17. září 2015 • 12:12

Největší přestup v historii německé ligy! Heatley jde do Norimberku

Autor: ,
Dany Heatley opouští farmářskou AHL a míří do Německa.
TOP VIDEA
LIGOVÉ STŘIHY: Slavii bránil těžký terén, Sparta musí bavit, říká Střihavka LIGOVÉ STŘIHY: Slavii bránil těžký terén, Sparta musí bavit, říká Střihavka
Co si pamatují zlatí hoši z Nagana? Podívejte se na vědomostní test! Co si pamatují zlatí hoši z Nagana? Podívejte se na vědomostní test!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Někdejší hvězda NHL Dany Heatley bude hrát německou hokejovou ligu. Čtyřiatřicetiletý kanadský útočník, který se narodil ve Freiburgu a má i německý pas, podepsal do konce sezony smlouvu s Norimberkem."Jde o největší přestup v dějinách německé soutěže. Máme velkou radost, že se rozhodl hrát za Norimberk," řekl sportovní ředitel bavorského klubu Martin Jiranek. "Jeho příchod není výhrou jen pro nás, ale pro celou ligu," dodal.

Heatley je olympijským vítězem z Vancouveru a dvojnásobným mistrem světa, v roce 2004 vyhrál s Kanadou také Světový pohár. V NHL působil naposledy v Anaheimu, s nímž loni uzavřel roční kontrakt, v sezoně ale odehrál za Ducks jen šest zápasů. Jinak nastupoval na farmě v AHL. Tam zamířil i po jarním trejdu na Floridu, za kterou neodehrál ani zápas.

V NHL během 13 sezon odehrál za Atlantu, Ottawu, San Jose, Minnesotu a Anaheim 869 zápasů s bilancí 372 gólů a 419 asistencí. V play off nastoupil k 77 utkáním, v nichž zaznamenal 16 branek a 47 přihrávek. Jeho život i kariéru ovlivnila tragická autonehoda, při které v roce 2003 v jeho ferrari zahynul spolujezdec a kolega z týmu Atlanty Dan Snyder.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze