NHL
Začít diskusi (0)

Páteční uzávěrka trejdů v NHL nabídla několik zajímavých výměn včetně stěhování Čechů. Ale největší unikát byl k vidění při trejdu mezi týmy Calgary a Arizony. Ty si jako první v historii prohodily dva bratry. Útočník Nick Ritchie putoval do Flames, jeho starší sourozenec Brett Ritchie opačným směrem.

Co by to bylo za trade deadline, kdyby se nestěhoval Vladislav Naměstnikov. V poslední den před uzávěrkou ho vyměnili už počtvrté a vyrovnal novodobý rekord Alana Maye. Tentokrát zamířil do Winnipegu. Nejzajímavějším momentem páteční tradedeadline však stejně byl trejd bráchy za bráchu.

„Řekl jsem Nickovi, že bude mít levné bydlení, půjde zkrátka z jednoho domu do druhého. Jen si promění adresu, ani auta nemusejí převážet,“ poznamenal Bill Armstrong, GM Coyotes. „Myslím, že se to nějak dostalo ven, takže když jsem jim volal, smáli se. Když nic jiného, jsme jedineční. Prostě to tak vyšlo. Získali jsme Nicka a dáme mu příležitost, Brett ji dostane taky. Všechno je někdy poprvé. Je to trochu unikát, a když jsme si o tom s oběma povídali, usmívali jsme se,“ líčil Brad Treliving, manažer Flames.

Nicku Ritchiemu končí dvouletá smlouva, 27letý útočník ji podepsal ještě v Torontu, kam dospěl těsně před loňskou uzávěrkou. Jako desátého hráče v pořadí draftu 2014 si ho vybral Anaheim. Právě tam zažil své nejlepší časy, v útoku nastupoval s Ondřejem Kašem. Později působil ještě v Bostonu. V této sezoně si za 58 zápasů připsal 21bodů (9+12). Kromě něj získalo Calgary ještě zkušeného obránce Troye Stechera.

Brett Ritchie je o dva roky starší než Nick. I jemu končí kontrakt a stane se neomezeným volným agentem. Na účtu má v tomto ročníku 8 bodů (6+2) v 34 utkáních. Původně ho draftoval Dallas ve druhém kole před dvanácti lety. Taky on prošel Bostonem, kde krátce potkal se svým bratrem, když ho vyměnili z Anaheimu. 

Jedná se o vůbec první doložitelnou výměnu dvou sourozenců, ale to je asi tak všechno. Flames v poslední době tápou, účelem příchodu Stechera a s Nickem Ritchiem bylo dodat nějaký impuls a posílit na druhotných pozicích. Coyotes zase ve straším bratrovi získali válečného veterána a cestovatele, jenž po zbytek sezony poslouží jako další fígura připravená na střídačce nebo na tribuně. 

Do Arizony s Brettem Ritchiem přichází ještě obránce Connor Mackey. Ve čtvrtek klub získal Jakuba Voráčka z Columbusu, jehož další budoucnost je nejistá. Coyotes ztráceli na play off 15 bodů a před uzávěrkou spíš otevřeli výprodej. Už ve středu vyměnili do Ottawy beka Jakoba Chychruna, který o trejd dlouho usiloval. Ofenzivní zadák Shayne Gostisbehere šel do Caroliny, před uzávěrkou putoval útočník Nick Bjugstad do Edmontonu. Mluvilo se rovněž o zájmu o brankáře Karla Vejmelku. Ten však zůstává.

Zprávy ze dne 29. července 2021

Anaheim
29. července 2021 · 00:32

Vedení Anaheimu prodloužilo spolupráci s kapitánem Ryanem Getzlafem. Šestatřicetiletý kanadský útočník podepsal roční smlouvu za 4,5 milionu dolarů, u Ducks tak přidá již svou 17. sezonu. 

Zprávy ze dne 28. července 2021

Důležitý moment
Toronto
28. července 2021 · 21:22

Podobně jako Tomáš Nosek se po čtyřech letech v jednom týmu loučí i další český hokejista. Útočník David Kämpf opouští Chicago a poprvé v rámci NHL se stěhuje do Toronta! S Maple Leafs, kde se potká s brankářem Petrem Mrázkem, uzavřel kontrakt na dva roky. Rodák z Jirkova si v Kanadě finančně polepší, vydělá si celkem 3 miliony dolarů.

 

Důležitý moment
Toronto
28. července 2021 · 20:44

Potvrzeno! Vedení Toronta představilo českého brankáře Petra Mrázka jako novou posilu. S Maple Leafs podepsal smlouvu na tři roky s průměrným platem 3,8 milionu dolarů ročně.

Toronto
28. července 2021 · 16:55

Velice rušno je také kolem druhého českého brankáře na trhu s volnými hráči NHL. Petr Mrázek má podle zámořských médií skončit po třech letech v Carolině a poprvé v kariéře se vydat do Kanady, kde by si měl zachytat za Toronto! Devětadvacetiletý reprezentant údajně podepíše tříletý kontrakt s průměrným ročním platem 3,8 milionu dolarů.

Zprávy ze dne 17. července 2021

Toronto
17. července 2021 · 21:50

Další výměna. Toronto si z trejdu s Pittsburghem odnáší Jareda McCanna, Pens zase dostávají prospekt v podobě Filipa Hallandera a volbu v sedmém kole draftu 2023.

