Pavel Bárta
2. srpna 2018 • 19:30

Hadamczik před první velkou akcí: Nové dresy jsou pěkné, ale jde o hru

Autor: ,
Reklama
1080p720p360p
Hadamczik vyráží s osmnáctkou na Hlinka Gretzky Cup. Nové dresy neřeší
TOP VIDEA
Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce
Příbram - Sparta: Rezek jako Ronaldo! Nádherně se trefil z přímého kopu Příbram - Sparta: Rezek jako Ronaldo! Nádherně se trefil z přímého kopu
VŠECHNA VIDEA ZDE

V pátek se svým týmem nasedne do letadla a vyrazí vstříc první velké výzvě v pozici kouče hokejové reprezentace do 18 let. Na prestižním Hlinka Gretzky Cupu, který se letos koná v Kanadě, má Alois Hadamczik jen ty nejvyšší ambice. „Nebudeme tvrdit, že chceme skončit pátí, i když rozlosování na klidu nepřidá,“ uvedl Hadamczik, jehož svěřence čekají v základní skupině turnaje celky USA, Ruska a Finska.Soubor trenéra Aloise Hadamczika se ve středu sešel na zimním stadionu v Příbrami, kde spustil finální přípravu na první těžkou prověrku sezony. Sezonu zahájili junioři do 18 let výhrami 6:0 a 6:1 nad švýcarskými vrstevníky, ještě před turnajem se přímo na místě střetnou s Kanadou. Na Hlinka Gretzky Cupu už se taky představí jako vůbec první reprezentační výběr v dresech s novým znakem Českého hokeje.

„K té změně vedly vedení hokeje nějaké důvody, dresy jsou pěkné, ale my se musíme zabývat hrou,“ připomněl hlavní kouč, v jehož týmu chybí jen zraněný obránce Kučeřík. Kvůli potížím s kotníkem nebyl tři týdny na ledě a s týmem neodletěl. Jinak by patřil mezi čtyři elitní beky.

VIDEO | Podívejte se na celý rozhovor s Aloisem Hadamczikem

Hadamczik vyráží s osmnáctkou na Hlinka Gretzky Cup. Nové dresy neřeší
1080p 720p 360p

Základní skupinu Hlinka Gretzky Cupu sehraje česká osmnáctka v Red Deeru. Hadamczikův výběr se tam střetne 6. srpna s celkem USA, 7. srpna s Ruskem a 8. srpna s Finskem. Účastníky druhé skupiny v Edmontonu budou Kanada, Slovensko, Švédsko a Švýcarsko. Dvě nejlepší mužstva z každé skupiny čekají v pátek 10. srpna semifinále a v sobotu 11. srpna zápasy o medaile, zbývající účastníci se utkají o konečnou pátou až osmou příčku.

„Tým začíná mít svoji tvář, jsme připravení, na druhou stranu Švýcaři nás vůbec neprověřili. Vždycky je dobré, když vyhrajete, ale ty výsledky bych vůbec nepřeceňoval. Soupeři, kteří nás teprve čekají, jsou jeden lepší než druhý. Uvidíme, jak hráči obstojí, zda budou schopni zopakovat dobrý výkon. Až tahle utkání budou měřítkem, v nich se může ukázat, jestli Švýcaři byli tak slabí, nebo my tak dobří, kdo je lepší a kdo horší,“ dodal Hadamczik.

Český hokej mění design. Co je za tím? Kdo ho vymyslel?
720p 360p

Na základě dohody mezi Českým hokejem, Hockey Canada a slovenským svazem se dřívější Memoriál Ivana Hlinky bude střídavě hrát v Kanadě a v Česku a na Slovensku. Letos tedy mladíkům nepomůže domácká a bouřlivá atmosféra, jakou uměli vytvořit diváci v Břeclavi.

„Nechci, aby to znělo alibisticky, ale tohle je nejtěžší turnaj, ať jde o cestování, osmihodinový časový posun nebo o to, že Kanada bude doma chtít hrát v co nejsilnějším složení. Pro mladé to bude jen výborná zkušenost. Nebudeme říkat, že chceme skončit pátí, i když rozlosování na klidu nepřidá. Být ve skupině s Amerikou, Ruskem a Finskem při dvou postupujících, to je nějaká síla. Jindy tam bylo Švýcarsko nebo Slovensko, stačilo je porazit a bylo. Dneska to tak není. Konkurence je velká, ale na turnaj jedeme s nejvyššími ambicemi,“ řekl trenér Hadamczik.

Počátky turnaje spadají do roku 1991. Česká reprezentace bude obhajovat druhou příčku z loňského roku. V historii turnaje zatím vybojovala jedno prvenství (2016), osm druhých a čtyři třetí místa. Z posledních pěti ročníků osmnáctka jednou vyhrála, dvakrát skončila druhá a jednou třetí.

 

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze