Hokej má nový rekord. Ženy v německé lize jely celkem 54 nájezdů | iSport.cz
27. ledna 2016 • 22:30

Hokej má nový rekord. Ženy v německé lize jely celkem 54 nájezdů

Autor: iSport.cz
Nuda v ženském hokeji opravdu nehrozí (archivní foto)
TOP VIDEA
Plzeň - Sparta: Buchtele dohrál! Neudržel nervy a mlátil hokejkou na trestné lavici Plzeň - Sparta: Buchtele dohrál! Neudržel nervy a mlátil hokejkou na trestné lavici
Kvitová je po obratu ve čtvrtfinále Australian Open. Vyzve světovou jedničku Bartyovou Kvitová je po obratu ve čtvrtfinále Australian Open. Vyzve světovou jedničku Bartyovou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Napínavý duel byl k vidění v německé ženské hokejové soutěži. Koho baví nájezdy, ten si přišel na své, když se proti sobě postavily týmy Memmingenu a Bergkamenu. Závěrečná pasáž hry totiž trvala celých 30 minut, a to proto, že na bránu se jelo celkem čtyřiapadesátkrát! Memmingen nakonec vyhrál v poměru 4:3. Ale chvíli to trvalo.To, co děvčata předvedla, se rovnou tučným písmem zapsalo do hokejových kronik. Jejich nájezdový maraton totiž dle IIHF nemá ve světě obdoby a stal se novým světovým rekordem. Ten předchozí také přišel z Německa, v roce 2010 ho v mužské soutěži vytvořily týmy Straubingu a Mnichova se dvaačtyřiceti pokusy.

Hokejové drama ukončila sedmadvacátým pokusem svého týmu Julia Seitzová. "Je to dobrý příběh pro celý ženský hokej a navíc je vážně příjemné být držiteli rekordu," řekla pro Sport 1 německá hokejistka.

Na vlastní oči ho moc diváků nevidělo, do ochozů si našlo cestu pouhých 109 fanoušků, a ti se nakonec mohli kochat šesti góly ze hry. Konečné zápasové rozhodnutí přišlo o dost později.

 
Články odjinud