Devils se zbavili Vaněčka, San Jose dává smysl. Zranění? MS je v ohrožení
Téměř hodinu po oficiálním konci přestupů v NHL přišla překvapivá informace: Vítek Vaněček se stěhuje. Byl vyměněn z New Jersey do San Jose. Devils na oplátku získali Kaapa Kähkönena. Český brankář si ovšem na debut v dresu Sharks musí zřejmě počkat až do dalšího ročníku.
New Jersey se v tomto ročníku nedaří. I proto z klubu odešli Tyler Toffoli či Colin Miller. Drtivou část sezony byli na vině především brankáři. Včetně Vítka Vaněčka, který v různých statistikách patřil mezi nejslabší gólmany sezony.
Nebylo překvapením, že Tom Fitzgerald, generální manažer New Jersey, se snažil získat Jacoba Markströma z Calgary, respektive Linuse Ullmarka z Bostonu. Neklaplo to, a tak se zaměřil na plán B. Před uzávěrkou přestupů získal Jake Allena z Montrealu a na závěr právě Kaapo Kähkönena. Sharks v rámci trejdu získali i výběr v 7. kole draftu 2025.
Vaněček v této sezoně naskočil do 32 utkání a vychytal 89 % všech střel. Za svá záda pustil více než 11 gólů navíc oproti očekávání. Horšími hodnotami mezi 93 brankáři ligy disponují pouze Arvid Söderblom (Chicago) a Joonas Korpisalo (Ottawa).
Vaněčkovi trejd může jen prospět. V San Jose budou nároky na jeho výkony výrazně menší, neboť Sharks jsou v přestavbě a ještě minimálně čtyři, pět let budou patřit mezi nejslabší týmy NHL. Hráči, respektive gólmani zde můžou svými výkony v podstatě jen překvapit.
A když chytáte špatně? Nevadí. San Jose bude spíše i rádo, neboť v následujících letech chce draftovat na co nejvyšších příčkách.
Na debut v novém angažmá si ovšem Vítek Vaněček bude muset počkat. A dost možná až do dalšího ročníku. Podle Mike Griera, generálního manažera klubu, je totiž Vaněčkovo zranění vážnější, než se na první pohled zdálo.
V ohrožení je tedy i případná Vaněčkova nominace na blížící se mistrovství světa v Praze.
Kontrakt má Vítek Vaněček podepsaný až do konce června roku 2025 a v platovém stropu zabírá 3,4 milionu dolarů.
Zprávy ze dne 16. dubna 2020
KONEC KARIÉRY - Kanadský útočník Kris Versteeg končí v 33 letech s hokejem. Posledním klubem dvojnásobného vítěze Stanleyova poháru byla Nitra, za kterou letos hrál ve slovenské lize spolu s bratrem Mitchem. Z triumfů v play off NHL se radoval v letech 2010 a 2015 v barvách Chicaga.
Remembering the night Kris Versteeg took #OneMoreShift in front of the #Blackhawks faithful. pic.twitter.com/1AywikFS0L
— Chicago Blackhawks (@NHLBlackhawks) April 15, 2020
PODPIS - Ottawa si podepsala (tříletý nováčkovský kontrakt) brankáře Kevina Mandolese. Ten byl draftován předloni ze 157. místa a aktuálně má za sebou čtvrtý ročník v QMJHL. 19letý Kanaďan byl v minulé sezóně s úspěšností zákroků 92,5 procenta nejlepším gólmanem soutěže.
🇨🇦 Kevin Mandolese was one of the CHL's best goalies in 2020, finishing the season with a 26-8-1 record and a sparkling .925 SV%. It sounds like the #Sens are close to signing the 2018 6th round pick.
— Sens Prospects (@SensProspects) April 9, 2020
📺 Watch the highlights from his QMJHL career.https://t.co/x5JcJdVSdxpic.twitter.com/VN9ummYk0p
PODPIS - Blackhawks se dohodli na tříletém nováčkovském kontraktu s obráncem Ianem Mitchellem, jehož draftovali v roce 2017 z 57. pozice. 21letý Kanaďan patří k největším defenzivním nadějím klubu, když doplní Adama Boqvista a Nicolase Beaudina.
Signed on the dotted line 🖊️
— Chicago Blackhawks (@NHLBlackhawks) April 13, 2020
Defenseman Ian Mitchell has inked a 3-year deal with the #Blackhawks! Due to the current pause of the NHL season, the start date and AAV of the contract have yet to be determined. pic.twitter.com/k7q9V4qsRE
PONDĚLÍ 13. DUBNA |
Zprávy ze dne 13. dubna 2020
SPEKULACE - Za New York Islanders by v příští sezoně NHL mohli chytat dva ruští brankáři. Podle listu Sport-Express neprodlouží olympijský vítěz z Pchjongčchangu Ilja Sorokin smlouvu v CSKA Moskva a po šesti letech od draftu zamíří do Severní Ameriky. V Islanders vytvoří dvojici s krajanem Semjonem Varlamovem, německý gólman Thomas Greiss tým zřejmě opustí.
Long awaited in New York G Ilya Sorokin refused to sign an extension with CSKA and is set to sign with the #Isles right after his current contract expires (April 30)
— Igor Eronko (@IgorEronko) April 12, 2020