SESTŘIHY NHL: Chytil dal skvělý gól, trefil se přímo z buly! Nečas rozhodl

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Martin Nečas rozhodl v NHL gólem v prodloužení o výhře hokejistů Caroliny 3:2 v Dallasu a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Čtyřiadvacetiletý útočník si vylepšil bilanci v sezoně na 19 branek a 23 přihrávek a překonal osobní bodový rekord (14+27). Filip Chytil si vytvořil dvěma trefami gólové maximum v sezoně, ale neodvrátil prohru New Yorku Rangers 2:3 v prodloužení v Torontu. Český útočník má na kontě 15 branek.

V Dallasu otevřel skóre Sebastian Aho z úniku v oslabení, ale domácí ještě v úvodní třetině otočili brankami Wyatta Johnstona a Jasona Robertsona. Na začátku prostřední části vyrovnal Brent Burns a další změna stavu nastala až v prodloužení. Nečas zasekl na levé straně, vybruslil si mezi kruhy a střelou zápěstím pod horní tyč zajistil Carolině bonusový bod.

„Viděl jsem tam trochu volného prostoru, tak jsem si do toho místa najel a zkusil vystřelit pod hokejkou (obránce Dallasu Esy Lindella). Měl jsem štěstí, že puk prošel,“ popsal akci Nečas, který rozhodl gólem v prodloužení i první vzájemný zápas v sezoně. „Krásná akce Nečiho nám vyhrála zápas. Ale líbilo se mi, jak jsme hráli celé utkání, zejména první dvě třetiny byly skvělé,“ doplnil kouč Caroliny Rod Brind'Amour.

Jeho svěřenci si připsali třicátou výhru v sezoně a jsou v lize druzí za Bostonem. Dallas s Radkem Faksou v sestavě vede Západní konferenci. „Hrají velmi dobře a mají spoustu mimořádných hráčů. Vyznávají i podobný styl jako my, je to s nimi těžké,“ řekl Nečas. „Na začátku jsme měli trochu smůlu na odrazy, ale celý zápas jsme se drželi naší hry a získali jsme cennou výhru,“ konstatoval.

Toronto vedlo od třetí minuty brankou Pontuse Holmberga, ale Rangers ve druhé třetině skóre překlopili. Chytil vyrovnal střelou přímo z vhazování, poté co puk nerozehrál za sebe, ale poslal jej na branku. Proti českému útočníkovi stál na buly jeho krajan David Kämpf.

„Zaslouží si uznání. Něco takového jsem dlouho neviděl,“ pochválil Chytila útočník Toronta William Nylander. Brankář Ilja Samsonov, jemuž puk prošel mezi betony, neměl chuť akci rozebírat. „Měl jsem spoustu dobrých momentů. (Chytil) vyhrál loterii,“ řekl.

Český útočník pak upravil na 2:1 z pravé strany střelou bez přípravy, křížným pasem jej uvolnil Kaapo Kakko. V 56. minutě ale vyrovnal z dorážky Timothy Liljegren a prodloužení ukončil individuální akcí Mitchell Marner.

První zápas Vancouveru pod vedením nového trenéra Ricka Toccheta skončil porážkou 1:6 na ledě Seattlu. Domácí vedli po úvodní třetině 2:0 a v 37. minutě zvýšil Oliver Bjorkstrand druhou trefou v zápase už na 5:0.

„Některé naše hráče dohnaly emoce a události posledních dní (kolem odvolání trenéra Boudreaua) a to bylo špatné,“ konstatoval Tocchet. „Nesnáším, když musím říci, že tým podal slabý výkon, ale nemůžu jinak. Věděli jsme, jak budou hrát a že mají dobrý tým. Nezačali jsme dobře, vůbec jsme se nezapojovali do soubojů u mantinelu, nedostávali jsme se k odraženým pukům. Ukázaly se staré zlozvyky,“ doplnil.

Columbus zvítězil na ledě Edmontonu 3:2 v prodloužení a přepustil Chicagu pozici nejhoršího týmu NHL. Blue Jackets otočili stav z 1:2, rozhodl Kent Johnson. Série výher Oilers se zastavila na čísle šest, přičemž lídr produktivity NHL Connor McDavid si připsal jen asistenci a Leon Draisaitl nebodoval.

Ottawa zdolala na svém ledě New York Islanders 2:1. Na obou brankách se podílel Claude Giroux (1+1). Domácím se zranil brankář Cam Talbot, jehož nahradil Anton Forsberg ve 29. minutě za stavu 2:0. Islanders prohráli pošesté v řadě a podesáté z posledních jedenácti utkání. Od postupové osmičky do play off je ale dělí ve Východní konferenci stále jen pět bodů.

