Od rychlobruslení k hokeji. Erbanová bude trénovat mládež ve Vrchlabí | iSport.cz
19. srpna 2019 • 10:20

Od rychlobruslení k hokeji. Erbanová bude trénovat mládež ve Vrchlabí

Autor: kal, ČTK
TOP VIDEA
Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Nebudou chybět tradiční rubriky ani pořad Se Simonou Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Nebudou chybět tradiční rubriky ani pořad Se Simonou
SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po roce se vrací na led, ale ne k rychlobruslení. Bronzová olympijská medailistka Karolína Erbanová, která loni v 25 letech nečekaně ukončila rychlobruslařskou kariéru, bude pomáhat mladým hokejistům v mateřském Vrchlabí. V krkonošském městě kdysi sama hokej závodně hrála. Mistryně Evropy také nevyloučila, že by se k milované hře vrátila aktivně.Život bez sportu a ledového hřiště si Karolína Erbanová nedovedla představit, proto se rozhodla vrátit k disciplíně, se kterou v dětství začala, tedy k hokeji. Rodačka z Vrchlabí se dohodla s tamním Stadionem na trénování mladých hráčů, kterým by předala své cenné bruslařské zkušenosti. Někdejší reprezentantka věří, že rychlobruslařské metody může v hokeji značně uplatnit.

"Moje specializace je bruslení a z toho budeme vycházet. Budu se pohybovat napříč kategoriemi, což je pro mě výzva. Jak přesně bude ta spolupráce fungovat, se uvidí," prozradila Erbanová na webu druholigového Vrchlabí, za který budou v příští sezoně nastupovat velezkušení útočníci Jaroslav Bednář, Petr Sýkora a Jan Hlaváč. 

Karolína Erbanová se dočkala obrovského úspěchu
Karolína Erbanová se dočkala obrovského úspěchu

Hokej je pro účastnici dvou olympijských her podle jejích slov odloženou vášní. Ve 14 letech s tím musela přestat, protože se chtěla naplno věnovat rychlobruslení a získávat úspěchy v individuálním sportu. "Hokej jsem odložila do skříně, ale pořád jsem ho měla v hlavě. Takže možnost ho z té skříně zase vyndat se nabízí," řekla Erbanová. 

Specialistka na krátké tratě, z nichž má kromě olympijských her medaile i z mistrovství světa a Evropy, minulý rok jako hlavní důvod nečekaného ukončení kariéry uvedla chování reprezentačního trenéra Petra Nováka. Poté zvažovala přechod k dráhové cyklistice, ale nakonec z toho sešlo.

 
Články odjinud


Články odjinud