Páteční uzávěrka trejdů v NHL nabídla několik zajímavých výměn včetně stěhování Čechů. Ale největší unikát byl k vidění při trejdu mezi týmy Calgary a Arizony. Ty si jako první v historii prohodily dva bratry. Útočník Nick Ritchie putoval do Flames, jeho starší sourozenec Brett Ritchie opačným směrem.
Co by to bylo za trade deadline, kdyby se nestěhoval Vladislav Naměstnikov. V poslední den před uzávěrkou ho vyměnili už počtvrté a vyrovnal novodobý rekord Alana Maye. Tentokrát zamířil do Winnipegu. Nejzajímavějším momentem páteční tradedeadline však stejně byl trejd bráchy za bráchu.
„Řekl jsem Nickovi, že bude mít levné bydlení, půjde zkrátka z jednoho domu do druhého. Jen si promění adresu, ani auta nemusejí převážet,“ poznamenal Bill Armstrong, GM Coyotes. „Myslím, že se to nějak dostalo ven, takže když jsem jim volal, smáli se. Když nic jiného, jsme jedineční. Prostě to tak vyšlo. Získali jsme Nicka a dáme mu příležitost, Brett ji dostane taky. Všechno je někdy poprvé. Je to trochu unikát, a když jsme si o tom s oběma povídali, usmívali jsme se,“ líčil Brad Treliving, manažer Flames.
Nicku Ritchiemu končí dvouletá smlouva, 27letý útočník ji podepsal ještě v Torontu, kam dospěl těsně před loňskou uzávěrkou. Jako desátého hráče v pořadí draftu 2014 si ho vybral Anaheim. Právě tam zažil své nejlepší časy, v útoku nastupoval s Ondřejem Kašem. Později působil ještě v Bostonu. V této sezoně si za 58 zápasů připsal 21bodů (9+12). Kromě něj získalo Calgary ještě zkušeného obránce Troye Stechera.
Brett Ritchie je o dva roky starší než Nick. I jemu končí kontrakt a stane se neomezeným volným agentem. Na účtu má v tomto ročníku 8 bodů (6+2) v 34 utkáních. Původně ho draftoval Dallas ve druhém kole před dvanácti lety. Taky on prošel Bostonem, kde krátce potkal se svým bratrem, když ho vyměnili z Anaheimu.
Jedná se o vůbec první doložitelnou výměnu dvou sourozenců, ale to je asi tak všechno. Flames v poslední době tápou, účelem příchodu Stechera a s Nickem Ritchiem bylo dodat nějaký impuls a posílit na druhotných pozicích. Coyotes zase ve straším bratrovi získali válečného veterána a cestovatele, jenž po zbytek sezony poslouží jako další fígura připravená na střídačce nebo na tribuně.
Do Arizony s Brettem Ritchiem přichází ještě obránce Connor Mackey. Ve čtvrtek klub získal Jakuba Voráčka z Columbusu, jehož další budoucnost je nejistá. Coyotes ztráceli na play off 15 bodů a před uzávěrkou spíš otevřeli výprodej. Už ve středu vyměnili do Ottawy beka Jakoba Chychruna, který o trejd dlouho usiloval. Ofenzivní zadák Shayne Gostisbehere šel do Caroliny, před uzávěrkou putoval útočník Nick Bjugstad do Edmontonu. Mluvilo se rovněž o zájmu o brankáře Karla Vejmelku. Ten však zůstává.
Zprávy ze dne 1. července 2024
Boston Bruins podepsali kontrakt na 2 roky s útočníkem Maxem Jonesem. Ten bude v platovém stropu zabírat 1 mil. dolarů.
Velké smlouvy se podle očekávání dočkal i Nikita Zadorov. Ten s Bostonem podepsal na 6 let, přičemž si za sezonu vydělá 5 milionů dolarů.
Potvrzeno. Elias Lindholm podepsal s Bostonem na 7 let. Platový strop bude zatěžovat o 7,75 milionů USD.
Potvrzeno. Elias Lindholm i Nikita Zadorov se stávají novými hráči Bostonu! Čekáme na detaily smluv.
Boston Bruins jsou blízko dohodě s útočníkem Eliasem Lindholmem a obráncem Nikitou Zadorovem.
Potvrzeno. Jakov Trenin podepíše s Minnesotou Wild kontrakt na 4 roky. Platový strop bude zatěžovat o 3,5 milionů dolarů.
