VIDEO: Hoši, pojďte! Švýcary ženou za zlatem i červení mužíčci | iSport.cz
19. května 2013 • 20:02

VIDEO: Hoši, pojďte! Švýcary ženou za zlatem i červení mužíčci

Autor: zej, iSport.cz
Fanoušci v červených overalech se stali jedním ze symbolů mistrovství
TOP VIDEA
Basketbaloví hrdinové se vrátili do Prahy! Za rok budeme ještě silnější, usmíval se Satoranský Basketbaloví hrdinové se vrátili do Prahy! Za rok budeme ještě silnější, usmíval se Satoranský
SESTŘIH: Liberec - Sparta 8:7 v prodloužení. Po nádherném obratu rozhodl hattrickem Birner SESTŘIH: Liberec - Sparta 8:7 v prodloužení. Po nádherném obratu rozhodl hattrickem Birner
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO ZE STOCKHOLMU | Atmosféra před halou Globen houstne. Finále se blíží! Ve 20.30 hodin vypukne bitva o zlato na šampionátu. Švédsko versus Švýcarsko. Domácí jsou natěšení, věří, že po 27 letech budou první pořadatelskou zemí, která získá zlato! Švýcaři jsou pochopitelně proti... A v hledišti je budou povzbuzovat i červení mužíčci, kteří před utkáním pobíhali před halou.Už takhle Švýcaři prožívají hokejovou pohádku. Poprvé v historii jsou ve finále, což je pro celou zemi obrovská událost.

Proto do Stockholmu dorazily stovky fanoušků. „Celá země to prožívá, to nám dodává energii. Naše mise tady ještě nekončí,“ říkal po semifinálovém vítězství nad Amerikou kouč Sean Simpson.

Takže odmítl, že by na jeho hráče dolehlo uspokojení.

ONLINE: Švýcarsko - Švédsko

MATCH OVERVIEW LEGACY
19. 5. • 20:30
Švýcarsko
Švýcarsko
1:5
ONLINE
19. května
20:30
Švédsko
Švédsko
Góly

Domácí: 05:45. Josi

Hosté: 09:42. Gustafsson, 11:38. H. Sedin, 47:13. Hjalmarsson, 55:37. Eriksson, 56:38. H. Sedin

Sestavy

Domácí: Gerber (Berra) – Vauclair (A), Seger (C), Blum, Von Gunten, Diaz, Josi, Blindenbacher, Furrer – Niederreiter, Plüss (A), Moser – Ambühl, Suri, Gardner – Cunti, Bodenmann, Hollenstein – Trachsler, Bieber, Walker. Trenér: Sean Simpson.

Hosté: Enroth (Markström) – Tallinder, Fälth, Fransson, Gustafsson, Kronwall (C), Granberg – Eriksson, Daniel Sedin, Henrik Sedin – Hjalmarsson, Persson (A), Landeskog – Pettersson, Lundqvist (A), Danielsson – Lindberg, Järnkrok, Ericsson – Axelsson, Thörnberg, Danielsson – Landeskog. Trenér: Pär Marts.

Rozhodčí

Konstantin Olenin (RUS), Antonín Jeřábek (CZE) – Ivan Dědulja (BLR), Jesse Wilmot (CAN)

Stadion

Hala Globen - Švédsko

Návštěva

12 500 (vyprodáno) divákůŠvýcarští fanoušci byli na finále pořádně natěšení

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud