Páteční uzávěrka trejdů v NHL nabídla několik zajímavých výměn včetně stěhování Čechů. Ale největší unikát byl k vidění při trejdu mezi týmy Calgary a Arizony. Ty si jako první v historii prohodily dva bratry. Útočník Nick Ritchie putoval do Flames, jeho starší sourozenec Brett Ritchie opačným směrem.
Co by to bylo za trade deadline, kdyby se nestěhoval Vladislav Naměstnikov. V poslední den před uzávěrkou ho vyměnili už počtvrté a vyrovnal novodobý rekord Alana Maye. Tentokrát zamířil do Winnipegu. Nejzajímavějším momentem páteční tradedeadline však stejně byl trejd bráchy za bráchu.
„Řekl jsem Nickovi, že bude mít levné bydlení, půjde zkrátka z jednoho domu do druhého. Jen si promění adresu, ani auta nemusejí převážet,“ poznamenal Bill Armstrong, GM Coyotes. „Myslím, že se to nějak dostalo ven, takže když jsem jim volal, smáli se. Když nic jiného, jsme jedineční. Prostě to tak vyšlo. Získali jsme Nicka a dáme mu příležitost, Brett ji dostane taky. Všechno je někdy poprvé. Je to trochu unikát, a když jsme si o tom s oběma povídali, usmívali jsme se,“ líčil Brad Treliving, manažer Flames.
Nicku Ritchiemu končí dvouletá smlouva, 27letý útočník ji podepsal ještě v Torontu, kam dospěl těsně před loňskou uzávěrkou. Jako desátého hráče v pořadí draftu 2014 si ho vybral Anaheim. Právě tam zažil své nejlepší časy, v útoku nastupoval s Ondřejem Kašem. Později působil ještě v Bostonu. V této sezoně si za 58 zápasů připsal 21bodů (9+12). Kromě něj získalo Calgary ještě zkušeného obránce Troye Stechera.
Brett Ritchie je o dva roky starší než Nick. I jemu končí kontrakt a stane se neomezeným volným agentem. Na účtu má v tomto ročníku 8 bodů (6+2) v 34 utkáních. Původně ho draftoval Dallas ve druhém kole před dvanácti lety. Taky on prošel Bostonem, kde krátce potkal se svým bratrem, když ho vyměnili z Anaheimu.
Jedná se o vůbec první doložitelnou výměnu dvou sourozenců, ale to je asi tak všechno. Flames v poslední době tápou, účelem příchodu Stechera a s Nickem Ritchiem bylo dodat nějaký impuls a posílit na druhotných pozicích. Coyotes zase ve straším bratrovi získali válečného veterána a cestovatele, jenž po zbytek sezony poslouží jako další fígura připravená na střídačce nebo na tribuně.
Do Arizony s Brettem Ritchiem přichází ještě obránce Connor Mackey. Ve čtvrtek klub získal Jakuba Voráčka z Columbusu, jehož další budoucnost je nejistá. Coyotes ztráceli na play off 15 bodů a před uzávěrkou spíš otevřeli výprodej. Už ve středu vyměnili do Ottawy beka Jakoba Chychruna, který o trejd dlouho usiloval. Ofenzivní zadák Shayne Gostisbehere šel do Caroliny, před uzávěrkou putoval útočník Nick Bjugstad do Edmontonu. Mluvilo se rovněž o zájmu o brankáře Karla Vejmelku. Ten však zůstává.
Zprávy ze dne 23. října 2022
Český hokejový obránce Filip Král se z týmu Toronto Maple Leafs vrátil v sobotu na farmu do Toronto Marlies do nižší AHL. Třiadvacetiletý odchovanec Komety Brno byl v kádru Maple Leafs tři dny a premiéry v NHL se nedočkal.
Zprávy ze dne 19. října 2022
Lukáše Sedláka, kterého dalo Colorado na listinu volných hráčů, si vybrala Philadephia. 29letý reprezentant tak nemíří na farmu, ale za trenérem Tortorellou, který si ho v Columbusu vytáhl do NHL.
