12. srpna 2016 • 22:43

FINÁLE! Česká osmnáctka září, na Hlinkově memoriálu bude hrát o zlato

Autor:
TOP VIDEA
NEJ zábava bundesligy: Fanoušci se v Leverkusenu bavili po svém, utkání sledovala i myš NEJ zábava bundesligy: Fanoušci se v Leverkusenu bavili po svém, utkání sledovala i myš
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle je pohádka! Česko na Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi válí, hraje výborně a vydřelo si postup do finále. Osmnáctiletí mladíci sejmuli stejně staré Švédy, o výhře 2:1 rozhodli 22 sekund před koncem prodloužení a v sobotu si zahrají o zlato. „Projevilo se, že jsme chtěli víc než Švédi. Lehali jsme do střel, zasloužili jsme si jít dál,“ vykládal trenér Václav Varaďa.Veškeré staré komplexy ze silných soupeřů se podařilo zmuchlat a zahodit do koše. Varaďův tým nemá z nikoho strach. Sám děsí svojí hrou, výborným pohybem a formou brankáře Jakuba Škarka. Ve skupině porazil Švýcary, Finy, prohrál jenom s USA. V semifinále zase najel na vítěznou vlnu a složil silné Švédy. „Nemám slov. Bojovali jsme do konce, což se nám vyplatilo. Je to úžasný pocit, na to nestačí slova. Jsme ve finále, tohle se stává jednou za život,“ neskrýval dojetí útočník Filip Zadina. 

Byla jedna ze tří hlavních person duelu. On, brankář Škarek a obránce Jakub Galvas.

Gólman drtil švédské nájezdníky. Galvas se Zadinou úřadovali na druhé straně. Postarali se o oba české góly a vzájemně si na ně nahráli. Vítěznou trefu měl na svědomí bek, kterého Zadina našel zpoza branky. Do konce prodloužení zbývalo 22 sekund a břeclavská hala málem spadla. „Gólmanovi clonil bek, vystřelil jsem přes něj, aby neviděl. Je moc dobře, že jsme nemuseli čekat nervózně na nájezd,“ ulevilo se Galvasovi.

„Každý jsme si teď splnili svůj sen,“ vydechl. „Makali jsme úplně všichni, celý tým, máme skvělého trenéra, dotlačil nás k vítězství,“ přidal se Zadina.

Velkých emocí bylo po zápase na české straně hodně.

V sobotu od 17.30 čeká na národní tým poslední zápas, souboj o zlato proti USA. „Přípravu máme hotovou už z minulého zápasu ve skupině. Akorát zkusíme poladit to, co naposledy nefungovalo. Z kluků cítím, jak se těší a chtějí se porvat o první místo,“ těší trenéra Varaďu.

Najde se konečně tým, co porazí kata českých nadějí na posledních šampionátech dospělých i juniorů?

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze