Miroslav Horák
Premium
5. ledna 2023 • 16:45

Kulich? Hodný Jirka je minulost! Pešout popsal hrdinův růst i potenciál

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Pád Soukalové přišel s Koukalem, myslí si Krčmář i další. Žárlil, že je slavnější
SESTŘIH: Pardubice - Plzeň 2:3. Zářil Šulc, v oslabení domácí sahali po bodu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vychovali ho v Chomutově, první extraligovou šanci Jiří Kulich obdržel v Karlových Varech. Od té doby to běží jako na drátkách. Cena MVP na šampionátu osmnáctek, první kolo draftu NHL, řádění na mistrovství světa, kde v noci na čtvrtek odklidil dlouho nepoddajné Švédy. Hokejovému Česku roste nové eso, borec s potenciálem obliby Davida Pastrňáka. „Stává se z něj osobnost, ale musel k tomu dojít,“ vypráví pro iSport Premium Martin Pešout, jenž uváděl Kulicha do velkého hokeje.Před šestnácti roky měl na starost reprezentační osmnáctku. Na šampionátu, kde řádil Patrick Kane, výběr Martina Pešouta ukuchtil bronz. Například s Jakubem Voráčkem v sestavě. „Vorase mi Jirka Kulich připomíná asi nejvíc. Buldočí typ, který se taky cpal před bránu, uměl být ve správný čas na správném místě, obejít soupeře a dokázal rozhodovat zápasy,“ popisuje kouč, který v Karlových Varech začal dorostence Kulicha protahovat dospělou extraligou. Který hráč Energie Kulichovi ohromně pomohl?

Asi nejste překvapen, že prodloužení infarktového semifinále rozhodl právě on…
„To fakt ne. Říkal jsem si, že gól dá buď Jirka nebo David Jiříček. Na těch klukách je vidět, že jsou odskočení. Pomáhá jim, že už delší čas hrají za chlapy. Svozil v Brně, Jiříček v Plzni a Kulich ve Varech. Na dvacítkách je to hrozně znát.“

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0

MS hokej 2024 ONLINE - Mistrovství světa v ledním hokeji

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.

Hokej dnes * Spengler Cup * Hokejové brusle na Heureka.cz

Play off
Články odjinud


Články odjinud