VIDEO: Žák a učitel! Simon sejmul Kanadu stejně jako kdysi Forsberg | iSport.cz
28. prosince 2013 • 21:08

VIDEO: Žák a učitel! Simon sejmul Kanadu stejně jako kdysi Forsberg

Autor: mjk
TOP VIDEA
REBEL i HRDINA Maradona. Co o něm řekli Vízek nebo Siegl? REBEL i HRDINA Maradona. Co o něm řekli Vízek nebo Siegl?
iSport podcast: Proč se Sparta při Jílkově debutu rozpadla? Mají hráči správný charakter? iSport podcast: Proč se Sparta při Jílkově debutu rozpadla? Mají hráči správný charakter?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejový génius Peter Forsberg tímto trikem rozhodl téměř před dvaceti lety finále olympijského turnaje. Od té doby ho zkoušely napodobit desítky hokejistů, přesto si sobotní úspěšný pokus Dominika Simona zaslouží výjimečnou pozornost. Vytasil ho také v penaltovém rozstřelu a parádně provedenou fintou rozhodl o výhře české dvacítky 5:4 nad jasným favoritem. Nad Kanadou, proti které se stejně kdysi stejně blýskla i švédská legenda.MATCH OVERVIEW LEGACY
28. 12. • 17:38
Kanada U20
Kanada U20
4:5
ONLINE
28. prosince
17:38
Česko U20
Česko U20
Góly

Domácí: 15:50. Reinhart, 40:24. Drouin, 51:09. Ekblad, 53:01. Hudon

Hosté: 07:10. Kämpf, 37:16. Plutnar, 44:07. Tomeček, 52:45. Vrána, . Simon

Sestavy

Domácí: Paterson (Fucale) – Ekblad, Pouliot, Pelech, Dumba (A), Bigras, Morrissey – Laughton (C), Gauthier, Anderson – Rychel, Petan, Lazar – Horvat, McDavid, S. Reinhart – Hudon, Leier, Drouin (A), Mantha.

Hosté: Langhamer (Dolejš) – Knot, Šidlík (C), Marcel, Plutnar, Šulák, Koštálek, Němeček – Pastrňák, Simon (A), Procházka – Kämpf, Vrána, Kaše – Zacha, Faksa (A), Volek – Sedláček, Tomeček, Zdráhal.

Rozhodčí

Jacob Grumsen (DEN), Timothy Mayer (USA) – Eduard Metalnikov (RUS), Henrik Pihlblad (SWE)

Stadion

Malmö Isstadion

Na šampionát do švédského Malmö odjížděli junioři bez přehnané důvěry české veřejnosti. Žádná velká jména, mizerná bilance z posledních let. Z prvních dvou utkání s obhájci titulu z USA a dalším favoritem z Kanady se zkrátka body neočekávaly.

VIDEO | Sestřih ČR - Kanada včetně "forsbergovky" Simona

Proti Američanům Češi zaspali úvod, kdy se celý zápas rozhodl. O dva dny později proti výběru Javorového listu však předvedli svěřenci kouče Přerosta parádní přestřelku.

Kanaďané sice čtyřikrát srovnali a uspěli i v prvním nájezdu, jenže pak ukázali svou šikovnost čeští mladíci. Nejprve povedeným trikem chladnokrevně srovnal Pastrňák.

Sparťanský útočník Dominik Simon se rozjížděl na soupeřovu branku jako poslední v pořadí za nerozhodnutého stavu. Nemusel. Možná i tahle komfortní situace mu rozvázala ruce k úžasnému triku, který jako první proslavil Peter Forsberg. V jeho rodném Švédsku si tento moment dokonce zasloužil místo i na poštovních známkách.

Češi se o čtyři postupová místa z pětičlenné skupiny poperou ještě s výběry Německa a Slovenska.

VIDEO | Forsbergova klička z finále olympiády v Lillehammeru

VIDEO: Podívejte se na nejzajímavější momenty utkání

Čeští hokejisté se radují po senzační výhře nad Kanadou na MS hráčů do 20 let. Vyhráli po nájezdech 5:4
Čeští hokejisté se radují po senzační výhře nad Kanadou na MS hráčů do 20 let. Vyhráli po nájezdech 5:4

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud