27. ledna 2016 • 22:30

Hokej má nový rekord. Ženy v německé lize jely celkem 54 nájezdů

Autor:
Nuda v ženském hokeji opravdu nehrozí (archivní foto)
TOP VIDEA
Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Napínavý duel byl k vidění v německé ženské hokejové soutěži. Koho baví nájezdy, ten si přišel na své, když se proti sobě postavily týmy Memmingenu a Bergkamenu. Závěrečná pasáž hry totiž trvala celých 30 minut, a to proto, že na bránu se jelo celkem čtyřiapadesátkrát! Memmingen nakonec vyhrál v poměru 4:3. Ale chvíli to trvalo.To, co děvčata předvedla, se rovnou tučným písmem zapsalo do hokejových kronik. Jejich nájezdový maraton totiž dle IIHF nemá ve světě obdoby a stal se novým světovým rekordem. Ten předchozí také přišel z Německa, v roce 2010 ho v mužské soutěži vytvořily týmy Straubingu a Mnichova se dvaačtyřiceti pokusy.

Hokejové drama ukončila sedmadvacátým pokusem svého týmu Julia Seitzová. "Je to dobrý příběh pro celý ženský hokej a navíc je vážně příjemné být držiteli rekordu," řekla pro Sport 1 německá hokejistka.

Na vlastní oči ho moc diváků nevidělo, do ochozů si našlo cestu pouhých 109 fanoušků, a ti se nakonec mohli kochat šesti góly ze hry. Konečné zápasové rozhodnutí přišlo o dost později.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze