O Jágra stojí v Berlíně. Dohoda je blíž, než si myslíme, řekl Krupp | iSport.cz
2. května 2018 • 15:35

O Jágra stojí v Berlíně. Dohoda je blíž, než si myslíme, řekl Krupp

TOP VIDEA
LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou
Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit? Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Figuruje na předběžné soupisce Rytířů, i tak je o něj zájem i jinde. Není tajemstvím, že německý Eisbären Berlín o něj stál už v době, kdy se Jaromír Jágr domlouval s Calgary na ukončení spolupráce. A zájem podle německých deníků pokračuje. „Pro německý hokej by to byla senzace, srovnatelná s přestupem Cristiana Ronalda do Herty,“ nabídl fotbalové srovnání na svém webu největší německý deník Bild. Nejkonkrétněji o možném Jágrově angažmá promluvil nový kouč Sparty Uwe Krupp.Německý deník Berliner Zeitung uvedl, že berlínský klub byl s Jágrem v kontaktu už na jaře po skončení základní části tamní ligy a uvažoval o tom, že by mu druhý nejproduktivnější hráč historie NHL mohl vypomoci v play off. Nakonec z toho ale nic nebylo i kvůli tomu, že byl Jágr zraněný.

Stejně tak to dopadne velmi pravděpodobně i nyní. "V tuto chvíli to není téma," řekl agentuře DPA šéf berlínského klubu Peter John Lee.

Opravdu je to tak? Mnohem víc konkrétní byl nový kouč Sparty Uwe Krupp, který klub v uplynulé sezoně vedl. "Myslím, že byla předložena nabídka. Rozhodně by kvůli němu vyprodávali stadion, pokud by k tomu došlo. To je určitě pokaždé jeden z cílů každého klubu, byl by obrovskou hvězdou. A pokud by došlo k dohodě, bylo by to pro Berlín skvělé. Dohoda je blíž, než si možná všichni myslíme," řekl na setkání s českými novináři.

S návratem Jágra do sestavy však zatím napevno počítají Rytíři. "Král je doma a pokud mu vydrží zdraví, bude obrovskou útočnou zbraní Kladna. Touha dostat svůj klub zpět do extraligy je u šestačtyřicetileté legendy obrovská," uvedly v pondělí stránky kladenského klubu, který Jágr vlastní.

Na trase Eisbären - Česko už se v poslední době jeden přesun uskutečnil. Německý trenér Uwe Krupp se po neúspěšném finále s berlínským celkem rozloučil a podepsal dvouletou smlouvu s pražskou Spartou.

Krupp: Jágr a Berlín? Dohoda je blíž, než si všichni myslíme
1080p 720p 360p

Kladno definitivně končí v bojích o extraligu. Je potřeba dívat se dopředu a příští sezonu být lepší, velí Jágr
720p 360p

 
Články odjinud


Články odjinud