Hradec Králové prodal licenci na první ligu do Českých Budějovic | iSport.cz
19. července 2013 • 19:00

Hradec Králové prodal licenci na první ligu do Českých Budějovic

Autor: ,
V jižních Čechách vznikne nový subjekt Motor České Budějovice.
TOP VIDEA
Teplice - Mladá Boleslav: Komličenko po faulu Hoška proměnil penaltu Teplice - Mladá Boleslav: Komličenko po faulu Hoška proměnil penaltu
ODEZŘENO: Doležal jako Bolek Polívka a zdrcený vyloučený Jeřábek v Edenu ODEZŘENO: Doležal jako Bolek Polívka a zdrcený vyloučený Jeřábek v Edenu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejisté Českých Budějovic budou hrát v první lize. Jihočeši získali licenci z Hradce Králové, kam od nich HC Mountfield přesunul extraligu. Vedení Královských lvů, kteří v druhé nejvyšší soutěži doposud působili, se dnes dohodli na převodu práv s nově založeným subjektem Motor České Budějovice.Zástupci Hradce Králové jednali o prodeji licence na první ligu i s Kolínem, nakonec se ale dohodli s Českými Budějovicemi. Původně byla mezi uchazeči také Poruba, která však po oznámení podmínek svou aktivitu ukončila.

"Pečlivě jsme zvažovali výhody i nevýhody obou variant. Pro Kolín zcela jednoznačně hrála dojezdová vzdálenost, pro České Budějovice zase možnost zapojení většího počtu našich hráčů včetně hráčů z již nového extraligového týmu," uvedl královehradecký generální manažer Aleš Kmoníček v oficiálním prohlášení.

Jihočeši již zaplatili i část ceny za převod licence. V Českých Budějovicích by tak měli působit hokejisté z prvoligového kádru Hradce Králové, kteří se neprosadili do nově složeného extraligového týmu.

Na úterní tiskové konferenci v Praze Kmoníček uvedl, že z původního hradeckého kádru bude o extraligu bojovat šest hráčů. Dohodu ještě musí potvrdit Český svaz ledního hokeje.

Společnost Motor České Budějovice momentálně oficiálně zastupuje bývalý českobudějovický útočník Jaroslav Brabec, kterého oslovil podnikatel Zdeněk Caska, jenž je předsedou představenstva akciové společnosti.

"Je to stejně jako já rodilý Českobudějovičák a oslovil mě, jestli bychom do toho nešli a nepomohli tamnímu hokeji. Zkusili jsme to, oslovili jsme, co jsme mohli, a našli jsme společnou řeč s občanským sdružením, se kterým máme uzavřenou smlouvu o spolupráci. Teď se musíme ještě dohodnout s městem, což věřím, že se nám podaří a najdeme společnou řeč. A 29. jdeme na led," řekl Brabec ČTK.

Motor bude seniorskou návazností na juniorský hokej v Českých Budějovicích, který řídí občanské sdružení. Momentálně je již jisté, že trenérem týmu bude Josef Řeháček, který naposledy působil v prvoligovém Písku.

 

 

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga nabízí celkem 52 kol základní části, po které následuje play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >>

MS v hokeji 2019 (Slovensko)Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Speciály 2019: MS v biatlonu * MS v alpském lyžování

Články odjinud


Články odjinud