Útočník Jakov Trenin by údajně měl dnes podepsat smlouvu s Minnesotou.
Okolo Bostonu se toho příliš neděje. Kolují ale spekulace, že mají Bruins zájem o Eliase Lindholma a Nikitu Zadorova. Oba údajně žádají smlouvy na více než 5 let.
Zprávy ze dne 29. června 2024
Útočník Jakub Lauko opouští v NHL Boston. Čtyřiadvacetiletý odchovanec Chomutova byl vyměněný do Minnesoty za amerického útočníka Vinniho Lettieriho. Oba kluby si vedle toho prohodily i práva volby ve 4. kole letošního draftu.
Zprávy ze dne 27. června 2024
Claude Julien, jenž dovedl v roce 2011 Boston k vítězství ve Stanley Cupu, se po třech letech znovu postaví na lavičku v NHL. Klub St. Louis Blues oznámil, že čtyřiašedesátiletý kanadský kouč bude asistentem hlavního trenéra Drew Bannistera. V minulých dvou letech byl Julien u Blues skautem.
Naposledy trénoval v roce 2021 Montreal, kde působil od roku 2017. Největší úspěchy sbíral na lavičce Bostonu, s nímž během deseti let získal v roce 2011 Stanley Cup a dva roky nato ještě postoupil do finále, v němž Bruins podlehli Chicagu.
Zprávy ze dne 25. června 2024
Linus Ullmark se v NHL stěhuje z Bostonu do Ottawy. Bruins za něj výměnou získali finského gólmana Joonase Korpisala, útočníka Mark Kastelice a právo výběru v prvním kole letošního draftu.
Třicetiletý Ulmark získal v předminulé sezoně Vezinovu trofej pro nejlepšího brankáře soutěže a spolu s Jeremym Swaymanem i Jenningsovu trofej pro gólmany s nejnižším průměrem. V základní části NHL odehrál v dresu Buffala a Bostonu, kde mu zbývá ještě rok ze čtyřleté smlouvy na 20 milionů dolarů, celkem 247 utkání s průměrem 2,51 gólu na zápas.
Korpisalo odchytal za Columbus, Los Angeles a Ottawu 276 utkání s průměrem 3,06. Pětadvacetiletý Kastelic sehrál za Ottawu 144 zápasů, v nichž zaznamenal 14 gólů a 11 asistencí.
Zprávy ze dne 18. dubna 2024
Maskovaný matador ještě nekončí! Marc-André Fleury si dá NHL i příští sezonu ve čtyřiceti. Zkušený brankář se dohodl s Minnesotou na nové roční smlouvě. Díky novému kontraktu si devětatřicetiletá kanadská legenda, která Pittsburghu vychytala tři Stanley Cupu, přijde na 2,5 milionu dolarů. Nic jiného než organizace Wild v pokračování kariéry nepřicházelo v úvahu. „Buď Minnesota, nebo konec. Nechci se někam stěhovat a vytrhávat mé tři děti z prostředí, na které jsou zvyklé. Už toho mají v tomto ohledu za sebou dost. Navíc je tady šťastná i moje žena Véronique," řekl Fleury.
Zprávy ze dne 5. dubna 2024
Plzeň přijde o slovenského brankáře Samuela Hlavaje, který podepsal v NHL dvouletou nováčkovskou smlouvu s Minnesotou. Dvaadvacetiletý slovenský hokejový reprezentant neprošel draftem, ale v zámoří již působil v juniorských soutěžích USHL a QMJHL. „Odchod nás samozřejmě netěší, pro nás je to velmi čerstvá informace,“ uvedl spolumajitel plzeňského celku Martin Straka na klubovém webu. „Včera odpoledne nás informoval jeho agent, že o něj má klub NHL velký zájem a dnes je podepsáno. Bohužel pokud podepíše smlouvu v NHL, tak my jako klub nemáme žádnou šanci hráče udržet. Samozřejmě pracujeme na získání nového brankáře, jednání již probíhají,“ dodal Straka. Na odchodu z Plzně je i další gólman Milan Klouček.
Zprávy ze dne 8. března 2024
Minnesota Wild za Connora Dewara získala od Toronta výběr ve 4. kole draftu 2026.
Pamatujete, jak jsme zmiňovali, že Boston měl dohodu s určitým týmem ohledně Linuse Ullmarka? Bylo to s Los Angeles Kings. Švédský gólman se ale odmítl přestěhovat na západ USA.