Domácí: 15:48. Pinto, 23:28. Giroux

Hosté: 36:07. Nelson

Domácí: Talbot (29. A. Forsberg) – Holden, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Zajcev, Brännström – M. Joseph, Stützle, B. Tkachuk (C) – Giroux (A), Greig, DeBrincat – Batherson, Pinto, Brassard – Watson, Gambrell, Kelly.

Hosté: Varlamov (Sorokin) – Mayfield, Romanov, Pulock, Pelech, S. Aho I, Bolduc – Cizikas, Barzal, Beauvillier – Palmieri, Nelson (A), Lee (C) – Bailey (A), Pageau, Parise – Holmström, Räty, M. Martin.

Charron, Pollock – Apperson, Daisy

Canadian Tire Centre, Ottawa

13 980 diváků

Domácí: 02:27. Holmberg, 55:49. Liljegren, 60:19. Marner

Hosté: 22:11. Chytil, 26:31. Chytil

Domácí: Samsonov (M. Murray I) – Holl, Rielly (A), Giordano, Liljegren, Jo. Benn, Sandin – Nylander, Bunting, Matthews – Tavares (C), Marner (A), Järnkrok – McMann, Kämpf, Engvall – Kerfoot, Joe. Anderson, Holmberg.

Hosté: Šesťorkin (Halák) – Fox, R. Lindgren, K. Miller, Trouba (C), Harpur, B. Schneider – Zibanejad, Kreider (A), Panarin (A) – Lafreniere, Chytil, Kakko – Goodrow, Vesey, Trocheck – Leschyshyn, Gauthier, Cuylle.

Hanson, Kozari – Gibbons, Kovachik

Scotiabank Arena, Toronto

18114 diváků

Domácí: 30:17. Ryan, 36:16. Hyman

Hosté: 12:25. Jenner, 51:26. Marčenko, 62:29. K. Johnson

Domácí: S. Skinner (Campbell) – Nurse (A), Ceci, Kulak, Barrie, Broberg, Bouchard, Desharnais – Draisaitl (A), McDavid (C), Hyman – Kostin, Nugent-Hopkins, Janmark – Foegele, R. McLeod, Puljujärvi – Holloway, Hamblin, Ryan.

Hosté: Korpisalo (Merzlikins) – Gavrikov, Peeke, Berni, Gudbranson, A. Boqvist, Blankenburg – J. Gaudreau, Jenner (C), Laine – Nyquist (A), Sillinger, K. Johnson – L. Foudy, Roslovic, Marčenko – E. Robinson, Kuraly, Olivier.

Anderson, Lee – Tobias, Johnson

Rogers Place, Edmonton

16 986 diváků

Domácí: 10:59. W. Johnston, 15:17. J. Robertson

Hosté: 08:46. S. Aho II, 24:55. Burns, 61:34. Nečas

Domácí: Oettinger (Wedgewood) – C. Miller, Heiskanen, Hakanpää, Lindell (A), R. Suter, Hanley – Pavelski, Seguin (A), J. Robertson – Gurjanov, Hintz, Marchment – Dellandrea, W. Johnston, Ja. Benn (C) – Glendening, Faksa, Kiviranta.

Hosté: Andersen (21. Raanta) – Pesce, Skjei, Burns, Chatfield, Coghlan, de Haan – Jarvis, S. Aho II, Teräväinen – Nečas, Stastny, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Martinook (A) – Noesen, Kotkaniemi, Stepan.

Sutherland, Hebert – Nansen, Murray

American Airlines Center, Dallas

18 237 diváků

Domácí: 07:57. Bjorkstrand, 09:46. Wennberg, 25:55. McCann, 27:50. Tolvanen, 36:15. Bjorkstrand, 42:36. Donato

Hosté: 39:52. Garland

Domácí: Mar. Jones (Grubauer) – Dunn, A. Larsson, Oleksiak, Borgen, Soucy, C. Fleury – Donato, Wennberg, McCann – Eberle, Beniers, Burakovsky – Tolvanen, Gourde, Bjorkstrand – B. Tanev, Geekie, Sprong.

Hosté: S. Martin (Demko) – Ekman-Larsson, T. Myers, Q. Hughes, L. Schenn, Dermott, Burroughs – Michejev, Pederson, Kuzmenko – Joshua, Horvat, Boeser – Dries, J. Miller, Garland – Lazar, Studnicka, Di Giuseppe.