Zprávy ze dne 30. června 2021

Toronto
30. června 2021 · 09:00

Zkušený útočník Wayne Simmonds prodloužil smlouvu s Torontem. Dvaatřicetiletý kanadský hokejista by měl v Maple Leafs pokračovat minimálně dvě další sezony s ročním platem 900 tisíc dolarů

Zprávy ze dne 12. dubna 2021

Toronto
12. dubna 2021 · 00:00

VÝMĚNA - Toronto je i nadále aktivní. K výměně útočníků se odhodlalo v trejdu se San Jose. Do Sharks putuje Rus Alexander Barabanov, opačným směrem Antti Suomela. Za Maple Leafs bude také nově hrát obránce Ben Hutton. Přichází z Anaheimu za volbu v 5. kole draftu.

Toronto
12. dubna 2021 · 00:00

Že se schyluje k odchodu Davida Ritticha z Calgary, bylo jasné už před sezonou, kdy klub podepsal švédskou hvězdu Jacoba Markströma. Potvrzený konec však rozesmutnil fanoušky. „Big Save Dave“ emotivním vystupováním a přístupem získal místo v jejich srdcích. Nyní ale před ním stojí nová, ještě větší výzva: získat si místo a přízeň v tradiční hokejové baště. Co Ritticha v Torontu čeká? A může týmu pomoci až k zisku vysněného Stanley Cupu? Více čtěte >>>ZDE<<<.

Důležitý moment
Toronto
12. dubna 2021 · 00:00

VÝMĚNA - Český gólman David Rittich se stěhuje do Toronta! Maple Leafs ho získali z Calgary výměnou za volbu ve třetím kole draftu. Rittich má v týmu lídra Severní divize zacelit mezeru při zranění jedničky Fredrika Andersena, kterého skvěle zastoupil Jack Campbell. Rittichovi po této sezoně skončí dvouletá smlouva dohromady na 5,5 milionu dolarů a může se stát nechráněným volným hráčem. Po loňském příchodu Švéda Jacoba Markströma z Vancouveru odchytal v tomto ročníku jen 15 zápasů, v nichž vychytal čtyři výhry, má průměr 2,90 obdrženého gólu na zápas, úspěšnost zákroků 90,4 procenta a jednou udržel čisté konto.

Toronto
12. dubna 2021 · 00:00

VÝMĚNA - Columbus přichází o kapitána. Zkušený útočník Nick Foligno spolu se Stefanem Noesenem ze San Jose zamířili do Toronta v rámci trejdu tří týmů.

Zprávy ze dne 10. dubna 2021

Toronto
10. dubna 2021 · 09:30

VÝMĚNA - Toronto přivádí do již nabitého útoku další posilu. Do Maple Leafs přichází kanadský útočník Riley Nash z Columbusu. Do Blue Jackets za něj putuje podmíněná volba v 7. kole draftu v roce 2022.

Zprávy ze dne 16. února 2021

Toronto
16. února 2021 · 00:00

VÝMĚNA - Hokejový útočník Alex Galchenyuk, který v závěru minulého týdne zamířil z Ottawy do Caroliny, nakonec za Hurricanes hrát nebude. Klub jej totiž okamžitě dal k dispozici ostatním celkům NHL a zástupci Toronta se jej rozhodli angažovat. Carolina za Galchenyuka, který do USA po výměně ani neodcestoval a čekal na svůj další osud v Ottawě, získala ruského útočníka Jegora Korškova a obránce Davida Warsofského.

Zprávy ze dne 16. října 2020

Důležitý moment
Toronto
16. října 2020 · 23:05

PŘESTUP - Je to definitivní! Velezkušený útočník Joe Thornton se stává novou posilou Toronta. Po 23 letech strávených v Bostonu a především v San Jose se vrací do rodné Kanady. S Maple Leafs uzavřel jednačtyřicetiletý veterán roční smlouvu za 700 tisíc dolarů. O velkém zájmu kanadského klubu a změny adresy legendy Sharks se v posledních dnech hodně spekulovalo. Ještě než se dvojnásobný vítěz World Cupu připojí k novému týmu, rozehraje se ve švýcarském Davosu.  

 

Zprávy ze dne 11. října 2020

Toronto
11. října 2020 · 07:00

PODPIS - Další člen obranného valu úřadujících šampionů Stanley Cupu se loučí. Po Kevinu Shattenkirkovi, který podepsal na tři roky s Anaheimem, se z Tampy stěhuje i Zach Bogosian. 30letý americký zadák jde do Toronta, kde dostal smlouvu na jeden rok za rovný milion dolarů.

Zprávy ze dne 10. října 2020

Toronto
10. října 2020 · 07:30

PODPIS - Deset let v Calgary a dost. Obránce T. J. Brodie poprvé v kariéře mění organizaci, bude působit v Torontu, kde podepsal čtyřletou smlouvu. Ročně si 30letý Kanaďan vydělá pět milionů dolarů. Brodie překonal v předchozích ročnících šestkrát za sebou třicetibodovou hranici, v minulé sezoně se mu to ale nepodařilo. V 64 zápasech základní části zaznamenal 19 bodů za čtyři góly a 15 asistencí. V play off přidal v 10 duelech čtyři body (1+3). V pátek mu skončil pětiletý kontrakt na 23,25 milionu dolarů. "Maple Leafs jsou skvělým týmem, hráli jsme proti nim. A byli rychlí a hodně šikovní. Těžko se proti nim hraje a já jen doufám, že k tomu ještě něčím přispěju, ať už půjde o rozehrávku, nebo prací v obranném pásmu. Těším se na to," prohlásil Brodie.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů