SESTŘIHY: Zacha dvakrát skóroval. Pastrňák, Krejčí i Nečas asistovali

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Útočník Pavel Zacha v NHL přispěl dvěma góly k výhře hokejistů Bostonu na ledě Toronta 5:2. David Pastrňák, David Krejčí a Jakub Lauko si připsali po jedné asistenci a pomohli Bruins k prvnímu vítězství po třech zápasech. Jednu branku připravil také Martin Nečas a Carolina i díky jeho příspěvku porazila Buffalo 5:1.

Zacha skóroval v závěrečné třetině. V 50. minutě se šikovnou kličkou zbavil obránce T. J. Brodieho a přesnou střelou do horního rohu vrátil Bostonu dvoubrankové vedení. Podruhé se zapsal mezi střelce o tři minuty později po ryze české spolupráci. Pastrňák v rohu vybojoval puk, posunul ho Krejčímu a ten našel Zachu před poloodkrytou brankou. Pětadvacetiletý útočník uklidil puk za gólmana Ilju Samsonova a vstřelil svůj jedenáctý gól v sezoně.

Ve druhé třetině bodoval Lauko. Útočník, který se do sestavy prvního týmu vrátil po téměř třech měsících, vybojoval puk v obranném pásmu, posunul ho rozjetému A. J. Greerovi, který i přes faul bránícího Davida Kämpfa vstřelil vítěznou branku Bostonu. Pro Lauka to byl třetí bod v tomto ročníku NHL.

Bruins uspěli po třech prohrách a před víkendovým Utkáním hvězd nadále drží první místo v lize. Toronto zůstává třetí. „Chtěli jsme před pauzou vyhrát. Zvlášť, když jsme nezvládli poslední tři zápasy. Celé utkání jsme hráli dobře a hlídali jsme si výsledek. Byl to výborný týmový výkon,“ řekl Zacha, jenž byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Druhé místo ve Východní konferenci i celé NHL okupuje Carolina, která zvítězila na ledě Buffala jednoznačně 5:1 a připsala si sedmou výhru v řadě. „Kluci hráli konzistentně a tvrdě pracovali. To byl základní stavební kámen naší výhry. Výborně jsme se vypořádali s několika absencemi a došli jsme si pro výhru,“ chválil svůj tým trenér Rod Brind'Amour.

Nečas v 11. minutě svou 100. asistencí v NHL připravil trefu pro Stefana Noesena. Český útočník se podepsal pod 12. vítězný gól v sezoně a v týmu Hurricanes je v tomto ohledu nejlepší. Bodoval v pátém utkání za sebou a se 47 body vládne týmové produktivitě.

V šestém zápase v řadě se prosadil Sebastian Aho. Nejlepší střelec Hurricanes v sezoně ve třetí minutě využil přesilovku a nasměřoval Carolinu k výhře. „Teď mi to tam padá, ale není to jen o mně. Dneska jde můj gól za Teuvem Teräväinenem, který mi poslal skvělou přihrávku. Obecně hodně těžím z práce spoluhráčů v útoku, nebo speciální přesilovkové formaci,“ řekl Aho.

Střelecký lídr Buffala Tage Thompson nedohrál zápas kvůli zranění v horní části těla a jeho účast v Utkání hvězd je nejistá. „Rozhodnutí asi padne, až se vrátíme domů. Dnes nedohrál, ale jak na tom bude o víkendu, to si netroufám říct,“ uvedl trenér Sabres Don Granato.

Domácí: 14:45. Tuch

Hosté: 02:35. S. Aho II, 10:05. Noesen, 12:47. Burns, 50:30. Stepan, 58:19. Martinook

Domácí: Luukkonen (Comrie) – Dahlin (A), Samuelsson, Power, Jokiharju, Bryson, Ljubuškin – J. Skinner, Ta. Thompson, Tuch – Peterka, Cozens, Quinn – Mittelstadt, Jost, V. Olofsson – Girgensons (A), Krebs, Okposo (C).

Hosté: Raanta (Andersen) – Chatfield, Burns, Skjei, Pesce, de Haan, Coghlan – Teräväinen, S. Aho II (A), Jarvis – A. Svečnikov, Kotkaniemi, Nečas – Martinook, J. Staal (C), Fast – Noesen, Stastny, Stepan.

Lambert, Rank – Galloway, Cherrey

KeyBank Center, Buffalo

14 166 diváků

Domácí: 29:25. Marner, 48:38. Järnkrok

Hosté: 26:57. Forbort, 32:33. Carlo, 42:15. Greer, 49:08. Zacha, 52:19. Zacha

Domácí: Samsonov – Brodie, Rielly, Holl, Giordano, Liljegren, Sandin – Marner, Tavares, Bunting – Nylander, Kerfoot, Järnkrok – Joe. Anderson, Kämpf, Engvall – Simmonds, Holmberg, Aston-Reese.

Hosté: Ullmark (Swayman) – McAvoy, Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Clifton, Forbort – Pastrňák, Bergeron, Marchand – Zacha, Krejčí, Hall – Cr. Smith, Coyle, N. Foligno – Lauko, Frederic, Greer.