Přiblížila se šance pro obránce Filipa Krále, kterž se přesunul zpět z farmy do prvního týmu Toronta. V kádru Maple Leafs zaujme místo Jakea Muzzina, který si poranil krk a vedení ho zapsalo na seznam zraněných hráčů.
Zprávy ze dne 14. října 2022
Philadelphia Flyers oznámili podpis obránce Travise Sanheima, který s klubem prodlouží spolupráci o dalších osm let. Průměrná roční mzda bude v jeho případě činit 6,25 milionu dolarů. „Jsme enormně šťastní, že se nám Travis upsal na delší dobu. Vidím ho jako klíčovou součást budoucnosti našeho týmu,“ řekl klubovým stránkám generální manažer Flyers Chuck Fletcher. Jeho organizace se momentálně nachází ve fázi představby.
Zprávy ze dne 10. října 2022
Český obránce Filip Král se při závěrečném zúžení nevešel do kádru týmu Toronto Maple Leafs a zamířil na farmu do celku Toronto Marlies. Dvaadvacetiletého odchovanec Komety Brno čeká v AHL třetí sezona a má na kontě už i zápasy v české reprezentaci.
Zprávy ze dne 29. září 2022
Rasmus Sandin se konečně dočkal. Před startem nové sezony NHL podepsal mladý švédský obránce novou dvouletou smlouvu s Torontem. Dvaadvacetiletý šikovný bek, kterého si Maple Leafs vybrali v 1. kole draftu 2018, si přijde celkem na 2,8 milionu dolarů.
Zprávy ze dne 29. července 2022
Útočník Philadelphia Flyers Owen Tippett bude v barvách klubu z Pensylvánie pokračovat i v následujících dvou sezonách. Někdejší desítka draftu dostala smlouvu s ročním platem 1,5 milionu dolarů. Tippett předtím působil u Panthers a byl součástí výměny, která z Philadelphie odvála dlouholetou oporu klubu Clauda Girouxe.
Zprávy ze dne 15. července 2022
V Torontu dostanou příležitost dva zkušenější obránci. O místo v sestavě Maple Leafs se poperou kanadští zadáci Jordie Benn (34) a Victor Mete (24). Oba hráči, kteří v minulosti společně nastupovali za Montreal, v klubu podepsali roční smlouvu za 750 tisíc dolarů.
Zprávy ze dne 13. července 2022
Generální manažer Philadelphie Chuck Fletcher veřejně oznámil, že Flyers již nebudou usilovat o další hráče na volném trhu. Ze hry tak vypadla i varianta na zisk Johnnyho Gaudreaua, není pro něj místo pod platovým stropem.
Jen na osm zápasů základní části přerušil Justin Braun své působení ve Philadelphii, když hrál za Rangers. Flyers stáli o jeho služby znovu a podepsali s ním roční smlouvu na 1,75 milionu dolarů. V předchozích letech odehrál Braun v Pensylvánii 176 utkání.
Pátý klub v NHL zlanařil Nicolase Deslaurierse. Silový útočník si vybojoval čtyřletý kontrakt ve Philadelphii, která za něj utratí 1,75 milionu dolarů ročně.
Podle informací Kevina Weekese se do Toronta přesouvá Švýcar Denis Malgin. Jedná se o jeho comeback z domácí soutěže poté, co NHL opustil v sezoně 2019/20, kdy u Maple Leafs odehrál pouhých osm utkání.
Za minimální peníz podepisuje v Torontu Adam Gaudette. Bojovník do čtvrté formace musí vedení přesvědčit během ročního angažmá.
Člen kádru posledního vítěze Stanley Cupu Nicolas Aube-Kubel míří do Toronta, kde si vydělá za rok jeden milion dolarů. Maple Leafs zveřejnili informaci na svém Twitteru.