Česko - Švýcarsko 3:4pp. Mladíci pálili šance a ztratili dva body

Jakub Škarek neudržel střelu Nica Hischiera a Češi padli
Švýcaři napodobili Čechy a do turnaje vstoupili překvapivou výhrou
Česká dvacítka vybojovala remízu gólem šestnáct vteřin před koncem
Švýcarská radost po překonání Jakuba Škarka
Colin Gerber si vyšlápl na Tomáše Šoustala
Rozruch před brankou Jorena Van Pottelbergha
Calvin Thurkauf se raduje z gólu do sítě Jakuba Škarka
9
Fotogalerie
iSport.cz, ČTK
MS hokej U20
Začít diskusi (0)

Čeští hokejisté do dvaceti let nenavázali na překvapivé vítězství nad Finskem (2:1) a ve druhém utkání základní skupiny mistrovství světa prohráli se Švýcarskem 3:4 v prodloužení. Svěřenci Jakuba Petra dvakrát prohrávali o dvě branky, ale Filip Chlapík dvěma góly vyrovnal na 3:3. Jeho branka šestnáct vteřin před koncem zápasu poslala utkání do prodloužení, v němž bleskově rozhodl Nico Hischier. Další utkání čeká český tým ve čtvrtek od 19 hodin proti Dánsku.

Nechybělo přitom mnoho, aby svěřenci kouče Jakuba Petra vyšli ze zápasu s prázdnou - ještě v polovině třetí třetiny prohrávali 1:3. Pak se ale útočník Filip Chlapík postaral o vyrovnání, když si svou druhou dnešní trefu připsal při power play v čase 59:44.

VIDEO | Podívejte se na sestřih zápasu

Mimo hru zůstal zraněný obránce Kvasnička. Na první gól se čekalo takřka do poloviny utkání. Švýcarský útočník In-Albon dostal mezi kruhy na chviličku prostor k převzetí puku a prostřelil Škarka. Hronka pak navíc poslal už po polovině dvouminutového trestu zpátky do hry Thürkauf a český tým měl do druhé přestávky dvoubrankové manko.

Nástup do třetího dějství mu sice vyšel, když se parádně trefil z kruhu Koblížek, jenže už za tři a půl minuty poté využil další početní výhodu Riat a vrátil Švýcarům dvougólový náskok. Rychle využitou přesilovkou kontroval v 51. minutě Chlapík, čas ale potom hodně rychle utíkal.

V polovině 58. minuty svitla českým mladíkům velká naděje na vyrovnání v podobě přesilovky po faulu Hischiera. Zmáčkli soupeře před jeho brankou, rozezvučeli horní tyč, teprve až po jejím skončení ale přišla odměna za bojovnost - 16,6 sekundy před vypršením základní hrací doby vyrovnal v power play Chlapík, kterému připravil dobrou palebnou pozici Špaček.

K obratu ale nedošlo. Z prodloužení se odehrálo pouhých 23 sekund, když si nahozený puk dojel Hischier a rozhodl.

Skupina A (Montreal):

ČR - Švýcarsko 3:4 v prodloužení (0:0, 0:2, 3:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 46. Koblížek (Zbořil), 51. F. Chlapík (Hronek, M. Špaček), 60. F. Chlapík (M. Špaček, Zbořil) - 30. In-Albon (Hischier, Diem), 37. Thürkauf (Riat, Hischier), 49. Riat (Siegenthaler, Thürkauf), 61. Hischier (Riat). Rozhodčí: Lemelin (USA), Salonen - Suominen (oba Fin.), Kohlmüller (Něm.). Vyloučení: 7:4. Využití: 1:2. Diváci: 4683.

ČR: Škarek - Hrdinka, Hronek, Kalina, Zbořil, D. Krenželok, Vála - M. Špaček, A. Musil, Š. Stránský - D. Kaše, Nečas, Kurovský - Jašek, F. Chlapík, Koblížek - Suchý, K. Reichel, Šoustal. Trenéři: Jakub Petr, Jiří Dopita a Petr Svoboda.
Švýcarsko: van Pottelberghe (Ritz) – Karrer, Siegenthaler (A), Burren, Weber, Gross, Gerber, Stadler – Riat (A), Thürkauf (C), Marchon – In Albon, Hischier, Diem – Miranda, Prassl, Eggenberger – Zehnder, Haberstich, Haussener – Portmann.

23:30 Dánsko - Finsko

Tabulka:

1.ČR210105:54
2.Švédsko110006:13
3.Švýcarsko101004:32
4.Finsko100011:20
5.Dánsko100011:60

Skupina B (Toronto):

22:00 Lotyšsko - Rusko 

02:00 Kanada - Slovensko

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů