren, Veleno, Czarnik.

Rehman, Brenk, Murray, Suchánek

FLA Live Arena, Sunrise

14 961 diváků

Toronto - LA Kings

Domácí: 25:10. Engvall, 25:36. Kämpf, 26:16. Nylander, 33:29. Marner, 49:37. Matthews

Hosté:

Domácí: Samsonov (Murray) – Holl, Giordano, Liljegren, Sandin, Timmins, Brodie – Nylander, Matthews (A), Bunting – Marner (A), Tavares (C), N. Robertson – Engvall, Kämpf, Kerfoot – Malgin, Holmberg, Aston-Reese.

Hosté: Quick (Copley) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Durzi, S. Walker, Edler – Kaliyev, Kopitar (C), Fiala – Arvidsson, Danault (A), Moore – Vilardi, Kempe, Iafallo – Anderson-Dolan, Lizotte, Grundström.

Joannette, Dunning – Mills, Smith

Scotiabank Arena, Toronto

18 567 diváků

Tampa - Nashville

Domácí: 01:16. Point, 02:53. Perry, 42:14. Point, 47:10. Paul, 55:40. Hagel

Hosté: 10:51. Jankowski, 32:36. A. Carrier

Domácí: Elliott (Vasilevskij) – Perbix, Hedman, Černák, Cole, Foote, Sergačjov – Cirelli, Point, Hagel – Kučerov, Stamkos, Paul – Killorn, Colton, Maroon – Perry, Bellemare, Naměstnikov.

Hosté: Saros (Lankinen) – Gross, Josi, A. Carrier, Ekholm, Fabbro, Lauzon – Duchene, Pärssinen, Granlund – Jeannot, Sissons, F. Forsberg – Niederreiter, R. Johansen, Co. Smith – McCarron, Jankowski, Trenin.

G. Dwyer – P. Lambert

Amalie Arena, Tampa

St. Louis - Winnipeg

Domácí: 38:36. Thomas, 50:43. Leivo

Hosté: 15:51. Dubois, 20:27. Connor, 24:06. Wheeler, 47:39. Dubois, 58:06. Perfetti

Domácí: Greiss (Binnington) – Leddy, Parayko (A), Rosén, Faulk, Mikkola, Bortuzzo – B. Schenn (A), O'Reilly (C), Leivo – Kyrou, Barbašev, Tarasenko (A) – Saad, Bučněvič, Bitten – N. Walker, Acciari, T. Pitlick – Thomas.

Hosté: Hellebuyck (Rittich) – Morrissey (A), Schmidt, Dillon, Pionk, Samberg, Stanley, DeMelo – Perfetti, Scheifele (A), Wheeler – Connor, Dubois, Eyssimont – Barron, Lowry (A), Mäenalanen – Jonsson Fjällby, D. Gustafsson, Harkins.

Enterprise Center, St. Louis

Dallas - Ottawa

Domácí: 05:07. Heiskanen, 06:55. Heiskanen, 54:54. Lundkvist, 64:31. Seguin

Hosté: 13:52. Brassard, 18:47. Chabot, 41:27. Hamonic

Domácí: Oettinger (Wedgewood) – Lundkvist, Heiskanen, Hakanpää, Lindell (A), C. Miller, R. Suter – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Seguin (A), Faksa, Marchment – Dellandrea, W. Johnston, Ja. Benn (C) – Gurjanov, Glendening, Kiviranta.

Hosté: A. Forsberg (Talbot) – Zajcev, Chabot (A), Sanderson, Hamonic, Holden, Brännström – Giroux (A), Stützle, B. Tkachuk (C) – Batherson, Pinto, DeBrincat – M. Joseph, Gambrell, Motte – Watson, Kastelic, Brassard.