Petr Čech v Guildford Phoenix: Podepsal smlouvu s hokejovým týmem v Británii, brzy má chytat | iSport.cz
9. října 2019 • 21:18

Čechova nová kariéra! Podepsal s hokejovým týmem, brzy má chytat

Autor: iSport.cz, mck
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
RUDEJ FANDA o derby: Heča se parádně vyspal. Mám vzkaz pro Tetteha
MOMENTY sezony 19/20: Dominance Slavie, turbulentní Sparta či koronavirus
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je českou i světovou legendou, která si mezi třemi tyčemi vydobyla velké renomé. S Chelsea vyhrál Petr Čech v roce 2012 Ligu mistrů, dohromady čtyřikrát Premier League. Za touto bohatou kariérou ale už byla napsána tečka. Ovšem nyní by měl své brankářské vlohy rozvíjet i jinde. V hokeji! Sedmatřicetiletý rodák z Plzně podepsal smlouvu s anglickým klubem Guildford Phoenix. Premiérový start si pravděpodobně odškrtne již tento víkend.Hokej mu není cizí. Do hokejové gólmanské výstroje se nasoukal například na rozlučce Martina Havláta. Rozhodně nezklamal. Ale smlouva s týmem z úplně jiného sportovního odvětví, než ve kterém strávil takřka celý život?

Klub Guildford Phoenix hrající třetí nejvyšší soutěž ve Velké Británii oznámil vyloženou bombu na svém Twitteru.

„Podpis Petra je pro Phoenix velkou věcí. Je to skvělý chlap, který trénuje tvrdě. Nemůžu se dočkat, až ho uvidím při debutu, “ uvedl Andrew Hemmings, hrající trenér anglického celku. První start by si měl bývalý reprezentační kapitán připsat už tento víkend.

„Jsem opravdu rád, že mám možnost hrát za Phoenix, vyzkoušet si zápasy. Snad mohu pomoct tomuto mladému týmu, aby dosáhl svých cílů pro tuto sezonu,“ doplnil ke své nové roli sám „Big Pete“.

Petr Čech už má dokonce svůj vlastní profil na webu eliteprospects.com, který shromažďuje veškeré hokejové hráče.

V nové organizaci si zatrénoval již na konci srpna. Přesněji řečeno s prvním týmem, jež nese název Flames. Málokdo ale tehdy mohl tušit, že se rodí senzační angažmá. 

Ke všemu už má zájemce, který se hlásí na místo dvojky. S nadsázkou chce krýt Čechovi záda dnes už bývalý gólman Andrew Raycroft. Ten si během své kariéry zachytal v NHL za Boston, Toronto, Colorado, Vancouver i Dallas. 

Duda obdivuje Čecha. Podle mě v Chelsea založí hokejový tým, vtipkuje

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud